To nejlepší z Madeiry, květinový festival
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá krása bere dech. Uvidíte typické domky s doškovými střechami, ochutnáte místní rum, projedete se pod vodopády a navštívíte i Údolí jeptišek. Zažijte s námi fantastickou atmosféru květinového festivalu a objevte čarokrásnou Madeiru!

1den Odlet z Prahy přes Lisabon na Madeiru, poté se přesune objednaným transferem na hotel umístěný přímo ve Funchalu.

2.DEN

Prohlídka Funchalu, zahrada orchidejí (hotelovým autobusem, pěšky).

Hotelovým autobusem pojedeme do centra města, navštívíme katedrálu Se, radniční náměstí, ve vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce.

Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce (20 minut) na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami (vstup 2,5 €). V individuálním volnu můžete dále pokračovat do Botanické zahrady (5,5 €), některého z muzeí nebo můžete vyjet lanovkou na kopec Monte (580 metrů), kde lze navštívit kostel s ostatky Karla I. a Tropickou zahradu (vstup 10 €).

3.DEN

 Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova.

Seznámení se západní částí ostrova začneme stoupáním vinařskými a banánovými plantážemi na prosklenou plošinu 580 m vysokého mořského mysu Cabo Girao – nejvyššího v Evropě. Poté zamíříme přes průsmyk Encumiada na náhorní plošinu Paul da Serra. Touto plání, kde často projíždíme hustými mraky a vzápětí zase azurem, směřujeme do pohádkového lesa Fanal a projdeme se nejstaršími vavříny ostrova.

Krásnými horskými scenériemi sjedeme do malebného Porto Moniz, kde bude dostatek času na oběd a pro otužilce i úžasné koupání ve skalních lávových jezírcích. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády, zastávka u vodopádu Nevěstin závoj, na závěr zavítáme do rybářské vesnice Camara de Lobos, která je proslulá výrobou lodí. Odtud možnost pěší procházky do Funchalu (cca 1.5 hodiny podél pobřeží).

4.DEN

Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova.

Nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry, Pico do Areeiro – 1818 metrů, odkud se otevírá úchvatný pohled na nejvyšší horu, okolní masívy a údolí. Lesní krajinou sjedeme do Ribeiro Frio, kde jsou sádky pstruhů a možnost 45minutové procházky přes starý vavřínový les na krásnou vyhlídku Balcones.

Přesun na severní pobřeží do Santany, proslulé typickými domky s doškovými střechami. Později nás bude čekat návštěva malebné vesnice Porto da Cruz, rozkládající se na úpa? strmých svahů, která je známá výrobou pálenky z cukrové třtiny, a procházka podél pobřeží. Poslední panoramata dnešního dne si vychutnáme na nejvýchodnějším mysu ostrova, Ponta de Sao Lourenco, kde uvidíme naprostý kontrast k zelené Madeiře, kterou jsme dosud poznali, a sice polopouštní krajinu.

5.DEN
 Půldenní volno a květinový pochod.

Půldenní volno, které můžete využít k samostatnému objevování okolí, nákupů suvenýrů, případně relaxovat a sbírat síly na proslulý květinový průvod, který začíná ve čtyři hodiny odpoledne a v němž mají zastoupení téměř všechny vesnice na ostrově. Pestrobarevné květinové obleky, alegorické vozy, zpěv - to vše proudí přibližně 2 hodiny podél pobřeží asi tříkilometrovým špalírem turistů. Fantastická podívaná. Kromě zméněného průvodu se v tomto týdnu koná ve Funchalu více květinových akcí, ulice a hotely jsou vyzdobeny živými květy a vůně Madeiry je o to intenzivější.

6.DEN

 Poznávání severní části ostrova

Aby bylo poznání ostrova kompletní vydáme se na celodenní výlet do severní části ostrova. Půlhodinová procházka podél divokého pobřeží v oblasti Sao Jorge, průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty, hodinová pobřežní procházka do Sao Cristovao, zde možnost pobytu na přírodní pláži či relax v hospůdce s úžasným výhledem na pobřeží a oceán.

Pokračujeme do malebné vesnice Sao Vicente a cestou zpět zastávka v proslulé Taverna poncha.

7.DEN

 Turistika, trek BOCA DA CORRIDA – CURRAL DAS FREIRAS.

V případě hezkého počasí je toto jeden z nejkrásnějších horských treků, ze kterého můžeme vidět téměř celý ostrov. Začínáme 90minutovým, velmi mírným, stoupáním nabízejícím výhledy na nejvyšší pohoří ostrova a zároveň hluboká údolí.

Poté nás čekají 2 hodiny klesání do Údolí jeptišek (800 metrů převýšení). Silní jedinci si mohou trek prodloužit o prudký výstup na horu Pico Grande – 1 657 metrů (prodloužení o 1,5 hodiny).

Pokud někdo nemá zájem jít na túru, může jet do Údolí jeptišek s řidičem, udělat si tam krátkou procházku a počkat na ostatní ve vesnici.

8.DEN

 Dnes se rozloučíme s tímto nádherným ostrovem uprostřed Atlantiku.

Zájemci mohou ještě absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, kdy vám garantují, že uvidíte delfíny nebo velryby. Na pobřeží má tato firma bývalé lovce velryb, kteří skenují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. - pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.).

Odpoledne odjezd na letiště a návrat do Prahy.

 

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Funchal - Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 7x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových, popř. 3lůžkových pokojích
 • 7x snídaně
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • transfer na všechny výlety uvedené v programu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • případné přesuny veřejnou dopravou
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč
 • Ck RADY NA CESTU

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.5.2022 12.5.2022 32990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel