Londýn a Harry Potter
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, který vám ukáže to nejzajímavější z Londýna jako nikdo jiný. Uvidíte hlavní památky, projedete se doubledeckerem a vydáte se po stopách Harryho Pottera. Navštívíte studia Warner Bros. i univerzitní Oxford, kde se slavný film natáčel. Zažijte s námi filmový svět Harryho Pottera v Londýně a Oxfordu na vlastní kůži! 

 program   zájezd vyprodán

 

1.den

Odjezd autobusem dle nástupních míst, večer přejezd hranice s Německem. V ranních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z České republiky dle nástupních míst Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem. 

 

2.den

Přejezd do Velké Británie a centra Londýna. Uvidíme nejznámější londýnské památky jako je Big Ben, Westminster Abbey a Buckingham Palace.  V brzkých ranních hodinách přejedeme trajektem z Calais do Velké Británie. V průběhu cesty budeme mít hygienické přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod. Ráno přijedeme do centra Londýna. Prohlídku začneme v historické části Westminster. Uvidíme Lambeth Bridge, most na kterém se Harry proháněl v doubledeckeru, a hlavní atraktivity – Houses of Parliament s ikonickou Clock Tower (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben), Westminster Abbey a sídlo anglické královny Buckingham Palace. Na třídě Whitehall zhlédneme sídlo britského premiéra Downing Street, Horse Guards až dojdeme k rušnému Trafalgar Square. Večer přejedeme doubledeckerem na Strand, kde se nachází Australia House (ve filmu Gringottova banka) a Královské soudní dvory. 

 

3.den

Dopoledne strávíme ve Studiích Warner Bros. Poté přejedeme do Londýna, kde se podíváme do Příčné ulice a uvidíme i hostinec Děravý kotel. Ráno se podíváme do slavných Studia Warner Bros., kde vznikl Harry Potter. Uvidíte zázemí natáčení, modely, kostýmy a nadpřirozené bytosti, které se ve filmech objevily. Po prohlídce (cca 4–5 hodin) pojedeme do čtvrti City. Projdeme se k viktoriánskému Leadenhall Marketu, který sloužil jako předloha pro Příčnou ulici a uvidíme i hostinec Děravý kotel. V podvečerních hodinách návrat na hotel společně nebo individuálně. 

 

4.den

Dnešní den strávíme v Oxfordu, kde nás čeká prohlídka exteriérů středověkých kolejí a další zajímavostí v centru města. V ranních hodinách se vydáme naším autobusem na celodenní výlet do univerzitního města Oxford, kde se Harry Potter natáčel. V Oxfordu se nachází nejstarší univerzita ve Velké Británii, která používá angličtinu – University of Oxford. V Oxfordu nás čeká prohlídka exteriérů středověkých kolejí a dalších zajímavostí v centru města. Budeme mít možnost navštívit např. Christ Church College, New College, knihovnu Bodleian a spoustu dalších nádherných míst, kde se Harry natáčel. Nebude chybět ani volný čas na nákupy. 

 

5.den

Dnes nás čeká opět Londýn a procházka kolem Tower of London, Tower Bridge a budeme mít možnost shlédnout na Londýn z ptačí perspektivy. V podvečer odjezd autobusem z Londýna. Ráno se vydáme metrem nebo příměstským vlakem do centra Londýna. Nejprve předem objednaní zájemci navštíví Muzeum Madame Tussauds. Podíváme se také k mostu, který zničili smrtijedi, Millenium Bridge a projdeme¨se kolem královského hradu Tower of London a slavného zvedacího mostu Tower Bridge. Budeme mít také možnost si prohlédnout barokní katedrálu svatého Pavla i zevnitř (možnost zajištění vstupenek předem), kde uvidíme točité bradavické schodiště vedoucí do učebny profesorky jasnovidectví Sybily Trelawney. Pokud překonáme 530 schodů, naskytne se nám navíc úchvatný pohled na Londýn. V podvečer se  odebereme autobusem Radynacestu z Londýna směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky. 

 

6.den

Návrat do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst. 

 

 

 

 

nástupní místa

: Ostrava, parkoviště naproti DKMO, ul. 28.října (tram zast. Krajský úřad)

: Olomouc, zastávka MHD U Podchodu (vedle ÚANu), ul. Tovární

: Brno, čerpací stanice Shell naproti autobusového nádraží Zvonařka

: Praha - Zličín, autobusové stanoviště číslo 1

: Plzeň, autobus. zast. Prazdroj, ulice U Prazdroje 85/15 

ck rady na cestu

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Londýn a Harry Potter

 

 

TERMÍN
DOPRAVA
STRAVA
CENA OD
 
6 390 Kč
6 390 Kč

 

Konstantní příplatky

Warner Bros Studio dospělý Na osobu / Na zájezd 1590 Kč
Warner Bros Studio dítě 5-15 let Na osobu / Na zájezd 1280 Kč
Warner Bros Studio dítě do 5 let Na osobu / Na zájezd zdarma
muzeum madame Tussaud´s dospělý Na osobu / Na zájezd 1250 Kč
muzeum madame Tussaud´s dítě 4-15 let Na osobu / Na zájezd 950 Kč

 

  

 

Program zájezdu

 

1. den:

Ráno odjezd z Brna (předpokládaný odjezd v 03:30) a Jihlavy svozem do Prahy (předpokládaný odjezd 06:00). Další nástupní místa České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč. Odjezd z Prahy přes Plzeň a Německo na nocleh ve Francii.

 

2. den

Ranní trajekt nebo Eurotunnel do Anglie. Návštěva Warner Bros Studio v Leavesdeanu, jedinečná příležitost si prozkoumat kouzlo filmů o Harry Potterovi, místa kde se natáčela nejúspěšnější filmová série všech dob. Budete mít zde čest poznat zákulisí z filmů, prohlídku nádherných kostýmů, nejrůznějších rekvizit a animace. Dozvíte se zde, jak se v jednotlivých filmech dělaly speciální efekty a záběry. Projít se můžete po hlavní bradavické hale, Brumbálově pracovně nebo Příčné ulici. Navštívit můžete Chroptící chýši nebo Ollivanderův obchod s kouzelnickými hůlkami. Odpoledne v Londýně a možnost návštěvy muzeí (muzeum voskových figurín Madame Tussaud‘s, Britské národní muzeum aj.). Ubytování v hotelu.

 

3. den:

Snídaně. Dopoledne prohlídka Londýna – Westminsterské opatství, Parlament s věží Big Ben, střídání královských gard na Whitehall či u Buckinghamského paláce, Trafalgar Square a náměstí Picadilli Circus. Odpoledne
individuální volno, možná návštěva dalších muzeí a atrakcí podle zájmu – Londýnské oko, akvárium apod. Možnost fakultativní večeře. Večer odjezd na trajekt nebo Eurotunnel, noční přejezd zpět do ČR.

 

4. den:

Odpoledne návrat do ČR.

 

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 2× ubytování v hotelu
• 1× snídaní
• Eurotunnel nebo trajekt přes kanál La Manche
• průvodcovské služby

Příplatky

• Warner Bros Studio 1 590 Kč (děti 5–15 let 1 280 Kč, děti do 5 let zdarma)
• Muzeum Madame Tussaud‘s 1 250 Kč (děti 4–15 let 950 Kč)
• Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 000 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 25 GBP.

SLEVY
• 3. a 4. osoba na přistýlce -200 Kč
ck emma
c

 

 
 
 
 
Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

vyprodáno

1.7.2022 6.7.2022 9990 Kčobjednat
3.7.2022 10.7.2022 6390 kčobjednat
25.8.2022 28.8.2022 6390 kčobjednat
29.9.2022 2.10.2022 6390 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel