okruh Rakouskem, příroda,památky UNESCO
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pohodový poznávací zájezd na nejzajímavější místa našich jižních sousedů

 

Program
1.den: Cestou Kittenberské zahrady, Krems, údolí Wachau, klášter v Melku, odjezd na ubytování.
2.den: Salzburg, historické centrum a zahrady zámku Mirabel, pevnost Hohen-salzburg, Mozartův dům, klášter sv. Petra, Františkánský kostel, klášterní pivovar. Cestou na ubytování vodopád Golling.
3.den: jezero Wolfgangsee, odkud historickou parní zubačkou od jezera Wolfgangsee na horu Schafberg, unikátní zážitek, úžasné výhledy na celou Solnou komoru. Po návratu odjezd do z nejkrásnějšího městečka v Solné komoře - Hallstattu (UNESCO)
4.den: dopoledne pěší výstup a výjezd lanovkou na prohlídku největší ledové jeskyně na světě - Eisriesenwelt, odpoledne hrad Hohenwerfen - jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších hradů v Rakousku, na závěr procházka soutěskou Lichtensteinklamm. Odjezd na ubytování v okolí Grazu.
5.den: Graz - druhé největší město Rakouska (UNESCO). Navštívíme pevnost Schlossberg (pěšky nebo kolejovou lanovkou), prohlídka památek v historickém centru: Hlavní náměstí - Hauptplatz s radnicí, věžovými hodinami z r.1570, kašnou arcivévody Johanna, Zemským a Malovaným domem, zbrojnicí (Muzeum brnění a zbraní) a jinými památkami, galeriemi a muzei. Odpoledne se přemístíme k mohutnému středověkému hradu Forchtenstein tvořící dominantu kraje. Odjezd na ubytování u Neziderského jezera.
6.den: navštívíme vodní zámek Franzensburg v Laxenburgu, který nechal, postavit Císař František II pro císařovnou Sisi a který obklopuje 25 hektarů rybníků a vodních kanálů. Poté si prohlédneme nádherný zámecký park Laxenburg (zapsán na seznamu Natura 2000). Odpoledne nás bude čekat plavba po největším podzemním jezeře v Evropě Seegrotte Hinterbrühlu, kde byla za 2.sv. války podzemní továrna na letadla.
Večer návrat do ČR..
Cena zahrnuje
5x ubytování, doprava luxusním zájezdovým autobusem s klimatizací včetně všech výletů. 5x snídaně, 4x večeře (1.den z vlastních zdrojů), průvodce CK, místní poplatky, poj. CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje
Povinné cestovní pojištění léčeb. výloh (viz tabulka na straně 42), obědy, vstupné, jízdenky cca 100€.  možnost 1/1 l pokoj - cena 10950 Kč

CK AZ TOUR

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel