OD PALEM K ZASNĚŽENÝM VRCHOLŮM
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Merano – šarmantní lázeňské město, jedinečné zahrady zámku Trauttmansdorff – kvetoucí oáza uprostřed Alp, Arosa – místo „na konci světa“, hora Valluga a panoramatické výhledy, vysokohorské průsmyky, plavba lodí po Bodamském jezeru, všechny vstupy a jízdné v ceně zájezdu.

Flirsch am Arlberg – Reschenpass - Merano - zámek Trauttmansdorff – Bregenz - Lindau - Vaduz – Chur – Arosa

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Ráno odjezd z ČR do Rakouska, večer příjezd do gasthofu ve Flirsch am Arlberg, ubytování a večeře.

2. den zájezdu:
Odjezd do ST. ANTONU AM ARLBERG – honosné městečko obklopené horami. Výjezd 3 lanovkami v ceně je již první zážitek - výjezd lanovkou Galzingbahn (jedna z nejmodernějších lanovek na světě) a pak lanovkou Vallugabahn až do výšky 2.646 m, kde se nachází panoramatická restaurace. Zde přestoupíte do malé historické kabinky, která vás vyveze až na vrchol hory Valluga do výšky 2.811 m. Druhý zážitek je vyhlídková terasa, která se nachází přímo na hranici Tyrolska a Vorarlberska a je z ní nádherný panoramatický výhled na Lechtalské, Allgäuské, Ötztalské Alpy, na horský masiv Verwallu a dále až do švýcarského Graubündenu. Přejezd do Itálie přes PRŮSMYK RESCHENPASS (1.504 m) kolem modrého přehradního jezera RESCHENSEE, které při výstavbě zatopilo staré vesnice. Odpoledne odhalení meranského tajemství: středomořské klima, palmy a olivovníky, aristokratické venkovské vily a hrady v pozadí se zasněženými třítisícovými vrcholy – město MERANO a zahrady zámku Trauttmansdorff, které patří mezi jedny z nejkrásnějších v Itálii. Vyhlídková plošina – ve svahu, kde budete odměněni pocitem, že se volně vznášíte nad zahradami s grandiózním výhledem na Merano. Večeře.

3. den zájezdu:
Celodenní okruh VORARLBERSKEM, přejezd přes vysokohorské průsmyky do oblasti BREGENZERWALD, kde se mísí jednoduchá elegance s neuvěřitelnou rozmanitostí a okouzlující krajinou na relativně malém prostoru. Návštěva sýrárny, kde se dozvíte vše o ruční výrobě sýrů a budete mít možnost sýry ochutnat i nakoupit. Plavba výletní lodí po Bodamském jezeře z hlavního města Vorarlberska BREGENZU do středověkého ostrovního města LINDAU, které patří mezi nejhezčí bavorská města, procházka historickým centrem. Večeře.
 
4. den zájezdu:
Přejezd přes Lichtenštejnsko do Švýcarska, krátká zastávka ve VADUZU, hlavním městě Lichtenštejnského knížectví, přejezd do městečka CHUR, které je nejstarším alpským městem Švýcarska. Odtud výlet panoramatickým vláčkem do AROSY usazené vysoko nad údolím, která má své osobité kouzlo a pro její odloučenost se jí říká „místo na konci světa“. Tato úzkokolejka na trase Chur – Arosa je výjimečná tím, že na pouhých 26 kilometrech překonává pomocí několika mostů, viaduktů a tunelů převýšení přes 1.150 metrů. Cesta trvá hodinu a nabízí se při ní krásné výhledy na okolní alpské štíty. Procházka do horní Innerarosa k nejstaršímu kostelíku (á 45 min chůze), procházky kolem 2 jezer, pronájem loděk/šlapadel. Krátká procházka centrem Churu. Večeře.

5. den zájezdu: 
Po snídani odjezd z gasthofu do ČR, návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatekZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.7.2024 7.7.2024 12411 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel