Velikonoce v magické Paříži s návštěvou Versailles
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

NOTRE DAME - LOUVRE- VERSAILLES - LA DÉFENSE - MONTMARTRE - EIFFELOVA VĚŽ - CHAMPE ELYSÉES

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

 

2. den

Ráno přijedeme do PAŘÍŽE (UNESCO). Paříž představuje fenomén, už dávno se rozkřiklo vše o jejím kouzlu a žádné jiné město se netěší takové oblibě turistů. Nezaměnitelná atmosféra města je zde patrná na každém kroku. Během dnešní prohlídky města poznáme slavnou gotickou katedrálu NOTRE DAME. Katedrála bývá označována jako skutečné srdce Paříže. Leží na ostrově Cité, a ve 13. století byla velice důležitým poutním místem nejen pro francouzské věřící. Dále uvidíme Tuillerijské zahrady, náměstí Svornosti, moderní kulturní centrum CENTRE POMPIDOU a Královský palác. Odpoledne si užijeme osobního volna. Ve večerních hodinách se ubytujeme v hotelu.

 

3. den

Dopoledne podnikneme okružní projížďku městem, během které uvidíme nejoblíbenější pařížský park - Lucemburské zahrady a věhlasný bulvár CHAMPS ELYSÉES s Napoleonovým Vítězným obloukem (50 m).  Prohlédneme moderní čtvrť LA DÉFENSE a vyjedeme na MONTMARTRE, pověstné sídlo umělců, odkud se vydáme k bazilice Sacré Coeur a do čtvrti Pigalle s kabaretem Moulin Rouge. Zastavíme se u EIFFELOVY VĚŽE, navržené architektem Gustavem Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889, spatříme náměstí Trocadero a budeme mít možnost jedinečné projížďky lodí po Seině. Cestou na ubytování nám Paříž ukáže svoji noční tvář.

 

4. den

Po snídani si uděláme výlet do VERSAILLES (UNESCO), symbolu velikosti krále a vlasti a vzor snad pro každého „zámeckého architekta“ Evropy. Čeká nás individuální prohlídka zámku a světoznámých zahrad, pýchy Krále Slunce. Královskou rezidenci začal Ludvík XIV. budovat v roce 1668. Nejslavnějším a nejkrásnějším prostorem v zámeckém interiéru je Zrcadlový sál dokončený v roce 1684 a dlouhý 73 metrů. Z toho grandiózního místa dal Bismarck vyhlásit v roce 1871 Německé císařství. Uprostřed zámku je umístěna světoznámá přepychová ložnice krále. V ložnici královny přišlo na svět 19 princů a princezen. V přilehlých zahradách byly vybudovány vyhlídky, široké aleje zdobené sochami a umělé kanály – „malé Benátky“. Odpoledne se vrátíme zpět do Paříže, kde navštívíme jedno z největších muzeí světa – LOUVRE, jehož nejlákavějším exponátem je bezpochyby světoznámá Mona Lisa Leonarda da Vinciho.  Kdo nebude chtít navštívit muzeum, bude mít individuální volno. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.

 

5. den

 

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.
 
nást. místa: Olomouc, prostějov, Vyškov, Brno, Praha, Plzeň ...

 

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 80 €, pobytovou taxu.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

ck čsad TišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

vyprodáno

14.4.2022 18.4.2022 od 5971 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel