Dunajská cyklostezka
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejoblíbenější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Horního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau – přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.

termíny:   29.5.-2.6.2019       25.9.-29.9.2019

 

program:

1. V úterý večer těsně před půlnocí odjezd z Brna do Českých Budějovic (středa 03:00), dále do Rakouska a Německa. Na kola nasedneme v historickém bavorském PASOVĚ, zvaném také městem „tří řek“ na soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Cyklostezka nás dále povede přes přehradu Jochenstein i krásnými meandry Dunaje do SCHLÖGENSKÉ SMYČKY , kde poprvé přenocujeme ( ? 55 km).

2. Kroutícími se meandry Dunaje budeme šněrovat lesnatou krajinou přes sympatická městečka Aschach a Ottensheim do historického LINZE. Odtud už je to coby kamenem dohodil do rekreační oblasti Pleschinger See, jehož jezera přímo lákají ke koupání ( ? 60 km). Zde také přenocujeme.

3. Další etapa nás povede kolem Mauthausenu – krásné tržní obce nechvalně proslulé existencí koncentračního tábora. Rázovitým rakouským venkovem budeme pokračovavat k jezerům ukrytým v lužních lesích u Mettensdorfu a do Mitterkirchenu s keltským městečkem Keltendorf ( ? 65 km).

4. Navštívíme malebné městečko Grein, historický Ybbs a nezapomenutelný MELK s tisíciletým benediktinským klášterem v barokním slohu, který se vypíná na vysokém ostrohu nad Dunajem ( ? 50 km).

5. Cykloputování úchvatnou vinařskou krajinou WACHAU  přes malebné vinařské městečko DÜRNSTEIN až do historické KREMŽE, kde naložíme kola do vleku a vyrazíme na cestu k domovu ( ? 45 km). Do Brna dorazíme v neděli podvečer.

Nástupní místa: Brno, České Budějovice

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

Cena  8600 Kč zahrnuje:

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem včetně kol, ubytování 3x v penzionu a 1x v hostelu (podrobnější info v "nejčastějších dotazech"), místní polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 1x pišingr Chimpanzee

 

 

Denně ujedeme průměrně 50 - 60 km po perfektně udržovaných rakouských cyklostezkách, zájezd je tedy vhodný i pro rodiny s dětmi. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvi u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Některou část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

 

CK KUDRNA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DUNAJSKÁ CYKLOSTEZKA

14.6.-16.6.2019

 

PROGRAM:

 

1. den pátek

 

Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy u tzv. Schlögenské smyčky (meandr Dunaje). Přes Linz – hlavní město spolkové země Horní Rakousko. Zde si prohlédneme Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice a z moderní architektury si nenecháme ujít jedinečné „muzeum budoucnosti“ Ars Electronica. Odtud pokračujeme do Mathausenu s jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem a dále do kempu na břehu Dunaje. Cca 55 – 90 km (autobus bude čekat v Linzi na ty, kteří nechtějí absolvovat celou etapu)

 

2. den sobota

 

Z kempu stále podél Dunaje do historického města  Grein který je jednou z nejhezčích zastávek na dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariéram vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických „velocipedů“. Budeme obdivovat poutní místo Maria Taferl na kopci nad Dunajem – které si zdatní z nás mohou zařadit jako přídavek etapy a z kterého se otevře výhled na údolí Dunaje až do Melku (nejznámějšího kláštera Rakouska). Dojedeme do místa našeho ubytování v historickém Melku s velkolepým barokním klášterem a jeho zahradami. Ubytování je v mládežnickém hostelu, nedaleko historického centra.  Etapa cca 55 – 85 km (autobus bude čekat u města Ybbs).

 

3. den neděle

 

Cestou z Melku pojedeme kolem romantického zámku na skále nad Dunajem Schönbühel a vjíždíme do nejkrásnější částí dunajské stezky – údolí Wachau Projedeme  přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

Náročnost :

Profil trasy dunajské stezky je převážně rovinatý, zpestřením jsou výjezdy na vyhlídková místa nad Dunajem. Zájezd je vhodný pro každého, kdo rád jezdí na kole, včetně rodin s dětmi, které jsou zvyklé jezdit na celodenní výlety nebo pro rodiče, kteří si své malé ratolesti odvezou v cyklosedačkách nebo vozících.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

1. noc – AU an de Donau,  kemp „Camping Au an der Donau“ – spaní v chatkách přímo v kempu, v pensionu vzdáleném cca 500 m –  ve 2-4 lůžkových pokojích.

2. noc – Melk „Junges Hotel Melk“ – mládežnický hostel, spaní ve 4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené poschoďovými postelemi, vlastní sprchou – WC na chodbách.

Stravování:

Polopenze v místních zařízeních. 

 

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

 

Cena  4900 Kč zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • přeprava kol v cyklovleku
 • 1 x ubytování v kempu v chatkách a pensiónu patřící kempu
 • 1 x v mládežnickém hostelu
 • Polopenze
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Vstupy do kulturních památek
 • Přívozy
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • CK Vlha

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.5.209 2.6.2019 8600 Kčobjednat
14.6.2019 16.6.2019 4900 Kčobjednat
25.9.2019 29.9.2019 8600 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Dunaj.cyklost.
Copyright © 2017  VARIETA Travel