Bali - ostrov bohů
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, bílé pláže a sopky, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend a starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti.
ostrov Bali - Kuta - Ulundanu - Buaynské jezero - Munduk - Brahma Arama Vihara - Ubud – sopka Mt. Batur - Gunung Kawi - Tirta Empul - Opičí les - Taman Ayun - Batukaru - Tanah Lot - Besakih - Goa Lawah - Lembongské ostrovy – Sanur - Uluwatu - Denpasar 
        

1. - 2. den zájezdu
Odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet ve večerních hod. na BALI, ubytování poblíž světoznámé surfařské pláže a místního „městečka“ KUTA.


3. den zájezdu 
Celodenní odpočinek v oblasti KUTA - LEGIAN, možnost koupání, četné restaurace a hudební kluby, vyrovnávání se s časovým posunem.

4. den zájezdu 
Severní oblast Bali. Návštěva jezerního chrámu ULUNDANU ze 17. stol. zasvěceného jezerním bohům na Bratanském jezeře, které zavlažuje svou vodou četná rýžová pole. BUAYNSKÉ JEZERO a všudypřítomné opičky, od jezera Tamblingan budeme mít nádherný výhled na místní hory porostlé nepropustnou džunglí a z vesničky MUNDUK, zažijeme takřka ptačí pohled na rýžová pole, plantáže kávy a hřebíčku. Další zastávka v severní části Bali bude patřit termálním pramenům BANJAR s možností koupání a odpočinku v blízkosti buddhistického kláštera, takřka věrné kopie chrámového komplexu Borobudur na Jávě - BRAHMA ARAMA VIHARA, který rovněž navštívíme. Odpolední relaxace na pláži LOVINA s černým sopečným pískem. Cestou zpět na ubytování zastávka u 35 m vysokého vodopádu Gigit. Podvečerní příjezd do podhorské umělecké vesničky UBUD, ubytování.

5. den zájezdu 
Dopoledne k místní činné sopce MT. BATUR (1717 m) se zastávkou na rýžových terasových políčkách. Odpoledne návštěva pralesních chrámů GUNUNG KAWI s královskými hrobkami z 11. století, ke kterému sejdeme po více než 200 schodech okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů TIRTA EMPUL s chrámovými bazénky a prameny. Odpoledne příjezd do UBUDU, pěší výlet do OPIČÍHO LESA, večer možnost návštěvy představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi. Fakultativně lze tento den absolvovat brzký ranní výstup na sopku BATUR s pozorováním východu slunce (cca 35 USD), dopoledne spojení s hlavní skupinou a pokračování v programu dne.

6. den zájezdu 
Celodenní výlet po nejznámějších balijských chrámech, královský TAMAN AYUN z pol. 17. stol., směrový BATUKARU zasvěcený bohu Madaweda, nacházející se uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru. Zemědělskou krajinou s četnými rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda apod. dorazíme k moři, k návštěvě jedinečného chrámu z 16. stol TANAH LOT, postavený na skalnatém ostrovu v moři. Večerní příjezd na ubytování do oblasti Sanur.

7. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budeme moci
spatřit nejstarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.

8. den zájezdu
Výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEPARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám GOA LAWAH a další přírodní zajímavost, např. kaňon SUKAWATI.

9. den zájezdu
Pobyt u moře.


10. – 11. den zájezdu 
Dopoledne přeplutí na LEMBONGSKÉ OSTROVY, malý ráj mezi ostrovem BALI a LOMBOK, četné romantické pláže, úchvatný západem slunce, mangrovníkové lesy i bohatý mořský život, budete marně hledat obdobné místo na světě. Relaxace a pobyt u moře, možnost pěších výletů (nebo na zapůjčeném motocyklu) po ostrovech.

12. den zájezdu
Přesun z ostrova zpět na BALI do SANURU, ubytování v hotelu, po zbytek dne odpočinek.

13. den zájezdu
Po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na soukromé „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva chrámu ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem. Odjezd na ubytování.

14. den zájezdu
Pobyt u moře. Poslední nákupy. Pro zájemce fakultativně návštěva hlavního města DENPASAR (trhy, muzea, památky). Večer společná večeře v balijsko-indonéském stylu. Odjezd na letiště.

15. den zájezdu 
Odlet z Indonésie zpět do ČR.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenku Praha-Denpasar vč. Let. tax a poplatků
 • místní dopravu dle programu (minibusy, taxi, bema)
 • lodní transfer
 • 12x ubytování v hotelech střední třídy 
 • 12x snídani
 • společná večeře 
 • místní průvodce
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu

Cena nezahrnuje

 • stravu, fakult. programy, bakšišné, vstupné, odletový poplatek (platí se na letišti, cca 20 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk.pokoj 5 800 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • připojištění vyššího storna zájezdu 500 Kč

Slevy - EXOTIKA - VZDÁLENÉ ZEMĚ

sleva 1 500 Kč/os. do 15.01.2018
sleva 1 000 Kč/os. do 28.02.2018

 

CK REDOK

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín 4.4.-19.4.2019

 

Program zájezdu

1. den – ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem se společností EMIRATES do hlavního města Bali, Denpasaru.

2. den – PŘÍLET - LETOVISKO SANUR

V odpoledních hodinách přílet do Denpasaru. Transfer do hotelu a ubytování. Osobní volno. 

 

3. den – SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Volný den pro vaší relaxaci, odpočinek po cestě, aklimatizace. Sanur je příjemné letovisko, pro odpočinek jako stvořené. Den můžete začít třeba pozorováním nezapomenutelného východu Slunce přímo na pláži. Upřednostňujete-li aktivní odpočinek, vyzkoušejte některý z vodních sportů, nebo se vydejte prozkoumat pulsující život v ulicích města. Ubytování v Sanuru.

4. den – VÝCHODNÍ BALI - PROVINCIE KARANGASEM

Snídaně. Celodenní výlet do východní části ostrova. Provincie Karangasem bývala nejvlivnějším královstvím na Bali až do 19.st., kdy se musela podřídit Lomboku. Po cestě navštívíte netopýří jeskyni GOA LAWAH, poté jednu z nejstarších vesnic na Bali TENGANAN, která si dodnes zachovala starobylé hinduistické zvyky. Čeká Vás také prohlídka romantického vodního paláce u moře UJUNG, který obklopují koupací jezírka a zahrady.

Den zakončíte v opravdové oáze klidu, ve vodním paláci vybudovaným rádžou z Karangasemu TIRTA GANGGA. Doslovný překlad jména paláce Tirta Gangga je „voda z řeky Gangy“, posvátné řeky, která je srdcem Indie i hinduismu. V areálu se nachází také několik bazénků, kde se můžete vykoupat. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Sanuru.

5. den – SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Sanuru.

6. den – CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI

Snídaně. Check-out a transfer do jedné z nejnavštěvovanějších částí Bali položené přibližně 1.500 m nad mořem. Zde se vám naskytnou nádherné přírodní scenérie dobarvené atmosférou chrámů, které se v této krajině nacházejí.

Během dne se vydáte do města Semarapura, v jehož ulicích stojí chrám KERTHA GOSA. Tento chrám, vystavěný v 18. století, se skládá z několika budov a muzea, které jsou obehnány vodním příkopem.  Hlavním cílem tohoto celodenního výletu je však návštěva zdejšího největšího hinduistického chrámového komplexu BESAKIH. Jedná se o nejdůležitější balijský chrám stojící na úbočí posvátné hory a činné sopky Gunung Agung. Skládá se z komplexu 23 chrámů, ke kterým náleží ještě desítky dalších staveb a svatyní vystavěných na sedmi terasách.

V druhé části dne zavítáte do oblasti KINTAMANI. Dominantou tohoto kraje je bezesporu dosud aktivní vulkán BATUR, odkud jsou jedinečné výhledy do širokého okolí centrálního pohoří ostrova Bali. Cestou zpět navštívíte typickou vesnici PENGLIPURAN ležící ve výšce 700 m n.m. Ta je považována za nejčistší vesnici vůbec a vy budete moci nahlédnout pod roušku běžného života jejích obyvatel, kterých se doposud nedotkly dnešní vymoženosti moderního světa. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Ubudu

7. den – UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Po snídani se vydáte za poznáním okolí městečka UBUD. Ubud je centrem kulturního a duchovního života na Bali, jeho kouzlo však hranicemi města nekončí. Den započnete procházkou po rýžových polích a návštěvou trhů, kde poznáte běžný život zdejších obyvatel. Navštívíte hinduistické meditační centrum GOA GAJAH a chrámový komplex GUNUNG KAWI ležící na řece Pakrisan v Tampaksiringu. Zde se Vám naskytnou nádherné pohledy na terasovitá rýžová políčka, chrám a skály, do kterých jsou vytesány hrobky (svatyně), které jsou až 8 m vysoké a pochází z 11.st. Svatyně byla vystavěna na počest krále Udayana Warmadewa. Poslední zastávka vás čeká u nejposvátnějšího pramene na ostrově TIRTA EMPUL u stejnojmenného chrámu. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Ubudu.

8. den – UBUD - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Volný den vhodný k odpočinku nebo meditaci a nebo k poznávání města. Před lety byl Ubud jen malou vesničkou, která se rychle proměnila v kulturní centrum díky několika umělcům, kteří se zde usadili. Navštívit můžete zdejší galerie, muzeum umění, malířské a řezbářské dílny. Obdivovat můžete místní architekturu, navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do opičího lesa (posvátného parku Monkey Forrest). Atmosféru Ubudu dotváří široký výběr restaurací a barů. Ubytování v Ubudu.

9. den – SEVERNÍ BALI

Snídaně. Check-out a transfer směr sever ostrova Bali. Cestou navštívíte chrám TAMAN AYUN známý svými patrovými střechami, který obklopují krásné zahrady a vodní příkopy osázené lekníny. Poté se vydáte na místní ovocný trh, kde můžete ochutnat nejrozmanitější nabídku tropického ovoce. Na závěr výletu vás čeká návštěva nejdůležitějšího VODNÍHO PALÁCE ULUNDANU na jezeře BERATAN, který je zasvěcen bohyni Ida Batari Dewi Ulun Danu. Vzhledem k nadmořské výšce 1200 m zde panuje studené tropické klima. Příjezd do hotelu, ubytování, osobní volno. Ubytování v Lovině.

10. den – LOVINA - OSOBNÍ VOLNO

Den volna zahájíte opět snídaní. Během volného dne můžete odpočívat na místní pláži s tmavším vulkanickým pískem, nebo se vydat za poznáváním života v letovisku. Tento den vám zajisté zpříjemní i naše nabídka fakultativních výletů. Vydat se s námi můžete na lodní výlet na tzv. Delfíní stezku, která se nachází asi 1 km od pobřeží, a kde můžete uvidět i mnoho desítek delfínů najednou. Milovníci pěší turistiky zase ocení možnost výletu do okolní krajiny, na rýžová pole či do místních vesnic a chrámů. Oblíbeným místem pro šnorchlování je oblast u ostrova Menjangan, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život. (fakultativní výlety za příplatek, aktuální nabídka výletů k dispozici na místě u vašeho průvodce). Ubytování v Lovině.

11. den – OSTROV SEMINYAK

Snídaně. Check-out a transfer směr jih Bali do letoviska SEMINYAK. Po snídani se vydáte k posvátným horkým pramenům BANJAR. Tyto přírodní prameny mají vulkanický původ a díky velkému obsahu síry jsou vhodné pro léčení revmatických a kožních onemocnění. Celý areál je zasazen do krásné tropické zahrady uprostřed džungle, poblíž stejnojmenného buddhistického chrámu. Po cestě pak uvidíte známá, sytě zelená rýžová pole v oblasti Pupuan. Poslední zastávkou tohoto dne bude nejznámější a nejfotogeničtější z mořských chrámů Bali – TANAH LOT.  Zde budete mít možnost pozorovat a fotografovat západ Slunce. Ubytování v Seminyaku.

. den – SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Den vhodný například ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty na západním pobřeží a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru než na známé Kutě. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

Možnosti fakultativních výletů a aktivit (za příplatek): například kurz vaření a poznání balijské kuchyně či lodní výlet na ostrov Lembongan, během kterého si užijete zlatavé pláže, šnorchlování a k obědu ochutnáte grilované ryby. 

 

13. den – SEMINYAK - BALIJSKÁ KULTURA A TRADICE

Snídaně. Během tohoto dne nahlédnete blíže do balijské kultury a tradic. Shlédnete vystoupení typického balijského tance BARONG představující očistný obřad nebo-li odvěký souboj mezi dobrem a zlem. O historii batikování textilií a jak se v praxi dělá tato technika dekorace oblečení si budete moci vyzkoušet a odnést si tak originální vzpomínku nebo dárek domů. Zastávku uděláte v hlavním městě Bali, v DENPASARU. Pěší procházkou se dostanete až do centra města, kde budete mít možnost navštívit muzeum historie a umění. Transfer do hotelu, osobní volno. Ubytování v Seminyaku.

14. den – SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Snídaně. Dopoledne volno. V odpoledních hodinách se vydáte do nejposvátnějšího chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK

15. den – ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

16. den – PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Václava Havla.

Cena  55900 Kč za osobu zahrnuje:

 • ubytování 13 nocí se snídaní v 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu (včetně letištních poplatků ve výši 1 414 Kč): lety Praha – Denpasar – Praha (s přestupem v Dubaji) s leteckou společností EMIRATES
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • představení tradičních balijských tanců
 • návštěva textilní dílny
 • rozlučková večeře
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého pobytu
 • pojištění proti úpadku CK

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (840 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 500 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (12 000 Kč)
 • fakultativní výlety a vstupy během fakultativních výletů 
 • kapesné 
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • CK DELFIN


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

4.4.2019 19.4.2019 55900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


bali
Copyright © 2017  VARIETA Travel