To nejlepší z Norska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

1.den:Odjezd, cesta přes SRN, večer trajekt do Švédska, vylodění     v Trelleborgu. Noční přejezd do Norska.

2.den:Návštěvaolympijských  měst u největšího norského jezera Mjosa: Hamar - zastávka uolympijské rychlobruslařské haly. Lillehammer - olympijská hala a skokanské můstky. Ringeb, zastávka u sloupového kostelíku. Cesta krajem Dovrefjell, přes Dombas. Nocleh.

3.den:Jízda hlubokým a úzkým údolím Romsdalen – atraktivní oblastí řeky Rauma, úzkou soutězkou s kolmými skalními stěnami do nejkrásnější oblasti Norska. Pod Trolí stěnou (1 100 m vysoká), výjezd věhlasnou Trolí cestou, která vede 11 serpentinami a překonává výškový rozdíl 800 m do horského sedla s nádherným výhledem na okolní hory a do údolí. Zastávky na zajímavých místech, u peřejí, serpentin a vodopádů. Pak horská Orlí cesta nad nejznámější norský fjord Geirangerfjord. Fakultativní plavba lodí na  jedno z nejatraktivnějších míst v Norsku se známými vodopády Sedm sester, Nápadník, Závoj, patří k nezapomenutelným zážitkům. Výjezd nekonečnými serpentinami na horu Dalsnibba odkud je jedinečná vyhlídka na okolní ledovce, Geirangerfjord a na hory středního Norska. Nocleh.

4.den:Procházka k ledovcovému splazu v Briksdalu. Průjezd horami, serpentinami a údolími k nejdelšímu a nejhlubšímu norskému fjordu Sognefjord, plavba trajektem. Krajem hor, fjordů do oblasti Hallingdallu. Nocleh.

5.den: Oslo - prohlídka hlavního města Norska: poloostrov Bygdoy s muzei: Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, vikinských lodí, voru Kon-Tiki,  příp. skanzen Folkemuseums budovami ze všech koutů Norska. Procházka centrem města: hlavní třída Carl-Johans Gate, královský palác Slottet, hrad Akerhus. Výjezd na Hollmenkollen lyžařský areál se skokanskými můstky. Odjezd do Švédska.

6.den:Časně ráno trajekt, cesta SRN. Návratdo ČR.    

 

 

First minute

 

KódTurnusTermínPokoj 1/4 infoPokoj 1/2 infoDoprava
637 1 30.7.2019 - 4.8.2019 9 454 Kč 10 782 Kč Doprava autokarem

                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                        

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 3x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, bungalow
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • trajekty
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH                                                               

Cena nezahrnuje  vstupy. Příplatky:3x snídaně 1.290 Kč. 

ODJEZDY:  Bez příplatku:  Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Ústí nad Labem, Teplice. S přípl.100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov. S přípl. 200 Kč: Ostrava, Frýdek-M, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník n.B., Přerov

CK WISNARZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

30.7.2019 4.8.2019 od 9454 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel