ROZKVETLÁ ALPSKÁ ZAHRADA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Montafon – „malé rakouské Švýcarsko“, zájezd v době největšího květu alpské flory, horské vrcholy Rätikonu, Silvretty a Verwallu, klenoty pohoří Rätikon – jezero Lünnersee a masiv Drei Türme, „wormská jezera“, nápoje na hotelu a Montafonská karta v ceně zájezdu.

Program zájezdu

 

1. den zájezdu:
Ráno odjezd z ČR, příjezd do údolí MONTAFON v nejzápadnější části Rakouska. Ubytování a večeře.


2. den zájezdu:
Výlet místním busem do LATSCHAU, výjezd lanovkou na vrchol GRÜNECK (1890 m). Středně náročná trasa „AlpkulTour“ vedoucí nádhernou krajinou. Trasa je lemována rozkvetlými azalkami a je věnovaná kultuře pastvin, salašnických osad, nevšední pohledy na stromy, které zde rostou kořeny vzhůru. Pauza u chaty Lindauerhütte (1744 m), pod hl. dominantou pohoří Rätikon – masivem DREI TÜRME. Zde je udržovaná alpská botanická zahrada. Zpět po zpevněné cestě údolím GAUERTAL, pro které jsou typické vorarlberské dřevěné domky (4 hod.).


3. den zájezdu:
Odjezd do vesnice SCHRUNS. Výjezd lanovkami na vrchol SENNIGRAT (2300 m) – pěkný okruh po horských pěšinách kolem chaty WORMSER HÜTTE k jezerům Herzsee, Kälbersee a Schwarzersee. Během túry se vám naskytne krásný výhled na vrchol Zimba (2643 m), který je nazýván vorarlberským Matterhornem, projdete nejdelším lyžařským tunelem na světě a z vyhlídky SURBLIES (1980 m) se pokocháte vrcholy v pohořích VERWALL SILVRETTA (cca 2 hod. chůze). Zdatnější vystoupí na vrchol Kreuzjoch (2395 m). Odpoledne přejezd do údolí BRANDNERTAL, které se nachází na rakousko – švýcarském pomezí. Výjezd lanovkou k jezeru LÜNERSEE – nádherně tyrkysově modré jezero ležící v kouzelném skalním kotli a zároveň klenot pohoří Rätikonu. Nenáročný okruh okolo jezera (2 hod. chůze). Nová lanovka k jezeru Lünnersee má být v provozu od července 2020. V případě nezahájení provozu lanovky v době našeho zájezdu, bude organizován jiný program.


4. den zájezdu:
Odjezd do vesnice GARGELLEN (1423 m), nejvýše položená vesnice v oblasti. Údolí a sedlo Schlappiner Joch oddělují masivy Rätikon Silvretta. Výjezd lanovkou na vrchol SCHAFBERG (2130 m), nenáročná okružní „Stezka pašeráků“, k jezírkům SCHAFBERGSEE GANDASEE (1 hod.). Trasu je možné prodloužit o výstup do sedla GAFIERJOCH (2415 m), výhledy do Švýcarska (2,5 hod.). Volné odpoledne, např. koupání v biotopu, hned naproti hotelu.


5. den zájezdu:
Snídaně, různé varianty, jak strávit volný den v údolí MONTAFON s využitím karty a místních autobusů:

1. Výjezd po silnici SILVRETTA HOCHALPENSTRASSE, nádherná vysokohorská krajina, je oprávněně nazývána „cestou snů“, nenáročná procházka kolem přehrady SILVRETTASEE (2 hod.). Pro zdatné účastníky celodenní túra od přehrady údolím BIELETAL přes sedlo Radsattel (2652 m) k chatě Wiesbadener Hütte (2443 m) a zpět údolím OCHSENTAL po zpevněné cestě. Během túry se nám otevřou výhledy na ledovce a na vrchol PIZ BUIN (3312 m), cca 4,5-5 hod.
2. Z vesnice GASCHURN výjezd lanovkou Versettlabahn (2100 m) – středně náročná túra údolím NOVATAL k další lanovce Garfreschbahn (1507 m), kterou se dá sjet do údolí (cca 1,5 hod. chůze) nebo středně náročná túra po pěšinách s výstupem na vrcholy VERSETTLA (2372 m) a MADRISELLA (2466 m). Stejnou cestou zpět (3 hod) nebo náročnější 5 hod. okruh.

6. den zájezdu:
Po snídani zastávka v prodejně sýrů, typický sýr pro Montafon je „Sura Kees“. Možnost nákupu nejen sýrů, ale i dalších vorarlberských specialit. Odjezd do ČR. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).


Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. autobusem,
 • 5x ubytování v hotelu*** v Gaschurn s all inclusive (snídaně a večeře formou bufetu, svačina - obložená houska, kterou si každý připraví sám u snídaně, nápoje neomezeně mezi 10.00-21.00 hodinou - pivo, víno, nealko),
 • Montafonskou kartu (využívání lanovek, místních autobusů, koupališť, mýtné po vysokohorské silnici Silvretta Hochalpenstrasse),
 • pobytovou taxu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • fakultativní služby
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • 1 lůžkový pokoj 1500 Kč (zde povinné při nedoobsazení), 
 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 240 Kč

Nástupní místa

Sleva

 • dospělý na přistýlce sleva 350 Kč,
 • dítě roč. 2002-14 cena 11390 Kč,
 • pro děti 6-14,9 let na přistýlce sleva 2500 Kč z dětské ceny
 • ck redok
Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel