Italské Švýcarsko - Ticino

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

6 denní zájezd do švýcarského kantonu Ticino, kde jediným úředním jazykem je italština, a který byl dlouhou dobu své historie spojen hlavně s Itálii. Prastaré kostely s nádhernými freskami, kamenné domy, nádherná jezera a čarokrásná příroda je to, co během našeho zájezdu do tzv. „pozemského ráje“ navštívíme.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.


2.den: Dopoledne příjezd do města LOCARNO na břehu jezera Lago Maggiore (nejteplejší švýcarské město, s perfektní polohou u jezera se zdvihajícími se horskými vrcholky Alp, které je proslulé pořádáním Mezinárodního filmového festivalu, jehož tradice sahá až do roku 1946 a patří k nejstarším na světě. Výjezd lanovkou k poutnímu kostelu Madonna del Sasso). Poté návštěva magického údolí VALLE VERZASCA (s překvapivě divokou a málo dotčenou přírodou, historickými osadami s kamennými domy). Zastávka u přehrady VOGORNO (místo, které je proslavené díky natáčení filmu o agentu 007 a patří k oblíbeným bondovkám, s názvem „Golden Eye“), poté středověký kamenný most Ponte dei Salti v městečku LAVERTEZZO (ležícího v izolovaném horském údolí Verzasca, v nádherném údolí řeky s korytem plným velkých balvanů). Příjemná procházka údolím řeky s návštěvou městečka. Přejezd na ubytování. Nocleh.


3.den: Po snídani příjezd do LUGANA (nádherné město na břehu jezera Lago di Lugano, prohlídka historického centra s náměstíčky, schodovitými ulicemi, katedrálou San Lorenzo a dalšími pamětihodnostmi. Procházka po promenádě podél jezera s bujnou subtropickou vegetací). Zubačkou na kopec SAN SALVATORE (s krásnými výhledy na jezero). Poté návštěva známé čokoládovny ALPROSE, která vás vynese do říše snů a najdete ji v městečku CASLANO (možnost nákupů pravé švýcarské čokolády). Odpoledne prohlídka parku SWISSMINIATUR (Švýcarsko v miniaturách ve městě Melide se stovkami modelů švýcarských staveb). Návrat na ubytování. Nocleh.


4.den: Po snídani návštěva jezera LAGO MAGGIORE z italské strany, o kterém se říká, že jeho okolí je malým rájem na zemi - třpytivá vodní hladina, zasněžené alpské vrcholky a příjemné klima. Přejezd lodí na slavné Borromejské ostrovy. Nejprve poplujeme na ISOLA BELLA (prohlídka barokního zámku a nádherných terasovitých zahrad, odkud je úžasný výhled na celé jezero). Poté návštěva dalšího z ostrovů ISOLA DEI PESCATORI (malá rybářská vesnice s typickými domky a množstvím obchůdků a restaurací, kde se můžete i občerstvit). Návrat na pevninu, procházka do městečka STRESA (s možností koupání v jezeře). Návrat na ubytování. Nocleh.


5.den: Po snídaní hlavní město kantonu Ticino BELLINZONA, (jehož tři strážní hrady jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka jednoho z hradů „Castelgrande“ a centra města, osobní volno). Následně odjezd zpět do ČR se zastávkou v průsmyku SAN BERNARDINO PASS (který byl jako cesta přes Alpy znám a využíván již v době bronzové). Odjezd ze Švýcarska.


6.den: Příjezd do nástupních míst v dopoledních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v hotelech střední kategorie (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je snídaně.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x nocleh, 3x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné, lanovky a zubačky, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 100,- CHF + 30,- EUR
 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CHE-61/21 30.6.2021 5.7.2021

Cena: 9 490,- Kč

Cena pro nového klienta: 8940,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 8790,- Kč *

*(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel