KRÁSY KUBY-HAVANA+VARADERO 55+

 
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

 

 1. den: Odlet


Odlétáme z Prahy (plánovaný let Praha – Havana se společností Air France s přestupem v Paříži, bude upřesněno v pokynech k odletu). Plánovaný přílet do destinace ve večerních hodinách. Po příletu na letiště v Havaně bude následovat přivítání, transfer do vašeho hotelu a uvítací infoschůzka. Přenocování v min. 3* hotelu v Havaně se snídani (např. hotel Vedado St.John´s)

2. den: Přílet do destinace + panoramatická prohlídka Havany s obědem (výlet v ceně)
Dnešní den zahájíme snídaní a poté následuje přesun do centra města Havany a její panoramatická prohlídka. Na začátku uvidíme staré centrum Havany, které je impozantním příkladem španělské architektury. Budeme pozorovat známé americké automobily (Cadillacy), které se používaly kolem padesátých let, slavné uličky s barokními stavbami pod ochranou UNESCO nebo El Capitolio, který prezentuje předrevoluční americký vliv a je inspirován budovou Capitol ve Washingtonu. Naší pozornosti neujde ani náměstí Plaza de la Catedral s barokní katedrálou, náměstí Armas či ulice Prado. Samozřejmě také neopomeneme pobřežní promenádu Malecon, kterou Kubánci využívají k posezení a klábosení až do rána nebo známou ulici barů, po které se procházel i Ernest Hemingway a je zde mj. i bar La Bodeguita del Medio, který je svatostánkem kubánského Mojita. V rámci prohlídky města nás čeká i společný oběd (ZDARMA + 1 nápoj) během kterého se nám naskytne možnost ochutnat místní speciality. Po obědě jsme pro Vás připravili návštěvu muzea rumu HAVAN CLUB a naskytne se nám tak příležitost vidět proces výroby rumu na vlastní oči, okusit pravou kubánskou kulturu a také se něco dozvědět o původu nejoblíbenější kubánské lihoviny. Před návratem do hotelu se ještě zastavíme na trhu Mercado de San Jose, kde budeme mít možnost nakupovat ručně vyrobené suvenýry. Následuje návrat do hotelu, večeře (klienti s dokoupeným balíčkem) a zasloužený odpočinek. Přenocování v min. 3* hotelu v Havaně se snídani (např. hotel Vedado St.John´s)

3. den: Provinice Pinar del Rio, údolí Viňales a show „Tropicana“
Po snídani v hotelu se vydáme směrem na západ, do jedné z nejhezčích oblastí ostrova, konkrétně provincie Pinar del Rio a údolí Viňales. Tato provincie se stejnojmenným hlavním městem, dokonale kombinuje pohodlí moderního života s udržitelným způsobem a atmosférou venkovského klidu, který zde panuje. Nachází se asi 180 kilometrů západně od hlavního města Kuby. Kubánci ji sice považují za nejzaostalejší region, avšak pro turisty je to přírodní skvost, kde se nacházejí ty největší přírodní klenoty a budeme mít možnost se o tom sami přesvědčit. Věřte nebo ne, ale tady začíná ta pravá Kuba známá díky panenské přírodě a tabákovým plantážím, kde se údajně pěstuje ten nejlepší tabák na světě. Sklízí se téměř po celý rok a ze zdejších odrůd se balí ty nejvoňavější doutníky, jaké si jen dovedete představit. Jednu z početných zdejších manufaktur na produkci doutníků samozřejmě navštívíme, a budeme mít tedy možnost pozorovat proces jejich ruční výroby. Dále navštívíme jeskyni, ve které se místní obyvatelé ukryli před pronásledováním „bílým člověkem“, poté co na ostrov dorazily Španělé. Aby přežili, vydali se na nebezpečnou cestu přes řeku s názvem "La Cueva de Los Indios" na malých lodičkách.
To, co však dělá region Pinar del Río turistickým rájem, je údolí Viňales, které patří k jedinečným přírodním klenotům celé Kuby a nejvíce navštěvovaným místům na Kubě vůbec. Předtím než půjdeme tyto krásy obdivovat nás čeká v tomto úchvatném údolí oběd v typické kubánské vesnici.
Po obědě se nám naskytne pohled na Mural de Prehistoria, což je obří, 120 m dlouhá, kontroverzní malba vytvořená na skalní stěně hory Mogote Dos Hermanas, ležící několik kilometrů od vesnice Vinales. Má znázorňovat vývoj života na planetě Zemi od prvohor až ke člověku. Tento „obří komiks“ byl navržen Leovigildem Gonzálesem Morillem v roce 1961. Vzhledem k vlhkému a tropickému podnebí, které malbu narušuje, musí být nátěr pravidelně obnovován. K vidění budou rovněž i zemědělské farmy, které si dodnes uchovaly archaický koloniální ráz, který v roce 1994 zapsal údolí i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Po skončení prohlídky následuje návrat do hotelu.
Večer máme možnost se podívat na jedinečnou karibskou show „Tropicana“, během které vystoupí na 200 tanečníků, zpěváků a figurantů. Tato show má velmi dlouhou historii a pravidelně se pořádá již od roku 1939. Po představení následuje návrat do hotelu. Přenocování v min. 3* hotelu v Havaně se snídani (např. hotel Vedado St.John´s)

4. den: Velká prohlídka Kuby s obědem + večeře a jedinečná show v Habana Cafe Buena Vista
Dnes na nás čeká velká prohlídky Kuby, na kterou se vydáme brzy ráno a hned a po snídani. Autobusem se nejprve vydáme do známé čtvrti Jaimanitas, kde si prohlídneme dům s obrazy známého malíře a sochaře Joseho Rodrígueze Fustery. Jeho obrazy vždy měly originální rys, protože jako sochař používal vždy trojrozměrné materiály. Již začátkem roku 1996 měl jasno v tom, co chce dosáhnout a tvrdě pracoval na svém projektu. Jeho mistři, Brancusi, Picasso nebo Gaudi, mu dali klíč k osobnímu kouzlu a souznění s přírodou. Jeho vize o historii Kuby a okolních zemí silně ovlivnily životy Kubánců a dobře je znají i v zahraničí.
Po obědě dále navštívíme Muzeum revoluce, kam se dopravíme velice originálně, a to americkými auty. Muzeum se nachází v bývalém prezidentském paláci, který byl postaven v letech 1913 až 1920, a to podle návrhu kubánského architekta Paula Beleu. Palác využívali všichni kubánští prezidenti až do roku 1959, kdy se moci ujal Fidel Castro. Kromě toho navštívíme i Callejon de Hamel, což je úzká ulička, která se v průběhu let stala svatyní afro-kubánských náboženství, prostřednictvím umění, vytvořeného Salvadorem Gonzálezem. Budovy jsou lemovány pestrobarevnými nástěnnými malbami, sochami a předměty, které zobrazují rituály a božstva. Následuje návrat do hotelu. Večer na nás čeká možnost zažít pravou a neopakovatelnou kubánskou show. Autobusem se dopravíme do restaurace, která se nachází na známém náměstí Plaza de la Vieja. Zde na nás čekají kubánští umělci, doprovázeni živými rytmy a kubánskou salsou. Jedná se o velmi známé, oblíbené a vyhledávané umělce, jelikož hráli s kubánskou kapelou známého zpěváka Compaye Segunda. Během večeře si užijeme i živý koncert Buena Vista show. Poté následuje návrat do hotelu. Přenocování v min. 3* hotelu v Havaně se snídani (např. hotel Vedado St.John´s)

5. den: Přesun HAVANA / VARADERO, volný čas
Po snídani opustíme hotel v Havaně a autobusem se přesuneme do známé plážové oblasti – Varadero. Příjezd a ubytování v hotelu + volný čas.
Přenocování v min. 4* hotelu ve Varaderu s all inclusive (např. hotel Memories varadero)

6. den: Plavba na katamaránu s obědem a návštěva delfinária
Nasnídáme se a následuje odjezd autobusem do přístavu Marina Gaviota. Poté se nalodíme na palubu pohodlného katamaránu a budeme si užívat plavbu kolem okolních ostrůvků. Můžeme relaxovat na sítích nebo stinných místech a během plavby se nám podaří pozorovat i delfíny a mořské ptáky. Poté se zastavíme u korálového útesu, kde si užijeme šnorchlováni v teplých a čistých vodách, obývaných komplexním a barevným podmořským životem. Katamarán pak zakotví na nádherné a odlehlé pláži, kde si můžeme vychutnat volný čas k opalování a koupání.
Další zastávka je delfinárium, kde se podává k obědu lahodný humr (k dispozici jsou i další jídla). Zde si užijeme interakční relaci s delfíny a delfíní show. Následně se budete plavit zpátky do přístavu a vylodění bude následovat návrat do hotelu.
Přenocování v min. 4* hotelu ve Varaderu s all inclusive (např. hotel Memories varadero)

7. den: Jeep Safari s obědem
Dnes nás čeká adrenalinový zážitek, a to v podobě výletu džípy na safari. Nasnídáme se a z hotelu nás vyzvedne autobus, který nás doveze k džípům. Nejdříve si podnikneme krátký výlet po okolí a poté si uděláme koupací pauzu. Nejprve v Playa De Coral, kde je kromě koupání možné i pozorovat korály během šnorchlováni a potom také krátké plavání v jeskyni Saturn. Během našeho výletu navštívíme i farmu v údolí Yumuri, kde ochutnáme tradiční kubánské jídlo. Následuje volný čas pro jízdu na koních. Poté se vydáme na třiceti minutovou projížďku po řece Canimar na lodích. Džípy se dostaneme na začátek naší cesty a do hotelu se vrátíme autobusem. Přenocování v min. 4* hotelu ve Varaderu s all inclusive (např. hotel Memories varadero)

8. den: Varadero – Havana a let zpátky domů
Dnes se bohužel musíme rozloučit. Po snídani nás čeká nás check-out z hotelu a transfer autobusem na letiště Jose Martina v Havaně. Let zpátky do ČR.

Vybavení pokoje
Ubytování: hotel "no name" kategorie min. 3* (Havana) a min. 4 * (Varadero).
K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací a možnost trezoru (možnost poplatku).
Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky. Fotografie ubytování v této nabídce jsou pouze ilustrační.


Stravování
Snídaně (Havana) + All inclusive (Varadero). V oblasti Havana možnost polopenze (dokoupení balíčku 3 večeří za částku 64 € / osoba / pobyt (platba na místě u delegáta, výše se může změnit).

 

Cena zahrnuje:
- Letenku Praha – Havana a zpět (s přestupem) celková doba zájezdu je vzhledem k letům do destinace 8 dnů
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely klimatizovaným moderním autobusem
- Ubytování na 4 noci v 3* hotelu se snídaní v Havaně
- Ubytování na 3 noci ve 4* hotelu s All Inclusive ve Varaderu
- Prohlídka města Havana s obědem
- Dotaci vybrané země programu Senior Voyage
- Služby česky hovořícího delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.


Cena nezahrnuje:
- Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám a výkladů průvodců), obědy a večeře nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety, obědy a večeře si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
- Nápoje během jídel
- Spropitné
- Kubánské vízum (Vstupní Karta) - lze zařídit přes CK za poplatek
- Osobní výdaje

Služby za poplatek
Možnost přiobjednat:
Rozšířené cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 1.000,- Kč / os. / pobyt
Balíček 3 večeří v Havaně: 64 Eur / osoba (platba na místě u delegáta-den 2,3,4)
Vyřízení vstupní karty 850,- Kč / osoba
Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Zvýhodněný balíček výletů: za 299,- EUR,- Eur, který obsahuje:
Provinice Pinar del Rio a údolí Viňales s obědem (den 3.)
Velká prohlídka Kuby s obědem (den 4.)
Plavba na katamaránu s obědem a návštěva delfinária (den 6.)
Jeep Safari s obědovým balíčkem (den 7.)
- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
- Transfer na jednotlivé výlety

Extra výlety:
Jedinečná show v Habana Cafe Buena Vista BEZ Večeře 59€/os. (den 4.)
Tropicana show BEZ večeře 99 €/os. (den 3.)


Poznámka
-Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 2 000 Kč / osoba.
- Počet dětí je u poznávacích zájezdů omezený, děti mohou cestovat pouze na vyžádání u CK.
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.
- Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám a výkladů průvodců), obědy a večeře nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety, obědy a večeře si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou jednotlivých balíčků.
- Informace ke 2 dni programu - na trhu Mercado de San Jose, kde budete moci nakupovat ručně vyrobené suvenýry (první pondělí každého měsíce je zavřeno, v tomto případě můžete nakupovat suvenýry v obchůdcích na ulici Obispo.)
- Informace ke 3 dni programu - Vzhledem k tomu, že kubánská manufaktura na doutníky je uzavřena v sobotu, neděli a místní prázdninové dny, tato prohlídka může být provedena v Havaně.

Vstupní podmínky:
Pro vstup na Kubu není zapotřebí vízum ale tzv. turistická karta !!!Turistickou kartu není možné pořídit až po příletu do země. Musíte si o ni zažádat před odletem osobně na Kubánském konzulátu v Praze, kde vám ji bez problémů a na počkání vydají. Předem si ověřte úřední hodiny konzulárního oddělení, které se často mění. K vystavení potřebujete pouze pas platný do konce vašeho pobytu na Kubě. Na území Kuby musíte vstoupit nejpozději do 6 měsíců od pořízení karty. Kartu je také možné vyřídit přes pořádající CK. Dále je vyžadován cestovní pas, který je platný minimálně po celou dobu pobytu na Kubě a po příletu vyplníte vstupní formulář – ten musí být odevzdán úředníkům při odletu zpět.


Informace ohledně cestování - KUBA - KARANTÉNA - info k 21.1.2021

Kuba: upozornění na přísná karanténní opatření
V souvislosti s nárůstem počtu českých občanů, kterým byla po příletu na Kubu diagnostikována nákaza onemocněním Covid-19, Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na velmi přísná karanténní opatření, která jsou na Kubě uplatňována.
Pro vstup do země je vyžadováno předložení negativního PCR testu provedeného nejvýše 72 hodin před odletem. Po příletu na Kubu je všem cestujícím přímo na letišti proveden další PCR test, jehož výsledky by měly být sděleny (telefonicky, SMS zprávou či osobně od místně příslušného lékaře) do 48 hodin. Dokud turista neobdrží zprávu o negativním výsledku, musí zůstat v izolaci ve svém ubytování.
Pokud je u turisty prokázána nákaza koronavirem (a to i v případě, že se jedná o variantu bez příznaků), je odvezen do izolačního centra, kde musí zůstat do doby, než je jeho další PCR test negativní. Průměrná doba pobytu v těchto zařízeních se pohybuje mezi 7 a 14 dny. Náklady na pobyt v izolačním centru hradí turista a české cestovní pojištění je zpravidla nekryje. Cena za noc se pohybuje v rozmezí 60-80 USD a nad rámec tohoto jsou účtovány náklady za opakované testování a dopravu pacienta po propuštění zpět do hotelu. Platba kartou je často problematická, je proto s sebou třeba mít vždy dostatek hotovosti.
Karanténa může být vyžadována i u osob, které s pozitivně testovanou osobou přišly do kontaktu. Stejně tak může místně příslušný lékař rozhodnout o provedení dalších PCR testů na vlastní náklady.
Není v moci Velvyslanectví České republiky v Havaně zajistit propuštění z karantény u osob, u kterých se nákaza koronavirem prokázala, ani jejich blízkých, kteří s nimi přišli do styku.
MZV ČR upozorňuje, že dle cestovatelského semaforu MZV ČR je Kuba stále zařazena na seznamu "červených", tedy rizikových zemí, a cesty se doporučují pouze v nezbytně nutných případech.
Aktuální informace o cestovních doporučeních jsou k nalezení na stránkách MZV ČR a také na stránkách českého Velvyslanectví v Havaně.

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

8.3.2021 15.3.2021 41480 kčobjednat
15.11.2021 22.11.2021 41480 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel