Bernina Express a perly švýcarských a rakouských Alp
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

5 denní putování autobusem a také vysokohorským vlakem Bernina Express, přes nejkrásnější sedla a údolí Alp. Autokarem nastoupáte po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse do úchvatných 2500 m n. m., v Itálii Slunečným údolím (Val di Sole) přejedete přes sedlo Passo Tonale do Tirana, kde nasednete do jednoho ze symbolů Švýcarska - Bernina Expressu a budete si užívat cestu s jedinečnými výhledy na okolní horské velikány, které trať cestou míjí.

PROGRAM ZÁJEZDU


1.den: Odjezd z nástupních míst velmi brzy ráno do Rakouska SALZBURG (Dóm - salzburgský chrám s 1.200 let starou historií, Mozartův rodný dům, pevnost Hohensalzburg - největší a nejlépe zachovalý hradní komplex v Evropě, zámek a zahrady Mirabel). V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh.


2.den: Ráno odjezd údolím Fuschertal po vysokohorské silnici GROSSGLOCKNER - HOCHALPENSTRASSE se spoustou úchvatných výhledů na okolní hory. EDELWEISSPITZE (2.577 m n. m., zastávka pod vyhlídkovým vrcholem s možností výstupu - cca 1 hod), pokračování horskou silnicí přes Heiligenblut, údolím Mölltal, Lienz a údolím řeky Drávy do Jižního Tyrolska. BRIXEN (nejen Karel Havlíček Borovský a Tyrolské elegie - báseň, kterou na-psal při převozu do vyhnanství v Brixenu, ale také nádherně zachované historické centrum patří neodmyslitelně k tomuto krásnému městu, prohlídka). Večer odjezd na ubytování. Nocleh.


3.den: Brzký ranní odjezd směr VAL DI SOLE (cesta Slunečným údolím v horské skupině Adamello a Brentské Dolomity), průsmyk PASSO TONALE 1.883 m n. m. (široký, panoramatický přírodní amfiteátr, obklopen třítisícovými vrcholy, významný lyžařský a turistický areál), příjezd do Tirana, cesta BERNINA EXPRESSEM (UNESCO, železniční trať překonávající na své spanilé jízdě převýšení až 2.000 m, nabízí velkolepé přírodní divadlo, které se odehrává za okny vlaku). Express překročí nejvyšší bod v průsmyku BERNINA 2.253 m n. m., a pak klesá do ST. MORITZ (krátká zastávka v tomto proslulém centru zimních sportů, místa konání dvou zimních olympiád a několika ročníků mistrovství světa v alpském lyžování). Pokračování cesty busem přes JULIERPASS (vysokohorský průsmyk v nadmořské výšce 2.284 m n. m.), dále nádherným hlubokým údolím do Churu. Večer příjezd na ubytování. Nocleh.


4.den: Ráno po snídani CHUR (jedno z nejstarších sídel ve Švýcarsku se zachovalým historickým centrem, román-skogotická katedrála), přejezd do města DAVOS (jedna ze švýcarských kolébek zimních sportů, místo konání Světového ekonomického fóra). Za příznivého počasí JAKOBSHORN (2.590 m n. m., možnost výjezdu lanovkou na vrchol s možností turistické vycházky na Jatzhorn 2.682 m n. m. cca 40 min). Odpoledne přejezd přes FLÜELA-PASS (sedlo ležící v nadmořské výšce 2.383 m n. m. mezi třítisícovými vrcholy Schwarzhorn a Weisshorn) do UNTERENGADIN (malebné údolí řeky Inn). Odjezd zpět do ČR.


5.den: Cesta Rakouskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v Rakousku v horském hotelu, v Itálii a Švýcarsku v hotelech s příslušenstvím, vše se snídaní.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x ubytování, 3x snídaně, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné na lanovky, zubačky a jízdné vlakem, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupycca 150,- CHF a 30,- EUR (5,- EUR platí každý účastník za mýtné za přejezd přes Grossglockner Hochalpenstrasse)
 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
CHE-31/21 11.8.2021 15.8.2021

Cena: 7 950,- Kč

Cena pro nového klienta: 7500,- Kč

Cena pro stálého klienta: 7350,- Kč *

*(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel