Okruh Skotskem až na ostrov Skye
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

9 denní putování zemí tajemných jezer a zádumčivých hor, zemí mocných hradů, hraničních klášterů a pravé whisky, zemí staleté historie a nekonečných bojů za svobodu a nezávislost. Budete mít možnost navštívit jak skotskou metropoli Edinburgh, legendami opředený Stirling, u kterého bojoval William Wallace alias Statečné srdce, tak obdivovat ohromující přírodu ostrova Skye.

PROGRAM ZÁJEZDU: 

 

1.den: Odjezd z nástupních míst v pozdních odpoledních hodinách do Německa.

2.den: Cesta Německem do Holandska, ZAANSE SCHANS (žijící skanzen s funkčními větrnými mlýny, tradiční výrobou dřeváků a sýrů), večer nalodění, noční plavba do severní Anglie. Nocleh v kajutách.

3.den: V dopoledních hodinách připlutí do přístavu v Newcastlu. Cesta na SCOTTISH CORNER (skotské hranice), EDINBURGH (UNESCO, hlavní město Skotska s hradem a skotskými korunovačními klenoty, katedrála sv. Jiljí, památník Waltera Scotta, historická ulice Royal Mile s kamennými domy, vyhlídka na město z kopce Calton Hill na moderní Skotský parlament a Holyrood - sídlo královny), odjezd na ubytování. Nocleh.

4.den: Po snídani návštěva FALKIRK WHEEL (unikátní systém vodních zdymadel, které umožňují lodím překonat 24 metrovou výšku hladiny), STIRLING (historické skotské město s královským hradem, katedrálou a hřbitovem, nazývané také „Klíč ke Skotsku“). Cesta ke skotským jezerům přes RANNOCH MOOR (rozsáhlé rašeliniště) a nejkrásnější skotské hory do GRAMPIAN MOUNTAINS, údolí GLEN COE (známé masakrem rodu MacDonaldů, nádherné výhledy na hory a okolní krajinu, např. Pět sester), FORT WILLIAM (turistické středisko u zálivu Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie), cesta kolem jezera LOCH NESS (nejznámější skotské jezero), ubytování. Nocleh.

5.den: Brzy ráno snídaně, odjezd na ostrov SKYE, okruh nejsevernějším poloostrovem TROTTERNISH, kolem stolové hory QUIRAING, dále k DUNTULM CASTLE (zřícenina hradu rodu MacDonaldů), KILMUIR (Skye Museum - tradiční chalupy s doškovými střechami a obrázek života ostrovanů v 19. stol. a také hrob skotské národní hrdinky Flory MacDonaldové), KILT ROCK (s vodopádem a útesy připomínající skotskou mužskou sukni zvanou kilt), cesta zpět podél skalních věží a útesů OLD MAN OF STORR, až do PORTREE (hlavní město ostrova s krátkou zastávkou), CUILLIN HILLS (kolem nejkrásnějšího skotského pohoří nazývaného též “Skotské Alpy”). Návrat na pevninu přes SKYE BRIDGE, zastávka u EILEAN DONAN CASTLE (obranný hrad proti Vikingům, místo natáčení mnoha filmů, včetně Jamese Bonda), cesta na ubytování. Nocleh.

6.den: Po snídani odjezd a cesta oblasti SPEYSIDE (region s největší koncentrací destilerií na km2), návštěva typické skotské palírny whisky, pokračování do ST. ANDREWS (zřícenina nádherného kláštera a hradu na břehu moře, nejstarší golfové hřiště na světě, univerzita, na které studovali princ William a Kate), pokračování cest kolem FORTH BRIDGES (UNESCO, zastávka u obrovského železničního a silničního mostu), cesta na ubytování. Nocleh.

7.den: Snídaně, GLASGOW (prohlídka historického centra - Katedrála svatého Munga), cesta jižním Skotskem kolem GRETNA GREEN (populární svatební místo na hranici Skotska a Anglie s historickou kovárnou), přejezd do přístavu v Newcastle, nalodění, noční plavba do Amsterdamu.

8.den: Ráno připlutí do Amsterdamu. Cesta Holandskem do Německa, kolem romantického ÚDOLÍ RÝNA (UNESCO, průjezd kolem horního toku řeky Rýn, oblastí Oberes Mittelrheintal, krajem vinic, hradů a malebných městeček) pokračování cesty do ČR.

9.den: Předpokládaný příjezd do nástupních míst v časných ranních hodinách.
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ubytování v kajutách na trajektu cestou do Newcastle a zpět (4 lůžkové kabiny), ve Skotsku v hotelech střední kategorie (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů ve Skotsku je polopenze (snídaně - večeře).

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, trajekt, 6x nocleh (2x v kabinách na trajektu, 4x nocleh ve Skotsku, 4x polopenze ve Skotsku, pruvodce, poplatky a parkovné, kompletní cestovní pojištení včetne připojištení léčebných výloh, zákonné pojištení CK proti úpadku. 

 

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektu, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.
Doporucené kapesné na vstupy: 80,- GBP a 10,- EUR.

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
GBR-11/21 3.6.2021 11.6.2021

Cena: 18 290,- Kč

Cena pro nového klienta: 17690,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 17540,- Kč *

*(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.6.2021 11.6.2021 18290 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel