krásy Slovinska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Ve 14. století to bývala malá osada pastevců, dnes se jedná však o kosmopolitní alpské středisko. Řeč je o nejznámějším slovinském turistickém středisku Kranjska Gora. Ta láká své návštěvníky k aktivní rodinné dovolené jak v létě, tak v zimě, a to jen několik kilometrů od rakouských a italských hranic.
Městečko je zasazené v nádherné přírodě na úpatí Julských Alp v údolí kolem ústí říčky Pišnice do Sávy Dolinky a je skvělou základnou pro mnohočetné výlety po okolí.

 

1. DEN: V nočních hodinách z 17.5. na 18.5. odjezd z ČR z Ostravy.

 

2.DEN: Z ČR, průjezd Rakouskem, v ranních hodinách příjezd do Slovinska k jednomu z pramenu řeky Sávy Dolinki, k jezírkům a přírodní rezervaci  ZELENCI. Zde procházka po dřevěných stezkách a mostech. Poté pěšky ranní procházka po cyklostezce 3-4 km do KRANJSKE GORY. Dopolední kávička, prohlídka alpského městečka KRANJSKA GORA, která se nachází 810 m.n.m. pod úpatím JULSKÝCH ALP, v centru městečka se nachází kostelík Nanebevzetí Panenky Marie, muzeum, kavárničky, restaurace, půjčovny kol atd., ubytování, koupání relax. Odpoledne krátká procházka cca 1,5km  k JEZERU JASNA a zpět. Pro milovníky alpské turistiky individuální túra dle doporučení a obtížnosti. Večer večeře, nocleh.

 

3.DEN: Po snídani vyrazíme po cyklostezce a lesem ke skokanským můstkům PLANICA, kde se nespočetněkrát již měnily dějiny ve skocích na lyžích, cca 6 km nebo zde dojedete našim autobusem, poté prohlídka MUZEA PLANICA a VÝJEZD LANOVKOU NA SKOKANSKÉ MŮSTKY, které Vás doslova uchvátí.  Z ptačí perspektivy budete mít Julské Alpy na dosah. Zájemci mohou vyjít na „mamuta“ po schodech a po svých. MUZEUM PLANICA je moderní muzeum, kde se dozvíte vše o historii skokanských můstků, o překonávání světových rekordů a uvidíte zde, že slovinská běžkařská reprezentace může na sněhu trénovat 365 dní v roce. Po prohlídce pokračují zdatnější  turisté na PLANINSKI DOM V TAMARJU - 1.108 m.n.m. a to cca 4 km asi hodinu chůze, ostatní  jdou zpět do hotelu po svých, přes vesničku RATEČE, kde se zastaví na něco dobrého k snědku. Večeře a nocleh.

 

4. DEN: Po snídani pěší túra (nebo vás  část cesty odveze náš autobus K MIHOV DOMU – 1.085.m.n.m) kolem jezera JASNA, údolím říčky VELIKA PIŠNICA až ke KOČI V KRNICI – 1.113 m.n.m. cca 7 km  cca 2 hodiny. Zde Vás bude čekat výborná kranjska klobasa nebo místní specialita – borůvkový štrůdl. Z KOČI NA KRNICI budeme pokračovat přes MIHOV DOM, ke krásnému dřevěnému kostelíku RUSKA  KAPELICA, kterou zde vybudovali ruští zajatci pro své sněhem zavalené kamarády. Zpět k hotelu se vydáme  buď autobusem nebo po svých. Celý den se tak budete kochat a toulat  v TRIGLAVSKÉM NÁRODNÍM PARKU, uvidíte i začátek sedla a serpentin směrem na sedlo VRŠIČ, kde se dostanete pokud zdoláte v jednom směru nahoru 25 serpentýn a zatáček. Odpoledne koupání, relax, večeře a nocleh.

 

5.DEN: Po snídani odjezd do vesničky GOZD MARTULJEK, která se nachází asi 4 km od KRANJSKE GORY. Zde příjemná procházka soutěskou k vodopádu SPODNJI MARTULJKOV SLAP  a naučnou stezkou cca 4 km okruh. Cca ve 12:00  hod. odjezd zpět do ČR.  Návrat do Ostravy cca kolem 22:30 hod. Změna programu vyhrazena. Každý klient si může udělat i svůj individuální program a nemusí být závislý na skupině.

KRANJSKA GORA

 

Jedná se o nejznámější a jednu z nekrásnějších  turistických destinací ve Slovinsku. Nachází se na severu Julských Alp, pod vrcholy Razoru (2604 m) a Prisojniku 2547). Městečko je vsazeno do kouzelného údolí, kde ústí říčka Pišnice do Sávy Dolinky, v nadmořské výšce 810 metrů. Kranjska Gora přes léto nabízí mnoho sportovních možností, ať už jsou to pěší výlety, cyklistika, nebo i náročnější horské túry. Na výlet můžete například zajít na kopec Ciprnik (1746 m), nebo ke krásnému, průzračnému jezeru Jasna o rozloze 2.2 ha, které leží při silnici na horský průsmyk Vršič ( cca 25 minut chůze od centra Kranjske Gory). Na jeho břehu se nachází slavná socha ,,Zlatoroga" (mýtická koza se zlatými rohy). Kolem jezera se nachází množství zajímavých turistických stezek. Za vidění také stojí pramen řeky Sáva Dolinka, dostanete se k němu cestou od Planici k horskému středisku Kranjska Gora. Od autobusové zastávky k prameni půjdete asi 5 minut po lesní cestě. Okolní krajina, kde se pramen nachází je přírodní rezervací. U pramene je postavena krásná dřevěná vyhlídka. Dále doporučuji navštívit národní rezervaci Zelenci, která především v ranních hodinách na Vás bude působit jako oáza klidu. Zaparkovat můžete na nedalekém bezplatném parkovišti. Odtud stačí jít 5 minut lesem a dojdete ke krásnému smaragdovému jezírku. Nachází se zde soustava jezírek ledovcového původu. V jeho okolí se vyskytuje plno vzácných rostlin a živočichů (např. vachta trojlistá, netopýr vousatý, několik druhů ještěrek a další). Přímo v jezírku můžete pozorovat pstruhy a asi největší zajímavostí jsou malé podvodní vulkány. Pro ty odvážnější je tu horský průsmyk Vršič, který je se svými 1611 m. n. m.nejvyšším silničním sedlem ve východních Julských Alpách. Vysokohorská silnice k sedlu stoupá z Kranjske Gory a klesá do vesnice Trenta v údolí Soča. Pokud se rozhodnete tudy vydat, budete muset zdolat padesát zatáček z ostrým stoupáním. Této cestě se dnes říká Ruská, protože ji za 1. sv. války budovalo kolem deseti tisíc ruských válečných zajatců. V sedle se nachází parkoviště a je křižovatkou turistických stezek. Kousek od Kranjske Gory stojí ruská kaple. Jedná se o krásnou, dřevěnou stavbu, která je zasvěcena sv. Vladimírovi. Kaple byla postavena v roce 1917 ruskými vojáky na památku těm, kteří zemřeli při budování vysokohorské silnice přes průsmyk Vršič. Z kulturních památek za návštěvu rozhodně stojí pozdně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 16. století, nebo Liznejův dům z konce 18. století. Jedná se o bývalý alpský statek, který dnes slouží jako etnografické muzeum. V muzeum lze vidět truhlice zdobené lidovými motivy, ikony z 19. století, lněné ubrusy, drožky a sáně. Procházka samotným městečkem Kranjska Gora je kouzelná, centrum tvoří malá promenáda s původní vesnickou zástavbou. V Kranjské Goře můžete také vyzkoušet letní bobovou dráhu (1500 m), nebo tubing. Nachází se zde i bikepark.

V zimě se zde pravidelně konají závody světového poháru ve sjezdovém lyžování. Zdejší lyžařský areál je technicky nejpokročilejší z celého území Slovinska, lanovky a vleky jsou modernizovány.

 

Příplatky:

POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH VČETNĚ STORNA ZÁJEZDU 36 KČ/DEN/OSOBA. JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ 1.600 Kč/pobyt. Ceny vstupů do památek a turistických atrakcí jsou cca 65 EUR.

 

Cena 6599 Kčzahrnuje:

Při objednání do 31.1.2021 SLEVA 3%.

  • autobusová doprava klimatizovaným autobusem s WC a DVD
  • 3 x ubytování v 1/2 nebo v 1/2+1 pokoji
  • 3 x polopenze formou bufetu
  • pobytová taxa
  • neomezené koupání v bazénech (bazén cca 200 metrů pěšky)
  • sleva na vstup do světa saun
  • delegát a průvodce

Nástupní místa: Třinec, Ostrava, Frýdek – Místek, ostatní nástupní místa dle domluvy s CK

 

 

 

 

 

  •  

CK RELAX ADRIATIC

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.5.2021 23.5.2021 6599 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel