To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ HRADY ANGLIE 
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

edinečný eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a navíc nejkrásnější hrady Anglie. Projedete se lodí po Temži, doubledeckerem a neunikne vám nic z londýnských zajímavostí. Vydáte se na královský hrad Windsor a objevíte půvaby hradů jižní Anglie. Prožijte energii i řád Londýna a poznejte sídla anglických králů! 

program:

 

1.den

Odlet z Prahy, přílet do Londýna, ubytování na hotelu a program s průvodcem. Odlet z Prahy bude v dopoledních či poledních hodinách, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu, kde se ubytujeme.  Po menším odpočinku přejedeme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlédneme si náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný Nelsonův sloup, dále uvidíme Piccadilly Circus, Čínskou čtvrť a den můžeme zakončit společnou večeří v SOHO. Večer se vrátíme společně nebo individuálně na hotel.  

 

2.den

Dnes zamíříme do centra Londýna, čeká nás část Westminster, Big Ben, Westminster Abbey a Buckingham Palace. Odpoledne budeme mít možnost navštívit nákupní ulici Oxford Street. 

 

 

 

3.den

Dnes uvidíme středověký hrad Leeds Castle a Hever Castle. V ranních hodinách se vydáme objednaným autobusem ke královskému středověkému hradu Leeds Castle, který je považován za nejkrásnější v Anglii. Od svého vzniku ve 12. století je nepřetržitě obydlen a Jindřich VIII. jej nechal přestavět pro svoji první manželku Kateřinu Aragonskou. Čeká nás prohlídka areálu hradu a královských zahrad. Potom pojedeme navštívit hrad Hever Castle, který byl v 16. století domovem Anny Boleynové, pozdější manželky Jindřicha VIII. I zde Vás čeká prohlídka hradu a královských zahrad. K večeru se vrátíme na hotel v Londýně.  Ti, kteří se nezúčastní fakultativního výletu, mohou využít den pro individuální program v Londýně.  

 

4.den

Dnešní dopoledne strávíme na královském hradu Windsor. Odpoledne nás čeká Tower Bridge, Tower of London a London Eye. Ráno přejedeme příměstským vlakem nebo objednaným transferem ke královskému hradu Windsor. Zde nás čeká prohlídka areálu a interiéru královského hradu (pro předem objednané zájemce). Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. Většina králů a královen Anglie měla přímý vliv na stavbu a vývoj hradu, který byl jejich kasárnami, pevností, domovem, oficiálním palácem a občas dokonce i jejich vězením. Kromě prohlídky interiéru také můžete navštívit bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či královna matka a v roce 2005 si zde princ Charles vzal za manželku vévodkyni Camillu. V případě času a zájmu si uděláme krátkou procházku v nedalekém městečku Eton, kde se nachází známá chlapecká kolej Eton College. Chlapecká kolej byla založena Jindřichem VI. v 15. století. Eton College je nejprestižnější škola ve Velké Británii – studovali zde také princové Harry a William.  V odpoledních hodinách se přesuneme do středu Londýna. Můžeme se těšit na prohlídky jížního nábřeží řeky Temže a částí City a Southwark. Čeká nás: St. Paul´s Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. Poté se přesuneme k proslulému paláci a pevnosti Jejího Veličenstva, Tower of London, a nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge. K poslední atrakci, vyhlídkovému kolu London Eye (pro předem objednané zájemce), doplujeme lodí po řece Temži.  V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel.  

 

5.den

Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy. 

 

 

Co už máte v ceně? letenka Praha – Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže) transfer letiště – Londýn (hotel) – letiště 4x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových 4x snídaně fakultativní zájezd do zámku Leeds a Hever v ceně zájezdu průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě) tištěný průvodce Londýn od Radynacestu.cz zdarma pojištění záruky pro případ úpadku CK 

 

Co cena nezahrnuje? zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže) cestovní pojištění přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: cca 70 GBP / celý pobyt doporučené kapesné 170 GBP (včetně dopravného) vstupné na místě fakultativní výlet ke královským hradům a zahradám příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 800 Kč

ck rady na cestuZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.5.2022 22.5.2022 17990 Kčobjednat
27.7.2022 31.7.2022 17990 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel