Barcelona od A do Z a Montserrat
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se s námi do pulzující metropole Katalánska, pokladnice umění a architektury, dějiště slavných olympijských her a poznejte s námi španělskou historii, kulturu i zábavu. Toto pestrobarevné město, ve kterém se snoubí starodávná i moderní atmosféra, je ideálním místem pro nevšední dovolenou. Nechte se unášet jeho temperamentem  za zvuků španělských kytar, vyzkoušejte španělské speciality nebo se vydejte na nákupy po elegantních městských bulvárech, protože Barcelona je také rájem pro nakupování. Barcelona  oplývá mnoha krásami a  nudit se v ní rozhodně nebudete,  získá vás svým kouzlem a rozmanitostí! Užijete si také pohodu Středozemního moře a odpočinete si na plážích se zlatým pískem

 • Program

   

   

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.

  • 2. den:

   Příjezd na pobřeží Costa Brava, volno v letovisku u moře. Večeře, nocleh.

  • 3. den:

   Ráno po snídani odjezd do BARCELONY. Zastávka u Sagrada Famila (exter.), velkolepého díla geniálního architekta A. Gaudího. Chrám je navrhnutý ve stylu středověkých katedrál s prvky inspirovanými přírodou i pohanskou symbolikou. Uvidíte také další Gaudího stavby, jež tvoří unikátní styl městské architektury.

   Poté pojedeme na MONTSERRAT – nejposvátnější a poutní místo Katalánska s benediktinským klášterem. Když budeme vyjíždět na horu Montserrat, budete se kochat  skalním masivem přírodního parku obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků.  Klášter je známý posvátnou soškou černé madony La Moreneta, jež je patronkou Katalánska. Působí zde duchovní energie a okouzlí vás překrásné výhledy do okolí.

   Návrat do BARCELONY – zastávky na zajímavých místech. Shlédnete exteriér největšího evropského fotbalového stadionu Camp Nou, jež je domovem fotbalového klubu FC Barcelona. Uvidíte známé náměstí Plaça d´Espaňa jehož dominantu tvoří dvě zachovalé benátské věže a neoklasická fontána. Kolem majestátní budovy Národního paláce a tančící fontány Font Mágica vyjedeme na jeden z nejpopulárnějších vrchů ve městě – Montju?c s množstvím zeleně a parků. Užijete si výhled na město a přístav a shlédnete Olympijský stadion kde se v roce 1992 konaly letní olympijské hry.

   Pak odjezd zpět do letoviska. Po večeři se můžete vydat na procházku kolem moře, užít si atmosféru večerního města se spoustou tradičních bodeg, kde můžete ochutnat typické tapas, sangriu i výtečná španělská vína. Nocleh.

  • 4. den:

   Po snídani odjezd do BARCELONY. Z centrálního náměstí Plaça de Catalunya se vydáme na procházku unikátní Barri Gótic, která dýchá historií a vládne zde středověká atmosféra. Tato nejstarší část města je tvořena souborem staveb z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, kostely a kaplemi. Protíná ji spleť úzkých uliček, které oživují pouliční hudebníci. Okouzlí vás nádherná katedrála svaté Eulálie i Basilica de Santa Maria del PI a další pamětihodnosti. Na Plaça Rei spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky. Shlédnete Casa de la Ciutat a palác Generalitat i jedno z nejhezčích náměstí v Barceloně Plaça Reial s palmami.

   Nevynecháme rušnou barcelonskou třídu La Rambla s obchůdky se suvenýry, stánky s ptáky v klecích a barevnými květy, kiosky s knihami, množstvím kaváren a restaurací. Mezi tím vším budete potkávat pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách.

   Pravou atmosféru Barcelony zažijete ve vyhlášené secesní tržnici Mercat de Sant Joseph de la Boquería. Můžete se těšit na vůně ryb a mořských plodů, ovoce, sýrů a dalších pochutin. Budete mít možnost ochutnat nakládané olivy, typickou šunku Serano či Belota a spoustu tradičních specialit. Na konci ulice Rambla se tyčí majestátní monument se sochou Kryštofa Kolumba, který připomíná jeho cestu do Ameriky, po které se setkal se španělským králem právě v Barceloně.  Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum.

   Na začátku přístavu Port Vell oceníte volno, které každý využije dle svých zájmů. Můžete se projít po elegantní přístavní promenádě Paseo Maritimo až do čtvrti La Barceloneta, která byla kdysi sídlem rybářů. Milovníci nakupování můžou navštívit rozsáhlý komplex obchodů a restaurací  Maremagnum. Za návštěvu stojí L’Aquarium de Barcelona, kde poznáte mořský život pobřeží Barcelony ale i oceánů světa. Nabízí 22 obřích akvárií a efektní expozici 80 metrů dlouhého podmořského tunelu se žraloky, kde si budete připadat jako pod hladinou oceánu. Zájemci se mohou vydat do zahradního města Parc Güell nebo navštívit interiéry Sagrady Family, či stadionu Camp Nou. Večer odjezd směr ČR.

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

    

   eny First minute

   KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
   720 1   (St) 24.5.2023 - (Ne) 28.5.2023 7.990 Kč 8.790 Kč Doprava Autobus

   Cena zahrnuje

   • 2 x ubytování v hotelu***
   • 2 x polopenzi
   • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
   • průvodce
   • zákonné pojištění CK, DPH

   Cena nezahrnuje

   • vstupy a místní taxy
   • na vyžádání samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje).
   • rezervace míst v autokaru za poplatek 200 Kč
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

24.5.2023 28.5.2023 od 7990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel