To nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ U JADRANU 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Relaxační poznávací zájezd s průvodcem, který vás zkušeně a spolehlivě provede krásami Slovinska. Navštívíte jezera Bohinj a Bled i náherné Škocjanské jeskyně. Projdete se soutěskou Vintgar i jedinečnou pasteveckou osadou Velká Planina. A na závěr si užijete relax v termálních lázních v Moravských Toplicích. Prožijte s námi Slovinsko od přírody až po wellness!

 

 

nást.místo: Ostrava, Olomouc, Brno...

1.den

 

První slovinské zážitky nás čekají v Mariboru. Městečko se pyšní krásnými památkami, ale i vyhlášenými cukrárnami. Odoláte? Pak si užijeme relax v lázních a odpoledne se vydáme do Lublaně. O půlnoci odjezd z Ostravy, přes Olomouc a Brno, do Slovinska. Naše putování po Slovinsku začneme v malebných uličkách Mariboru. Druhé největší město země se pyšní krásným historickým jádrem na břehu řeky Drávy. Naší pozornosti neujde místní hrad, bazilika, synagoga ani dům, u něhož se pne nejstarší keř vinné révy na světě „Stara trta“. Příjemnou středoevropskou atmosféru města dotváří křivolaké uličky plné kaváren a z daleka vonících pekáren a cukráren. Jednu z nejslavnějších cukráren ve městě založil v roce 1909 rodák z jihočeského Písku Emanuel Ilich, který se učil u slavného vídeňského cukráře Pischingera. Ideální místo na sladkou snídani na začátku naší cesty Slovinskem. Po snídani v Mariboru si trošku zalenošíme a dopřejeme si odpočinek po noční cestě. Navštívíme oblíbené termální lázně Zreče. Termální koupaliště a bazény v kombinaci s čistým horským vzduchem nás jistě nabije dostatkem energie pro další cestu. Po dopolední koupačce budeme pokračovat do cíle našeho prvního dne, čeká na nás Lublaň. Hlavní město Slovinska není žádné obří velkoměsto, a přesto se může pyšnit nepřeberným množstvím památek a historickým centrem, které by jí mohly jiné metropole závidět. Centrum leží nad oběma břehy klikatící se řeky Ljublanice, jejíž nábřeží tvoří přirozenou městskou promenádu s celou řadou významných staveb. Asi netřeba zdůrazňovat, že se nacházíme ve městě Josipa (Jože) Plečnika, architekta, který vytvořil z Lublaně moderní metropoli a z Pražského hradu důstojné sídlo československých prezidentů. Po komentované prohlídce historického jádra města se ubytujeme a další z příběhů našeho výletu už napíše sama lublaňská noc. Ubytování v Lublani. 

 

2.den

 

Dnes odhalíme skryté poklady Triglavského národního parku. Poznáme krásné Bohinjské jezero, úchvatnou soutěsku Vintgar a neujde nám ani nejznámější slovinský vodopád. Po snídani se vydáme z Lublaně na severozápad, čeká nás přírodní bohatství Triglavského národního parku. Začneme procházkou v soutěsce Vintgar – průrvou ve skalách. Dopolední túra podél říčky Radovna s vodopády a peřejemi nás provede čarokrásnou přírodou slovinských Alp. Poté odjedeme k Bohinjskému jezeru. Jezero s průzračnou vodou obklopené vysokými skalnatými masivy Triglavského národního parku nás jistě zláká ke koupání. Následně vyjedeme lanovkou na horu Vogel (1 922 metrů n. m.), odkud se nám naskytne nádherný výhled na Julské Alpy. Zde si uděláme krátkou zastávku, při které můžete ochutnat místní ovčí sýr, a poté co se vrátíme zpět, vystoupáme k nejnavštěvovanějšímu slovinskému vodopádu Savica. Ubytování u jezera Bled.

 

3,den

 

Sever Julských Alp… Cíl každého pravého cestovatele. Výhled z hraničního vrcholu tří zemí vás dostane. Sportovní nadšence rozproudí areál v Planici a do pohody všechny naladí Bledské jezero. Náš další den začneme krátkou vyjížďkou za hranice. Z rakouského města Arnoldstein vyjedeme lanovkou na horu Taubenkogel, odkud nás čeká výšlap na trojmezní vrchol Peč/Ofen/Monte Forno, který tvoří hraniční bod mezi Slovinskem, Rakouskem a Itálií. Poté se vrátíme zpět na slovinskou stranu hor a krátce navštívíme areál skokanských můstků v Planici. Pokračovat budeme k jezeru Jasna, které je součástí oblíbeného horského letoviska Kranjska Gora. Odpoledne a večer strávíme u jezera Bled, které kromě koupání v křišťálově čisté vodě nabízí i plavbu na Bledský ostrov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Také zde můžete navštívit legendární Bledský hrad tyčící se na vysoké skále nad jezerem. Ubytování u jezera Bled. 

 

4,den

 

Dopoledne se vydáme do vesničky Lipica, ve které navštívíme proslulý hřebčín lipicánů. Pak si prohlédneme jeskyně Postojna i krásný hrad Predjama. A navečer zamíříme na pobřeží Jadranu. Po snídani opustíme horskou oblast Triglavského národního parku a vydáme se k italské hranici do vesničky Lipica, která je na celém světě proslulá díky svému hřebčínu. Lipicáni jsou unikátním plemenem koní, který je oblíbený na panovnických dvorech celého světa. Po návštěvě zdejšího hřebčína přejedeme do města Postojna, na jehož okraji se nachází světově proslulé jeskyně – Postojnské jeskyně. Zde nás čeká podmanivá exkurze podzemním rájem. Úchvatnými jeskyněmi se projedeme podzemním vláčkem i projdeme po svých. Pak přejedeme jen pár kilometrů k hradu Predjama, jehož podstatná část se skrývá hluboko v nitru zdejších skal. Ve večerních hodinách přejedeme na pobřeží Jadranu, kde na nás bude čekat ubytování u moře v Piranu nebo jeho okolí. 

 

5,den

 

Než Slovinsko opustíme, užijeme si ještě krásné pláže, moře i výtečnou kuchyni. Celý den si budeme vychutnávat atmosféru přístavního města Piran. Večer je plánován odjezd zpět do ČR. Slovinsko je zemička menší než naše Morava, ale díky své unikátní poloze nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Od východních nížin Panonie přes vrchoviny osázené vinohrady, alpské vrcholy až k moři. Na pouhých 42 kilometrech slovinského pobřeží najdeme přístavní město Koper, mondénní letoviska Izola a Portorož, a především dokonale zachovalý Piran, jehož středověké jádro je postaveno na nevelkém skalnatém ostrohu obklopeném ze tří stran vodami Jadranu. A právě v Piranu strávíme odpočinkem celý den. Křivolaké uličky, vynikající kuchyně, a především koupání v Jadranu bude skvělým zakončením našeho pobytu a objevování Slovinska. Ve večerních hodinách odjezd zpět do Česka. 

 

6,den

 

V brzkých ranních hodinách návrat zpět do ČR po trase Brno – Olomouc – Ostrava. 

 

Co už máte v ceně?

doprava autobusem 4x ubytování 4x snídaně služby průvodce (mimo individuální volno) pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

 

Co cena nezahrnuje? cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno) doporučené kapesné cca 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě) vybrané sedadlo v autobuse 200 Kč/osoba příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 800 Kč

Vstupné na místě Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě. Vintgar soutěska: 10 EUR soutěska Mostnica: 5 EUR hrad Bled: 17 EUR lodičky Bled: 14 EUR vstup na ostrov Bled: 12 EUR Predjamský hrad: 19 EUR lanovka na Vogel (zpáteční): 29,50 EUR

Uvedené vstupné je základní, senioři, děti a studenti mají vstupy obvykle nižší. Kde budete ubytováni? ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením ubytování dle trasy 3x u Bledského jezera, 1x v blízkosti města Piran Jak je to s jídlem? snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích 

ck rady na cestuZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.6.2024 1.7.2024 14490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel