Wroclaw na víkend
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Podle našeho mínění nejkrásnější polské historické město, které za panování Karla IV. dostalo množství privilégií a bylo v této době druhým největším městem Českého království, které krásou a bohatstvím předčilo jen sídlo císaře - Praha. Město nabízí nepřeberné množství historických a církevních památek, moderní architekturu (UNESCO), obří panorama, skvělý africký svět v místní zoo, Japonskou zahradu, vyhlídku z nejvyšší polské budovy, největší polský akvapark, moderní nákupní centra, vynikající restaurace či minipivovary. Tip pro mladé duchem i věkem: Ve městě jsou desítky tisíc univerzitních studentů a díky tomu je zde velké množství příjemných kaváren či barů. Zájemcům můžeme nabídnout kromě našeho fundovaného průvodce i služby skvělého česky mluvícího místního průvodce, který vám ukáže město do detailu na jakékoliv téma.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin (odjezdová místa za Prahou s nástupy po trase K). Před polednem dojezd do Wroclawi. Wroclaw – prohlídka historického centra města – Rynek – obrovské náměstí, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě, obklopují bohaté měšťanské domy, uprostřed je goticko-renesanční radnice. Tzv. Jatki, domy Jeníček a Mařenka,…Univerzita – obrovský barokní komplex – prohlídka auly, Turmský, domský, „církevní“… ostrov aneb prohlídka malého Vatikánu- nejstarší část města, Prohlídka katerdály sv. Jana Křtitele, kostela sv. Kříže i dalších památek vč. největší sochy sv. Jana Nepomuckého na světě. Po ubytování přímo ve městě volno k vychutnání večerní atmosféry města s desítkami vynikajících restaurací i malých barů, plných univerzitních studentů. Kdokoliv si může v sobotu udělat svůj individuální program.


2. den: Po bufetové snídani Wroclawské „vychytávky“ podle zájmu klientů – na výběr „je toho mnoho“: výjezd na vyhlídku nejvyššího polského mrakodrapu, Panorama bitvy u Raclawic – 15 x 114 metrů, Japonská zahrada, Hala Století (UNESCO) – jedno z nejdůležitějších děl světové architektury 20. století, Afrikárium – skvělý moderní pavilon ve vratislavské zoo – 1 km dlouhá stezka vás provede 5 africkými krajinami – velkolepé vodopády, pod kterými se koupají hroši, skleněným tunelem pod hladinou Červeného moře, džunglí Konga,…V pozdním odpoledni hrázděný dřevěný Mírový kostel Swidnica (UNESCO) – evangelíci nesměli na vystavění kostelů použít nic jiného než dřevo a hlínu, nesměli stavět věže…přesto vznikla tato monumentální dřevěná stavba. Návrat do Prahy je plánován kolem 22. hodiny (ostatní nástupní místa s časovým posunem jako při odjezdu).

 

TermínCena dospělýDěti do 15 let 
25.05. - 26.05.2019 2900 2320  
14.09. - 15.09.2019 2900 2320  
27.10. - 28.10.2019 2900 2320  


Dětské ceny platí při ubytování v pokoji rodičů (2 dospělé osoby) 20% - každé dítě do 15 let.

 

Cena zahrnuje:

dopravu, 1 x nocleh v hotelu kategorie 3* s bufetovou snídaní ve Wroclawi, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Možné doplatky:

pokoj 1/1: 400 Kč
večeře v hotelu: 480 Kč.

Ck Permon

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel