RAKOUSKO - STUBAITAL - SVĚT KŘIŠŤÁLOVÝCH VODOPÁDŮ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Údolí Stubaital – srdce Stubaiských Alp, divoká ledovcová krajina na ledovci Stubai, nenáročná turistika, hučící vodopády, rozkvetlá alpská flóra. Ubytování v hotelu **** ve Fulpmesu s wellness a bazénem, Stubaiská karta v ceně zájezdu.

 

Program zájezdu

 

1. den zájezdu
Ráno odjezd autobusem z nástupních míst, k večeru příjezd do hotelu ve Fulpmesu, ubytování a večeře.

2. den zájezdu
Snídaně a odjezd až na konec údolí Stubaital, které uzavírá dominanta Stubaiský ledovec. Výjezd lanovkami až do výšky 3.210 metrů, kde se volně vznáší nad vrcholky hor vyhlídková terasa „Top of Tyrol“. Z terasy se vám naskytne fascinující panoramatický pohled na majestátní svět ledovců. Odpoledne nevynecháme impozantní vodopád Grawa - Wasserfall, kam se dá dojít za hodinu pohodlné pěší chůze od základní stanice lanovky na ledovec. Cesta vede kolem říčky Ruetz a je možné dojít až k bezprostřední blízkosti vodopádu. Návrat do hotelu a večeře.

3. den zájezdu
Po snídani odjezd do Neustiftu. Výjezd lanovkou Elferlifte na vrchol Elfer do výšky 1.812 m, kde je překrásná vyhlídka na celé údolí a největší sluneční hodiny v Alpách, po kterých se dá chodit:
1. Nenáročná túra přes nádherně položenou horskou pěšinu k idylické salaši Issenangeralm a dále dolů do údolí. Množství laviček podél cesty vás zláká k posezení a vychutnání okolní přírody. Odpoledne možnost koupání v bazénu v Neustiftu.
2. Středně náročný výstup k horské chatě Elferhütte do výšky 2.080 m (cca 30 minut chůze, převýšení cca 200 m) a odtud panoramatický pěší okruh (cca 3,5-4 hodiny), který vás dovede do divokého romantického údolí Pinnistal. Návrat do hotelu, večeře.

4. den zájezdu
Snídaně a z Fulpmesu výjezd lanovkou Kreuzjochbahn do výšky 2.136 m.
1. Krátký výšlap k vyhlídkové plošině „Stubaiblick“, ze které je výhled na okolní hory. Od vrcholu Kreuzjoch také vede cca 1,5 hodinový krásný naučný okruh o alpské flóře. Do Fulpmesu je možné sjet lanovkou nebo sejít pěšky do mezistanice kolem chaty Schlickeralm.
2. Celodenní středně náročná hřebenová túra k horské chatě Starkenburgerhütte (2.229 m), kde okolní hory připomínají jižněji ležící severoitalské Dolomity. Návrat zpět po pohodlné cestě kolem azalkových polí až do Neustiftu (cca 4,5 hodiny) a místním autobusem zpět do Fulpmesu. Večeře.

5. den zájezdu
Po snídani odjezd do malé vesničky Mieders, která se nachází na začátku Stubaiského údolí. Výjezd lanovkou Serleslift na vrchol Koppeneck do výšky 1.600 m. Nepřekonatelné je putování přes vysokohorské rašeliniště k nejvýše položenému poutnímu místu v Evropě Maria-Waldrast, s pověstným léčivým pramenem a klášterní restaurací. Návrat lanovkou nebo bobovou dráhou do údolí a místním autobusem do hotelu, večeře.

6. den zájezdu
Snídaně, odjezd z hotelu do ČR. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

 

Cena zahrnuje

 

 • dopravu mikrobusem, 
 • 5x ubytování v hotelu ***+ s polopenzí, 
 • Stubaiskou kartu (využívání lanovek, místních autobusů, bazénů a koupališť), 
 • ložní prádlo, 
 • průvodce

 

Cena nezahrnuje

 

 • vstupné, fakult. služby a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

 

Fakultativní příplatek

 

 • komplexní pojištění vč. storna zájezdu 240 Kč,
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den, 
 • jednolůžkové pokoje nejsou možné

 

Nástupní místa

 

 

Sleva

 

 • slevy platí pro děti 6-15,9 let ubytované na 3. nebo 4. lůžku
 • ck redok

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.8.2022 25.8.2022 12590 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel