To nejlepší z Krakowa + WROCLAW
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Víkendový zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Krakowa a Wroclawi. Zhlédnete wroclawské Staré město, projdete se po Tumském ostrově i krakowskou promenádou pod hradem Wawel a nevynecháte ani Rynek Glowny se slavnou Sukiennicí. Připravte se na skvělé zážitky ze sousedství a poznejte s námi Krakow i Wroclaw! 

 program

 

1.den

Po příjezdu do Wroclawi nás čeká prohlídka centra města s průvodcem a poté volný podvečer, který můžete strávit další prolídkou města a jeho památek.  V ranních hodinách odjezd z Prahy (cca v 5:30 hodin) po trase nástupních míst a příjezd do Wroclawi. Wroclaw je historickou metropolí Dolního Slezska, rozkládající se na ostrovech řeky Odry a jejích ramenech. Díky jejím přítokům a kanálům bývá nazývána „městem sta mostů“. Prohlédneme si historickou část města zahrnující Tumský ostrov, nejstarší část města s komplexem církevních budov a katedrálou sv. Jana Křtitele, Staré město, jemuž vévodí nádherné náměstí s radnicí. Pestrobarevné domy na náměstí se pyšní svými krásnými štíty sahajícími do výšek, jiné budovy jsou malé průčelím a překvapením jistě bude, že se v nich provozuje třeba restaurace. Při nadšení z prohlídky musíme dávat pozor, nezakopnout a neublížit trpaslíkům, kteří hlídají naše kroky po celém centru města. Dozvíme se i jejich význam a vlastní příběh. Večer odjezd do Krakowa na ubytování. 

 

 2.den

Dnešní den bude věnován historickému Krakowu, jeho okolí i podzemí.  Po snídani se vydáme na vyhlídku Kopiec Kościuszki, odkud se nám naskytne výhled na celý Krakow a okolí. Budeme mít možnost navštívit i muzeum zaměřené na život Tadeusze Kościuszka, významného polského a amerického generála a pevnostního inženýra. Zájemci si budou moci prohlédnout i malé muzeum voskových figurín, které je zaměřeno na slavné osobnosti polské historie. Po prohlídce nás autobus odveze do čtvrti Podgórze, kde si zvenku prohlédneme tzv. Fabryku Schindlera (bývalou továrnu německého podnikatele Oskara Schindlera, který ve svých továrnách za druhé světové války zachránil před deportací do vyhlazovacích táborů přes 1000 Židů. Následně přejdeme přes řeku Vislu do židovské čtvrti Kazimierz, kterou si prohlédneme a zájemci budou mít možnost ochutnat místní specialitu – zapiekanku (zapečenou bagetu se sýrem a houbami). Odpoledne se vydáme na procházku městem Krakow. Nejprve se vydáme po nábřežní promenádě pod královským hradem Wawel, půjdeme okolo jeskyně, kde žil pověstný drak, a vystoupáme na samotný hrad. Uvidíme královský palác a baziliku, kde jsou pohřbeny významné osobnosti polské historie včetně tragicky zesnulého prezidenta Kaczynského. Dvěmi nejstaršími ulicemi, ulicí Grodzkou a Kanonicza, se dostaneme do samotného centra města. Projdeme kolem biskupského paláce, hlavní budovy Jagellonské univerzity a pak už nás čeká hlavní náměstí Rynek Glowny se svou slavnou Sukiennicí a kostelem Panny Marie. Ulice Florianská nás dovede až k Barbakanu, kde prohlídku ukončíme. V každou celou hodinu nás na ubíhající čas upozorní „hejhalice“, vyhrávající z věže Mariánského kostela. Večerní volno a ubytování v Krakowě.

 

3.den

Dopoledne navštívíme solné doly ve Wieliczce, odpoledne návrat zpět do ČR. Po snídani se přesuneme do nedaleké Wieliczky. Město je proslaveno zejména svými fascinujícími solnými doly, které byly roku 1978 zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Chodby v dole jsou dlouhé přes 300 kilometrů, přístupný je však pouze jejich zlomek. Sůl se zde těží již od 13. století, už však v dobách neolitu místní vyvařovali sůl z vody. My celkem absolvujeme tři kilometry dlouhou trasu, zdoláme 800 schodů, a ocitneme se 135 metrů pod zemí, výklad bude česky nebo bude tlumočen do češtiny. Ve večerních hodinách návrat zpět do Prahy.

 

Co už máte v ceně? doprava autobusem 2x ubytování 2x snídaně služby průvodce (mimo individuální volno) pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

 

Co cena nezahrnuje? cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno) doporučené kapesné cca 400 PLN (včetně vstupného a dopravy na místě) vybrané sedadlo v autobuse 200 Kč/osoba příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč

 

Vstupné na místě Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě. Wroclaw Muzeum architektury: 20 PLN Národopisné muzeum: 20 PLN Hala století: 25 PLN Botanická zahrada: 25 PLN Uvedené vstupné je základní, senioři, děti a studenti mají vstupy obvykle nižší. Krakow Reprezentativní komnaty Wawelu: 35 PLN Soukromé královské apartmány Wawelu: 30 PLN Královská klenotnice a zbrojnice Wawelu: 55 PLN Kostel Panny Marie: 15 PLN Krakowské podzemí: 32 PLN Uvedené vstupné je základní, senioři, děti a studenti mají vstupy obvykle nižší. Wielizcka Turistický okruh: 113 PLN Uvedené vstupné je základní, senioři, děti a studenti mají vstupy obvykle nižší. 

ck rady na cestuZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.4.2024 28.4.2024 3490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel