Pouští a oázami za krásami Ománu
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

1. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách s přestupem do Maskatu – hlavního města sultanátu Omán ležícího na Arabském poloostrově, připomínající pohádky tisíce a jedné noci. Přílet ve večerních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.

2. den:
 Po snídani odjezd do města Bahla ze 12. st. s mohutnou pevností (UNESCO), Nazvá – kdysi hlavního města sultanátu, centrum obchodu, víry, vzdělání a umění, oáza plná zeleně uprostřed hor. Jedno z nejstarších měst v zemi. Návštěva tradičního trhu s možností nákupů, prohlídka nejstarší pevnosti ze 17. st., odjezd k prohlídce nejstaršího ománského hradu Jabrin se zajímavými interiéry. Návrat do hotelu, nocleh. 


3. den:
 Po snídani celodenní prohlídka Maskatu – mj. návštěva Velké mešity sultána Kabúse z bílého mramoru pro 20 tisíc věřících, Královská opera, procházka starou čtvrtí a zastávka u paláce Qasr Al Alam – sídla sultána Kabúse, procházka místním trhem – údajně nejkrásnější a nejnavštěvovanější trh v zemích zálivu, volno, možnost nákupů. Nocleh.


4. den:
 Po snídani celodenní výlet s noclehem do Wahibské pouště (známé též pod názvem Sharqiya Sands) v severní části země s až stometrovými dunami a unikátním ekosystémem. Odjezd do Wadi Bani Khalid – nejnavštěvovanější oáza v oblasti, zastávka k odpočinku u nezapomenutelných přírodních jezírek obklopených zelení a horami. Návrat do pouště, odjezd na ubytování, nocleh v pouštním kempu patří k nezapomenutelným zážitkům.


5. den:
 Časně ráno možnost zhlédnout východ slunce nad pouští, návrat do hotelu, snídaně. Odjezd k další z místních oáz. Úchvatný kaňon tvořený největší tekoucí řekou v Ománu Wadi Shab s dechberoucím vstupem a pohledy na jezírka, vodopády, palmy… Přejezd údolím obklopeným horami do Wadi Tiwi se 7 jezery s křišťálově čistou vodou. Cestou zastávka v Bimmah Sinkhole – vápencový kráter s modrozelenou vodou. Odjezd do hotelu, nocleh.


6. den:
 Po snídani celodenní volno k individuálnímu odpočinku, nákupům či koupání. Možnost fakultativního výletu lodí za delfíny,  večer fakultativní výlet podél pobřeží „Západ slunce nad Muscatem“. Návrat do hotelu, nocleh.


7. den:
 Po snídani individuální volno, v podvečerních hodinách transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.


8. den:
 Přílet do Prahy v ranních hodinách.

• leteckou přepravu Praha - Muscat - Praha s přestupem vč. tax a příplatků
• 5 noclehů se snídaní v hotelech ****, 1 nocleh v poušti s polopenzí
• přepravu autokarem po trase zájezdu
• vstupy dle programu
• služby průvodce a místní průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
Změna programu vyhrazena.

CENA NEZAHRNUJE:
• spropitné povinně splatné na místě
• vstupy nezahrnuté v ceně zájezdu

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• vízum 800,- Kč 

• večerní výlet "Západ slunce nad Muscatem" 2.490,- Kč
• výlet lodí s pozorováním delfínů 2.190,- Kč 
• příplatek za jednolůžkový pokoj 6.990,- Kč 
• 6 večeří 3.990,- Kč Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.
Cestovní doklady Základní podmínkou pro vstup na ománské území je cestovní doklad platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum. Vstupní či výstupní razítko ze státu Izrael zpravidla nebývá při vstupu na ománské území problém, v případě Vašich pochybností se s dotazem obraťte na nejbližší ománský zastupitelský úřad.   Očkování Pokud přijíždíte ze země či jste projížděli zemí s výskytem žluté zimnice, musíte doložit příslušné očkování.   Kulturní rozdíly Omán je země s relativně liberálním přístupem k prosazování zásad islámského náboženství. U žen ve městech se toleruje běžný, evropský způsob oblečení, obecně je však doporučováno respektovat místní kulturní a náboženské tradice a vyvarovat se potenciálně urážlivých aktů, zj. během postního měsíce Ramadánu a při návštěvě významných muslimských míst. Během Ramadánu se nesmí na veřejnosti jíst, pít či kouřit. Obecně je zakázáno fotografovat vojenské a vládní objekty. Důležitá telefonní čísla: Záchranná služba/policie (tísňová linka) 9999

ck čedok

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel