Od Triglavu k moři
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

V této nádherné zemi pod Alpami plné pokladů se divoká příroda snoubí s křišťálově čistými jezery, termálními prameny a zajímavou historií.  Prohlédnete si nádheru hor, užijete si relax v termálech, nakouknete do krasového podzemí, projdete se městy a osvěžíte se také u mořského pobřeží. Poznáte tak všechny čtyři podoby Slovinska, kterými je tato malá země známá.

 • 1. den:

  Odjezd v pozdních večerních hodinách v návaznosti na nástupní místa.

 • 2. den:

  Ráno krátká procházka centrem Mariboru s malebným nábřežím s nejstarší rodící vinnou révou na světě tzv. Stará trta. Poté přejezd do Zreče nalézajícího se přímo ve středu pohoří Pohorje. V termálním lázeňském centru budete mít možnost načerpat sílu a zregenerovat své tělo. Moderní lázeňský areál o rozloze 1300m2 má 5 bazénů venkovních i vnitřních s teplotou vody 26-35 °C. Zrelaxují vás zde masážní proudy i vířivky, můžete si zaskotačit na tobogánu. Ve wellness zóně vás čeká finská, infračervená a turecká sauna. Odpoledne navštívíme hlavní město Slovinska Ľublaň –  pyšnící se titulem „Zelené město Evropy“. Uvidíte univerzitu, Plečnikovo Trojmostí a tržnici, katedrálu, historickou budovu radnice. Projdeme se uličkami pod hradem i kolem romantické říčky Ľubĺanica. V rámci osobního volna můžete vyjet prosklenou lanovkou na hrad tyčící se na návrší, ze kterého se skýtá krásný výhled na město. Doporučujeme ochutnat vyhlášenou Kraňskou klobásu či tradiční specialitu Gibanica. Nocleh.

 • 3. den:

  Výjezd do Triglavského národního parku, kde se budete kochat jeho nádherným panorama. Zastavka u romantického jezera Bohinj. Pak nenáročný výstup k Savickému vodopádu. Poté perla Slovinska – horské jezero Bled a stejnojmenné lázeňské městečko, které jsou je obklopeny strmými štíty Julských Alp. Na skále se zde tyčí mohutný hrad, který skýtá úchvatné výhledy na jezerní panorama. Možnost plavby tradiční veslicí na malý ostrůvek nalézající se uprostřed jezera, kde se nalézá kostelík se zvláštní schopností plnit poutníkům tajná přání. Budete zde mít dostatek osobního volna, abyste si tyto místa plné romantiky mohli dokonale užít. Možnost koupání – do jezera vyvěrají termální prameny, a tak je voda po celý rok příjemně teplá. Milovníci sladkého ocení místní zákusek Kremski rez, který se zrodil zde v hotelu Park. Můžete ochutnat i výtečně připraveného pstruha z jezera nebo tradiční gubovu jugu. Poté navštívíme malebné horské středisko Kraňská Gora i areál skokanských můstků Planica. Vyhlídka na průsmyk Vršič a majestátní Triglav. Návrat na nocleh.

 • 4. den:

  Dopoledne navštívíme věhlasnou jeskyni Postojna jama, která je jedním z nejznámějších krasových lákadel Slovinska. Pyšní se a labyrintem chodeb dlouhých až 24 km a krásnou výzdobu. Unikátní podzemní systém chodeb projedeme vláčkem, část pěšky. Na vlastní oči zde spatříte vzácného jeskynního obyvatele zvaného Macarát jeskynní, je to bílý a slepý obojživelník, který se údajně dožívá až 100 let. Poté shlédneme unikátní Predjamský hrad (ext), který je zajímavý tím, že je vybudovaný pod převisem skalní stěny a zároveň vtesaný do skály, díky tomu byl považován za nedobytný. Odpoledne se vydáme na slovinské pobřeží.  Na chvíli se zastavíme v městě Koper a projdeme se jeho historickým centrem vystaveném v benátském stylu s typickými benátskými paláci. Poté projedeme kolem letoviska Portorož a zamíříme k „drahokamu“ slovinského pobřeží, do nádherného a malebného historického městečka Piran. Netradiční šat mu dalo několik století strávených pod vlajkou Benátské republiky. Zachovalá benátská gotika, zákoutí i náměstíčka, uličky plné restaurací a obchůdků, tu vytváří dokonalou atmosféru pro procházky i posezení. Můžete zde zažít nezapomenutelné chvíle u dobrého jídla a kvalitního slovinského vína v příjemných restauracích a tavernách s krásným výhledem na moře, či nechat se unášet večerní atmosférou Tartiniho náměstí. Jedinečný je i západ slunce, který lze pozorovat z vyvýšeniny nad městem, kde se nalézá kostel sv. Jiřího a městské hradby, ze kterých se vám otevře piranský labyrint jako na dlani.

 • 5. den:

  Návrat do ČR

   

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  761 1   (St) 9.8.2023 - (Ne) 13.8.2023 5.990 Kč 6.690 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 2 x ubytování v hotelu**/***
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 2 snídaně formou švédského stolu 590 Kč
  • Rezervace míst v autobuse za poplatek 200 Kč
  • ck wisnar


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

zájezd vyprodán

9.8.2023 13.8.2023 od 5990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel