ANKARAN & ADRIA RESORT relax v bráně Středomoří
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Zavítejte do Ankaranu, brány Středomoří v Koperské zátoce mezi Terstem a Piranem

Objevte s námi slovinský Ankaran! Jen pár kroků od moře, ve stínu starých pinií a olivovníků, v zelené oáze na jadranském pobřeží, se rozkládá nevšední Adria Ankaran Resort. Ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou a uniknout od rutinní všednodennosti, ale i pro neposedy, jenž milují nejrůznější letní aktivity, jichž je zde na výběr nepřeberné množství. V Ankaranu si zkrátka přijde na své úplně každý!

Zážitky, na které se můžete těšit

  • prohlídka Terstu a Castello di Miramare, zámku rakouského arcivévody Maximiliána
  • návštěva světoznámé Škocjanské jeskyně s nejhlubším podzemním kaňonem Evropy
  • ochutnávka vín v jedinečné "Vinské fontáně" v Marezige, jediné svého druhu na světě

Ubytování:Jen pár kroků od moře, ve stínu starých pinií a olivovníků, leží zelená oáza jako stvořená pro strávení aktivní i klidné dovolené jako únik z všednodenního života. Hosté jsou ubytování v rekonstruovaných patrových vilách 4* umístěných v blízkosti hotelu Convent nabízejícího zázemí pro stravování, jen pár kroků od lázeňského centra Adria s neomezeným vstupem do vnitřního bazénem s vyhřívanou mořskou vodou a vířivkami, v blízkosti travnato-oblázkové pláže se slunečníky a lehátky s betonovými platy pro vstup do moře a velkým venkovním bazénem s mořskou vodou (v provozu od konce června do začátku září)Pokoj:Renovované komfortní klimatizované dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím (koupelna se sprchou a WC) a možností přistýlky v patrových vilách uprostřed lesoparku nabízejí svým hostům balkón nebo terasu, satelitní plazmovou TV, Wi-Fi připojení k internetu, telefon, trezor, ledničku (za příplatek 5 €/pobyt) a vysoušeč vlasůStravování:Rozmanitá polopenze (snídaně a večeře) formou bohatých švédských stolů se podává ve středomořské restauraci hotelu Convent. Nápoje k večeři nejsou v ceně.

Na co se můžete těšit?Ankaran je jedinečné přímořské letovisko nabízející vše pro strávení klidné i aktivní dovolené na břehu Jaderského moře.

Prázdninový resort Adria Ankaran sestává z hlavní budovy hotelu Convent s neopakovatelnou atmosférou, jenž vznikl přestavbou bývalého kláštera a v němž se podává znamenitá polopenze formou bohatých švédských stolů. Kolem hlavního hotelu jsou pak rozesety jednotlivé vily nabízející komfortní ubytování v prostorných, nedávno zrekonstruovaných čtyřhvězdičkových pokojích.

To vše v blízkosti pláže pod starými piniemi, která je travnato-oblázková s betonovými platy pro vstup do moře, jehož dno je oblázkové. Přímo na pláži se nachází velký olympijský plavecký bazén s mořskou vodou (v provozu od 23.6. do 3.9.), slunečníky a lehátka.

V blízkosti pláže pak najdete i budovu wellness centra Adria, kde najdete velký relaxační bazén s vyhřívanou mořskou vodou, vířivky, dětský bazén se skluzavkou, terasu s lehátky, kavárnu a také nevšední léčebné i omlazující procedury založené na přírodních středomořských zdrojích a sauny (v červencovém termínu je vnitřní bazén uzavřen a funguje bazén venkovní). Saunování je založeno na tradičním způsobu, a to jak v parní sauně za použití nejrůznějších přírodních esenciálních olejů uvolňujících dýchací cesty, svalové napětí i pokožku, tak ve finské sauně zaměřené na posilování imunitního systému, ale i v infrasauně zlepšující metabolismus a krevní oběh, po saunování se pak můžete zchladit tzv. "Kneippováním" ve studeném bazénku, což také přispívá k posílení imunitního systému.

Adria Ankaran resort má pro Vás připravenou také bohatou nabídku dalších letních aktivit, jako je cyklistika, tenis, minigolf či fitness.

 

program

 

1. den

odjezd v pozdních večerních hodinách směr Dolní Dvořiště a Rakousko do Slovinska
 

2. den

ráno příjezd do Julských Alp k BOHINJSKÉMU JEZERU, barokní kostelík svatého Jana Křtitele přímo na břehu jezera, plavba lodí po jezeře, dle časových možností výjezd lanovkou na VOGEL do výšky 1570 m s výhledy na Triglav, nejvyšší horu Slovinska, po poledni odjezd do ANKARANU, odpoledne ubytování, relaxace u moře či ve wellness, večeře, nocleh

 

3. den

snídaně, dopoledne výlet do KOPERU (dle sezóny lodí nebo busem), největšího slovinského přístavu, procházka městem - městská brána Muda, Titovo náměstí s Prétorským palácem, Loggií, katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a rotundou sv. Jana Křtitele, odpoledne návrat, relax u moře či ve wellness Adria, večeře, nocleh

 

5. den

snídaně, relaxace na pláži či ve wellness Adria, odpoledne výlet do vinařské vesničky MAREZIGE, návštěva "Vinské fontány", jediné a jedinečné svého druhu na světě, ochutnávka vína s občerstvením, neopakovatelné výhledy na Koperskou zátoku, v podvečer návrat do Ankaranu, večeře, nocleh

 

6. den

po snídani výlet do ŠKOCJANSKÉ JESKYNĚ, jednoho z nejkrásnějších jeskynních systémů ve Slovinsku zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO s nejhlubším podzemním kaňonem Evropy, 26 vodopády a spoustou jedinečných krasových útvarů, odpoledne návrat do Ankaranu, relaxace u moře pod piniemi či ve wellness Adria, večeře, nocleh

 

7. den

po snídani odpočinek na pláži či ve wellness Adria, v podvečer rozloučení s resortem Adria Ankaran a odjezd domů, cestou večerní zastávka v jednom z nejkrásnějších slovinských středověkých měst ŠKOFJA LOKA, prohlídka starobylého centra s kapucínským klášterem, středověkým kostelem sv. Jakuba a gotickým Kapucínským mostem ze 14. století se sochou sv. Jana Nepomuckého a zámkem Škofjeloški grad, posezení ve vyhlášené kavárně Homan, večer odjezd směr Rakousko a ČR

 

8.den  návrat v ranních hodinách

 

 

05.06. - 12.06.2024
5 nocí / 8 dní Polopenze
12 490 Kč


12.09. - 19.09.2024
5 nocí / 8 dní Polopenze
12 490 Kč 


Cena zahrnuje:* doprava lux busem * 5x ubytování ve vilách Adria Ankaran Resort 4* * 5x polopenze * služby průvodce * balíček na cestu * MONABONUS * zákonné pojištění CKMonabonus:MONABONUS: každý den neomezený vstup do wellness centra Adria s krytým vyhřívaným bazénem s mořskou vodou a vířívkami ZDARMA!Cena nezahrnuje:* komplexní cestovní pojištění UNIQA Covid+ 60 Kč/os/den * pobytová taxa cca 2,50 €/os/noc + registrační poplatek 1,50 €/os/pobyt (hradí se na recepci hotelu) * fakultativní vstupné do navštěvovaných objektů * ochutnávka vína (doporučené kapesné 80-120 €)

 

 

Předpokládaná místa a časy odjezdu a příjezdu:

 

Kolín (22:30) - Poděbrady (23:00) - Nymburk (23:15) - Praha (24:00) - Hradec Králové (21:00) - Pardubice (21:30) - Jičín (22:00), příjezd do Slovinska 2. den dopoledne, odjezd zpět poslední den ve večerních hodinách, návrat do ČR v ranních hodinách (cca 6-9 hod) dle výstupních míst. Konkrétní místo nástupu a čas odjezdu obdrží zákazník 7 dní před odjezdem v cestovních pokynech. Minim. počet účastníků pro realizaci svozu z jednoho nástupního místa je 8 osob. Cestou jsou realizovány zdravotní přestávky každé 4-4,5 hod.

ck monatour

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.6.2024 19.9.2024 12490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel