Londýn a Harry Potter
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, který vám ukáže to nejzajímavější z Londýna jako nikdo jiný. Uvidíte hlavní památky, projedete se doubledeckerem a vydáte se po stopách Harryho Pottera. Navštívíte studia Warner Bros. i univerzitní Oxford, kde se slavný film natáčel. Zažijte s námi filmový svět Harryho Pottera v Londýně a Oxfordu na vlastní kůži! 

 program

 

1.den

Odjezd autobusem dle nástupních míst, večer přejezd hranice s Německem. V ranních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z České republiky dle nástupních míst Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem. 

 

2.den

Přejezd do Velké Británie a centra Londýna. Uvidíme nejznámější londýnské památky jako je Big Ben, Westminster Abbey a Buckingham Palace.  V brzkých ranních hodinách přejedeme trajektem z Calais do Velké Británie. V průběhu cesty budeme mít hygienické přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod. Ráno přijedeme do centra Londýna. Prohlídku začneme v historické části Westminster. Uvidíme Lambeth Bridge, most na kterém se Harry proháněl v doubledeckeru, a hlavní atraktivity – Houses of Parliament s ikonickou Clock Tower (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben), Westminster Abbey a sídlo anglické královny Buckingham Palace. Na třídě Whitehall zhlédneme sídlo britského premiéra Downing Street, Horse Guards až dojdeme k rušnému Trafalgar Square. Večer přejedeme doubledeckerem na Strand, kde se nachází Australia House (ve filmu Gringottova banka) a Královské soudní dvory. 

 

3.den

Dopoledne strávíme ve Studiích Warner Bros. Poté přejedeme do Londýna, kde se podíváme do Příčné ulice a uvidíme i hostinec Děravý kotel. Ráno se podíváme do slavných Studia Warner Bros., kde vznikl Harry Potter. Uvidíte zázemí natáčení, modely, kostýmy a nadpřirozené bytosti, které se ve filmech objevily. Po prohlídce (cca 4–5 hodin) pojedeme do čtvrti City. Projdeme se k viktoriánskému Leadenhall Marketu, který sloužil jako předloha pro Příčnou ulici a uvidíme i hostinec Děravý kotel. V podvečerních hodinách návrat na hotel společně nebo individuálně. 

 

4.den

Dnešní den strávíme v Oxfordu, kde nás čeká prohlídka exteriérů středověkých kolejí a další zajímavostí v centru města. V ranních hodinách se vydáme naším autobusem na celodenní výlet do univerzitního města Oxford, kde se Harry Potter natáčel. V Oxfordu se nachází nejstarší univerzita ve Velké Británii, která používá angličtinu – University of Oxford. V Oxfordu nás čeká prohlídka exteriérů středověkých kolejí a dalších zajímavostí v centru města. Budeme mít možnost navštívit např. Christ Church College, New College, knihovnu Bodleian a spoustu dalších nádherných míst, kde se Harry natáčel. Nebude chybět ani volný čas na nákupy. 

 

5.den

Dnes nás čeká opět Londýn a procházka kolem Tower of London, Tower Bridge a budeme mít možnost shlédnout na Londýn z ptačí perspektivy. V podvečer odjezd autobusem z Londýna. Ráno se vydáme metrem nebo příměstským vlakem do centra Londýna. Nejprve předem objednaní zájemci navštíví Muzeum Madame Tussauds. Podíváme se také k mostu, který zničili smrtijedi, Millenium Bridge a projdeme¨se kolem královského hradu Tower of London a slavného zvedacího mostu Tower Bridge. Budeme mít také možnost si prohlédnout barokní katedrálu svatého Pavla i zevnitř (možnost zajištění vstupenek předem), kde uvidíme točité bradavické schodiště vedoucí do učebny profesorky jasnovidectví Sybily Trelawney. Pokud překonáme 530 schodů, naskytne se nám navíc úchvatný pohled na Londýn. V podvečer se  odebereme autobusem Radynacestu z Londýna směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky. 

 

6.den

Návrat do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst. 

 

 

 

 

nástupní místa

: Ostrava, parkoviště naproti DKMO, ul. 28.října (tram zast. Krajský úřad)

: Olomouc, zastávka MHD U Podchodu (vedle ÚANu), ul. Tovární

: Brno, čerpací stanice Shell naproti autobusového nádraží Zvonařka

: Praha - Zličín, autobusové stanoviště číslo 1

: Plzeň, autobus. zast. Prazdroj, ulice U Prazdroje 85/15 

 
 
 
 
Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.7.2022 6.7.2022 9990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel