Nejproslulejší střediska Alp a království čokolády Cailler - Nestlé
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

6 denní autobusový zájezd do nejkrásnějších oblastí švýcarských a francouzských Alp, proslulých horských, turistických a lyžařských středisek, ale také do míst, která Švýcarsko proslavila výrobou zdejší slavné čokolády a sýrů.

1.den: Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách přes Německo.


2.den: Ráno příjezd do LAUTERBRUNNEN k dolní stanici zubačky do oblasti masivu Jungfrau a Eigeru, fakultativně zubačkou přes Wengen do horského sedla KLEINE SCHEIDEGG (horská stanice přímo pod masivem EIGRU s možností krátké pěší vycházky ke kopci Lauberhorn), případně túra na Männlichen, nebo možnost výjezdu zubačkou na nejvýše položenou železniční stanici v Evropě JUNGFRAUJOCH (UNESCO. Horský vláček vás vyveze do výšky 3.571 m, vyhlídková terasa vědecké observatoře Sphinx, kde se můžete projít i po ledovci). Odpoledne cesta zubačkou na druhou stranu horského masivu Männlichen do horského střediska GRINDELWALD (známé horské středisko s výhledem na okolní hory, kostelík se hřbitovem horolezců). Odjezd na ubytování. Nocleh.


3.den: Po snídani odjezd z hotelu do hlavního města Švýcarska BERN (UNESCO, město s nádherně zachova-lým historickým centrem, proslulá hodinová věž Zytglogge, historická radnice, Münster - gotická katedrála, dům Alberta Einsteina, který zde během svého osmiletého pobytu vytvořil teorii relativity), GRUYERES (stejnojmenný hrad a také výroba nejznámějšího švýcarského sýru stejného jména), BROC (království čokolády - návštěva Maison Cailler - Nestlé proslulé výrobny pravé švýcarské čokolády s možností ochutnávky), cesta kolem Ženevského jezera na ubytování. Nocleh.


4.den: Ráno po snídani odjezd do CHAMONIX (nejznámější francouzské horské středisko pod masivem nejvyšší evropské hory Mont Blanc, možnost výjezdu lanovkou do masivu Mont Blanc na AIGUILLE DU MIDI (dodnes drží tato lanovka světový rekord jako kabinová lanovka s největším převýšením. Z Chamonix z 1.035 m n. m. až na vrchol s vyhlídkovou plošinou ve výšce 3.842 m n. m.) nebo možnost výjezdu na další vrchol BRÉVENT (2.526 m n. m.), ze kterých je nádherný pohled na hory v okolí Chamonix včetně masivu Mont Blanc, odpoledne odjezd do oblasti Walliských Alp, ubytování. Nocleh

.
5.den: Ráno odjezd do střediska Täsch, odtud horským vlakem do ZERMATTU (nejznámější horské středisko Švýcarska pod nejkrásnější horou Matterhorn. S množstvím turistických tras různé obtížnosti od mírných údolních procházek, středních túr po úbočí až po vrcholovou turistiku). Z Zermattu možnost vyjížďky visutou lanovkou na KLEIN MATTERHORN (3.884 m n. m.), podle počasí a sněhové pokrývky možnost krátké vycházky, při zpáteční cestě lanovkou zastávka na Trockener Steg (mezistanice lanovky s vyhlídkovou restaurací a výhledem na nejvyšší horu Švýcarska Dufourspitze v masívu Monte Rosa), alter-nativa - GORNERGRAT (3.130 m n. m. - ozubnicovou dráhou na vyhlídkovou horu s rozhledem na 20 čtyřtisícovek). V podvečer odjezd ze Švýcarska, cesta Německem.


6.den: Návrat do České republiky, předpokládaný příjezd odpoledne.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Noclehy ve Švýcarsku v hotelech a horských chatách (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí ubytování je snídaně

.. 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, 3x nocleh, 3x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné na lanovky a zubačky, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.
Doporučené kapesné na vstupy: dle absolvovaných cest lanovkami a zubačkami cca 300 - 400,- CHF, 80,- EUR.

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CHE-41/21 3.8.2021 8.8.2021

Cena: 8 990,- Kč

Cena pro nového klienta: 8440,- Kč *

Cena pro stálého klienta: 8290,- Kč *

*(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel