New York
 
Způsob dopravy:

v menší skupince s průvodcem

 

Popis

1.den: Odlet z Prahy, přílet do New Yorku (6hodinový časový posun). Transfer na hotel. Nejlepší způsob jak začít poznávat New York je na Times Square, v samém centru dění a života Manthattanu. Mrakodrapy s nespočetnými světelnými reklamami ve Vás zanechají velký zážitek. Navštívíte  Bryant Park se slavnou New York Public Library s pohledem na okolní mrakodrapy společností HBOBank of AmericaSalomon Tower. Navštívíme impozantní nádraží Grand Central Terminal, slavnou Park Avenue a místa, kterým dominují mrakodrapy Chrysler a Metlife. Návrat na hotel.

 

2.den: Plavba lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí Socha Svobody. Navštívíte také "ostrov nadějí" Ellis Island a zdejší muzeum.  Poté se projdeme po známé třídě Wall Street s Federal Hall a  budovu Newyorské burzy. Uvidtídte kostel Trinity Church a St. Paul Chapel. Pak vás bude čekat tzv. Ground Zero a  romantické výhledy na Hudson River s panoramatem mrakodrapů v New Jersey. Uvidíte budovu radnice City Hall  aprojdete se po Brooklyn Bridge. Den zakončíme v Little Italy a Čínské čtvri.  Návrat na hotel.

 

3.den: Madison Square s budovami Flatiron building Metropolitan Life building. U Shake Shack budete moci ochutnat nejvyhlášenější hamburgery v New Yorku. Návštěva mrakodrapu Empire State Building s vyhlídkou v 86 patře. Poté zavítáme na rušné náměstí Harald Square se známým obchodním domem Macy´S.  Dále uvidíte Port Authority a mrakodrap New York Times Building. Poté procházka rušnou ulicí kolem divadel jako je American Airlines Theatre, New Amsterdam Theatre,  ale také muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s. Kolem mrakodrapu Reuters, Conde Nast Building se dostaneme opět do srdce Manhattanu na Times Square, které tentokrát zažijete ve dne. Přesun ke Columbus Circle. Můžete se těšit na kouzelnou procházku plícemi Manhattanu, okouzlujícím Central Parkem. Na řadu přijde Grand Army Plazza, odkud se vydáte po elegantní 5 Avenue kolem luxusních obchodů a mrakodrapů slavných jmen jako je Bloomberg, City Bank. Budete mít čas pochutnat si na kávě v Trump Tower. Nedaleko odsud se nalézá Katedrála svatého Patrika. Velkým zážitkem bude Rockfellerovo centrum, kde tluče srdce města, a každý návštěvník si udělá foto s pozlacenou sochou Prométhea. Návrat na hotel.

 

4.den: Návštěva afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá divadlem Apollo a budovou Cathedral Church of St. John the Divine. Nalézá se zde i světoznámá Columbia University. Poté bude následovat osobní volno a příležitost k individuální návštěvě některého z významných newyorských muzeí jako: Americké muzeum historie přírody, MoMaGuggenheimova muzea nebo k nákupům.  Návrat na hotel

 

5.den: Dle časových možností  osobní volno. Tranfer na letiště a odlet zpět.

6.den: Přílet do Prahy (6hodinový časový posun).

 

termín                        cena za os. ve 3/l pokoji      cena za os ve 2/l pokoji

11.4.-16.4.2019                  27990                                29990

16.5.-21.5.2019                  28990                                30990

 

 

Vaše cena zahrnuje následující služby:

  • Letenku v turistické třídě Praha – New York – Praha

  • Letištní poplatky a zavazadla

  • 4 x ubytování v hotelu*** v New Yorku (Sheraton, Courtyard by Mariiot, Best Western, Hilton Garden, nebo podobný v dosahu metra směřujícího na Manhattan)

  • Českého průvodce po celou dobu

  •  

    Nutno počítat s dalšími náklady:

  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: cca 60 $. Místní a státní taxy cca 70 $. Vstupy do památek (asi 50 USD), Vstupy do museí – pokud o ně budete mít zájem: (Metropolitní muzeum 20 USD, Muzeum moderního umění MoMa 25 USD, Americké muzeum historie přírody 22 USD, Guggenheimovo muzeum 18 USD). Poplatky za vyřízení formalit spojených se vstupem do USA.

  • CK WISNAR


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
11.4.2019 16.4.2019 od 28990 Kčobjednat
16.5.2019 21.5.2019 od 29990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


New York
Copyright © 2017  VARIETA Travel