nejhezčí místa Malty
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

 

Marsaxlokk | Cospicua | Senglea | Vittoriosa | La Valletta | ostrov Comino |

ostrov Gozo | Mosta | Hagar Qim | Blue Grotto | Mdina

 

1. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách. Přílet na Maltu, transfer do hotelu, večeře, nocleh.

2 den:
Snídaně, individuální volno, večeře a nocleh v hotelu.


3. den:
Po snídani odjezd do městečka Marsaxlokk, rybářského městečka s typickými barevnými čluny s očima Isidy, kde lze poznat vše, co tento kouzelný ostrov nabízí. Následuje návštěva "Trojměstí" v oblasti Grand Harbour tvořeného opevněnými městy Cospicua - zastávka na vyhlídce, Senglea a Vittoriosa, kde na troskách fénických, byzantských a arabských staveb vznikaly středověké kostely, pevnosti Johanitů a řada paláců i palác Velkého inkvizitora. Po obědě (individuální) prohlídka zdejší metropole La Valletty, během které uvidíte úchvatné panorama Velkého přístavu, navštívíte proslulou katedrálu svatého Jana - klášterní kostel Řádu Maltézských rytířů se známými gobelíny a proslulými Caravaggiovými obrazy Sv. Jeronýma a Zabití Jana Křtitele, dále Velmistrovský palác a seznámíte se s neopakovatelnou atmosférou spleti starých uliček skrývajících nádheru rytířských paláců. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:
Po snídani odjezd na celodenní výlet s obědem vč. nápojů. Okružní plavba kolem ostrova Malta se zastávkou na ostrůvku Comino. Jedinou historickou památkou je strážní věž, kterou zde nechal postavit Řád Maltézských rytířů. Z pláže tohoto ostrova můžete plout na lodičkách přes Modrou lagunu do jeskyní. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.


5. den:
Snídaně, individuální volno s možností návštěvy dalších památek tohoto ostrova jako jsou například megalitické chrámy v Tarxien, skalní kaple Mellieha, kde je podle pověsti oltářní obraz Panny Marie namalovaný Sv. Lukášem. Ten, kdo si chce na chvilku odpočinout od památek, může pro změnu podniknout výlet na Golden Bay, jednu z nejkrásnějších pláží ostrova, či navštívit vesničku Pepka nárořníka - zábavný park vzniklý z původních kulis zanechaných na místě po natáčení filmu. Večeře v hotelu, nocleh.


6. den:
Snídaně. Celodenní výlet na sousední ostrov Gozo, během kterého navštívíte hlavní město ostrova Victoria s citadelou, které dominuje mohutná katedrála a kde jsou zajímavá muzea. Z hradeb citadely se otevírá nezapomenutelné panorama na ostrov a jeho přilehlé okolí. V centru města jistě nevynecháte možnost návštěvy kostela Sv. Jiří. Následuje prohlídka slavného poutního chrámu Ta-Piu, místa zjevení P. Marie. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.


7. den:
Po snídani navštívíte Mostu s unikátním chrámem proslulým zázrakem z konce 2. světové války, který se může pochlubit třetí největší kopulí na světě, dále navštívíte slavné neolitické chrámové komplexy Hagar Qim a Mnajdra, kde se seznámíte s chrámy, staršími než jsou pyramidy. Následuje návštěva Modré jeskyně s působivými světelnými efekty. Po obědě pokračujete k návštěvě historického hlavního města Mdina, doslova nabitého památkami s hlavní katedrálou ostrova. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.


8. den:
Časný transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

 

 

cena zahrnuje"

 leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
• 7 noclehů v hotelu *** nebo ****
• 7 polopenzí, 1 oběd
• vstupy dle programu, průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

 

Informace: Informace:
Minimální počet účastníků pro realizaci je 10 osob.
Změna programu vyhrazena.
Pořadí jednotlivých dní může být změněno.

Cena nezahrnuje:
Vstupy do památkových objektů neuvedených v programu.
Přepravu MHD.
Místní pobytovou taxu (5,- Eur/osobu/pobyt)

 

17.4.-24.4.2019  23990 Kč

27.4.-4.5. 2019  24990 Kč

 

1.6.-8.6.2019  24990 Kč

15.6.-22.6.2019  24990 Kč

 

7.9.-14.9.2019  27990 Kč

14.9.-21.9.2019  27990 Kč

 

23.10.-30.10.2019   24990 Kč

 

CK ČEDOK

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel