Toulky Slovenskem
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

toulky přírodou a koupání v termál. lázních

Terchová, Vrátná dolina, Jánošíkovy Diery, lázně Bešeňová, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry - Starý Smokovec, Chopok, Demänovská dolina a Demänovská jeskyně

1. den:

v brzkých ranních hodinách se vydáme na Slovensko (nástupní místa po trase), dopoledne dorazíme do Terchové, která je turistickým centrem Malé Fatry. Ve vesničce, která je rodištěm zbojníka Juraje Jánošíka navštívíme jeho muzeum a prohlédneme kostel Sv. Cyrila a Metoděje s pohyblivým dřevěným betlémem. Cca hodinová procházka místní přírodou nás zavede na krásné vyhlídky na okolní přírodu. Po poledni budeme pokračovat do blízké Vrátné doliny, která sloužila jako lovecký revír hraběcí rodiny Majláthových. Dáme si dobrou kávu a zákusek v některé z místních horských chat a vydáme se procházkou v národní přírodní rezervaci Rozsutec obdivovat bizardní skalní útvary Jánošíkovy Diery. V podvečer dorazíme do lázní Bešeňová, kde se ubytujeme v příjemném penzionu a budeme mít možnost navštívit místní aquapark a termální lázně.

2. den:

po dobré snídani se vydáme do města Vysoké Tatry, kde se můžete vydat za celodenní individuální turistikou. Autobus zastaví na Štrbském Plese, Starém Smokovci a Tatranské Lomnici. V podvečer se vrátíme zpět do Bešeňové do našeho penzionu.

3. den:

vyspaní a dobře nasnídaní se vydáme na poslední den našeho putování za nejkrásnějšími místy Slovenské přírody. Přejedeme do Demänovskej doliny a to až do místní části Jasná s dominantou Chopku – 2024 m.n.n., na který si můžeme vyjet kabinkovou lanovkou. Zájemci se mohou také vydat lehkou procházkou do Demänovské doliny nebo na prohlídku světoznámé ledové jeskyně. Cestou zpět domů budeme ještě obdivovat scenérie Nízkých Tater a vodní nádrže Liptovská Mara. Návrat  v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

dopravu zahraničním autokarem, 2 x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením v rodinném penzionu, 2 x snídani, služby česky mluvícího průvodce, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna +30,- Kč/os./den, vstupy do termálních parků a navštívených objektů

Poznámka:

Doporučené kapesné: vstupy do Demänovské jeskyně cca 8,- Euro + vstupy do lázní Bešeňová cca 20,- Euro

CK BONTON

Nezávazná objednávka


Jánoš.diery
Copyright © 2017  VARIETA Travel