VARŠAVA – MAZURY – GDAŇSK
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

VARŠAVA – MAZURY – GDAŇSK

11.10.-14.10.2023
8990 KČ1. den:
Odjezd časně ráno, dle nástupních míst. Přejezd do Polska, dopoledne příjezd do Varšavy. Procházka Starým i Novým Městem, kde se nachází jak Královský zámek, tak i katedrála sv.Jana, Rynek, barbakán, ale i četné kostely a rodný dům Marie Sklodowské. Od Zámeckého náměstí po Krakovském předměstí k Paláci místodržících, který je dnes sídlem presidenta Rzecpospolite, k Saské zahradě. Zastávka u Paláce kultury a vědy, mrakodrapu „moskevského“ typu z padesátých let, za kterým vyrostlo nové administrativní centrum výškových staveb. Přejezd do oblasti Mazur, k Mikolajkám na nocleh.

2. den:
Ketrzyn, návštěva areálu Hitlerova Vlčího doupěte (Wolfschanzee) s četnými bunkry pohlavárů Třetí říše. Přes sv.Lipku s barokním poutním kostelem a Grunwald, kde roku 1410 Poláci zvítězili nad křižáky. V pozdní odpoledne příjezd do Gdaňsku. Procházka: Procházka po Starém městě i Srodmiesciu. Od Výšinné a Zlaté brány, středem města na Dlugi Targ s radnicí, k blízké katedrále a na nábřeží se Starým jeřábem. Naproti je Ostrov špýcharů, ostrov Olowianka, kde je námořní muzeum. Osobní volno. Nocleh

3. den:
Ráno výjezd na Westerplatte, k památníku (IX.1939) , pak výlet na Hel. Poloostrov Helská kosa je lemována písečnými plážemi a četnými bunkry. Roztomilá rybářská městečka Jastarnia, Jurata, či Hel s typickými domky, nechybí rybářské muzeum, rybí speciality, a v Helu pak bunkry a dělostřelecká baterie, která kontrolovala provoz v Gdaňské zátoce. Odpoledne příjezd do Trojměstí. Návštěva Gdyně. V přístavu kotví torpédoborec Blyskawica a plachetnice dar Pomorza. Zde kratší volno na prohlídku. Pozdě odpoledne přes lázeňské Sopoty: Grand hotel, Lázeňský dům, molo. Návrat na nocleh.

4. den:
Dopoledne osobní volno v Gdaňsku. V poledne odjezd do Malborku, sídla velmistrů řádu německých rytířů. Rozlehlý areál hradu (zal. Ve 13.stol.) byl renovován od války až do roku 2015 a nabízí nejen pohled na zachovalé, resp.obnovené hradby ale i nesčetné sály, komnaty i kaple. Nechybí zde ani podobizny řádových velmistrů. Cestou zpět večerní zastávka v pomořanské Toruni, rodném městě Mikuláše Koperníka, se zachovalým centrem, středověkou sítí ulic, radnicí, katedrálou a hradbami. Večerní přejezd do ČR, návrat v noci, resp nad ránem dalšího dne a to dle výstupních míst.

Cena zahrnuje
3x ubytování v hotelu
dopravu moderním klimatizovaným autokarem
průvodce
zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
vstupy a místní taxy
3x snídani 990 Kč na osobu

CK WISNARZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.10.2023 16.10.2023 8990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel