Slovinsko - termály s výlety
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznejte léčivou sílu severního Slovinska – lázní Moravské Toplice. Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou při hledání ropy. Místo ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda, která dala vzniknout dnešnímu modernímu lázeňskému komplexu.

Program zájezdu

1. den

 

odjezd v 0.15 hod. z Prahy na České Budějovice, ráno příjezd do SlovinskaPtujska Gora – návštěva františkánského poutního chrámu, postaveného jedním z Mistrů Parléřovské huti a spojeného se vzácným gotickým reliéfem Panny Marie. Ptuj – prohlídka města s bohatou historií, tradicemi a významným regionálním muzeem na zdejším hradě (světově proslulá sbírka masopustních masek). Po 14. hodině příjezd do Moravských Toplic, ubytování v hotelu, odpolední relaxace u bazénů s termálními vodami: bílou vodou (blahodárné účinky na pohybové ústrojí) a černou vodou (jedinečná voda s příměsí ropy má léčebné účinky na kožní problémy).

 

 

2. den

 

celodenní lázeňský relax nebo možnost krátkého výletu do Dobrovniku, kde navštívíme zdejší „Svět orchideí“, největší pěstírnu svého druhu ve Slovinsku s možností nákupu z pestré nabídky rostlin všeho druhu.

 

 

3. den

 

celodenní lázeňský relax nebo možnost polodenního výletu: obec Selo s krásnou románskou rotundou, u místního chovatele a vinaře si můžete objednat specialitu bograč (guláš ze tří mas z oblasti Prekmurije), možnost nákupu výborných uzených výrobků z místního chovu - mangalic. Sladkou tečkou je zdejší cukrářská specialita gibanica.

 

 

4. den

 

po snídani dopolední koupání v lázních, po ukončení pobytu v lázních se na zpáteční cestě zastavíme dle provozních možnosti v malé sýrárně nedaleko Mariboru. Odjezd do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.

 

 

 

 

Popis ubytování

Hotelový komplex Terme Vivat****S v Moravských Toplicích nabízí přímý vstup do bazénů a wellness (klienti mohou využívat hotelové sauny, fitness, cvičit aquaaerobic). Příjemné 2-lůžkové pokoje superior jsou s vlastním sociálním zařízením, TV a klimatizací.

 

 

 

 

 

Poznámka

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změnit program jednotlivých dnů vzhledem k otevíracím dobám památkových objektů nebo dalším turistickým atrakcím.

Cena obsahuje

3 noci v hotelovém komplexu Terme Vivat, zapůjčení županu, 1x hotelová sauna, 3x polopenzi formou bufetu, dopravu busem, služby průvodce, 4-denní vstup do areálu Terme Vivat, výlety dle programu, pobytovou taxu, registrační poplatek

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů (cca 50 EUR)

 

nást.místa: Benešov, Praha, Tábor,

 

 Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

 

Nezávazná objednávka


hotel Vivat
Copyright © 2017  VARIETA Travel