Královské město Krakow a solné doly Wieliczka




 
Způsob dopravy: ikona_autobus

v průběhu zájezdu navštívíme královské město Krakow a královské solné doly Wieliczka, které jsou stejně jako centrum Krakowa na seznamu UNESCO.

 

 KRAKOW A SOLNÉ DOLY

 |

Termíny 2026

  • 25. – 26. 4.
  • 16. – 17. 5.
  • 13. – 14. 6.
  • 11. – 12. 7.
  • 15. – 16. 8.
  • 19. – 20. 9.
  • 10. – 11. 10.
  • 28. – 29. 11.
  • 19. – 20. 12.

Cena

  • 2 990 Kč
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč

 

 

1. den: Odjezd z Brna v časných ranních hodinách směr Olomouc, Ostrava, Bohumín, kolem poledne příjezd do hlavního města Malopolského vojvodství a středověkého hlavního města Polska – Krakova. Prohlídka historického centra města: hradní návrší Wawel s katedrálou, možnost prohlídky interiéru a krypty polských králů a významných osobností polského národa, dále Rynek a slavné Sukiennice, ve kterých se ve středověku prodávaly látky, bazilika Nanebevzetí Nejsvětější Panny Marie ze 14. století, Jagellonská univerzita – druhá nejstarší vysoká škola ve střední Evropě, Královská cesta. Ubytování v hotelu v oblasti Krakova, nocleh.

 

2. den: Po snídani prohlídka královských solných dolů ve Věličce, které jsou stejně jako centrum Krakova na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka unikátních prostor nacházejících se v hloubce 100–120 metrů pod zemí – kaple, solná jezera, sochařská výzdoba ze soli, chodby v délce více než dvou kilometrů. Návrat do Krakova, prohlídka starobylého židovského města Kazimierz, dnes součásti Krakova s mnoha synagogami, starým židovským hřbitovem a starobylou dominikánskou bazilikou sv. Trojice ze 13. století. Odpoledne individuální volno na oběd a případné nákupy. Odjezd kolem 17.00, návrat do Brna kolem 22.00.

 

 

Cena zahrnuje | dopravu autokarem, ubytování v hotelu *** se snídaní, služby průvodce, pojištění CK pro případ úpadku.

 

Cena nezahrnuje | cestovní pojištění, vstupy, případné pobytové taxy.

 

Fakultativně | vstupné do královských solných dolů ve Věličce 590 Kč, děti do 15 let a studenti do 25 let s indexem 460 Kč (v červenci a srpnu 620/480 Kč).

Upozornění | Vzhledem k vysoké návštěvnosti lze vstup garantovat pouze při včasném předplacení v naší CK.

 

Nástupní místa | Brno | Vyškov | Prostějov | Olomouc | Frýdek-Místek | Ostrava.

ck čebus

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

POLSKO - KRAKOV, OSVĚTIM A WIELICZKA

VÍKENDOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO POLSKA

 

16.5.-17.5.2026

 

 

Anotace

Vydejte se s námi na poznávací zájezd do Polska, který propojuje krásu historického Krakova, dechberoucí solný důl Wieliczka (UNESCO) a hluboký prožitek z návštěvy koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau – místa, která dodnes připomínají tragické kapitoly evropských dějin.
Pro ty, kteří dávají přednost lehčímu a kulturně laděnému programu, nabízíme alternativu v podobě návštěvy pohádkového zámku Pszczyna, známého jako perla slezských zámků.
Zájezd je ideální pro všechny, kdo chtějí spojit krásu historie s hlubokým poznáním a úctou k minulosti.

Zájezd do Krakova provází PhDr. Tomáš Jeřábek – kvalifikovaný historik umění.

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Memento dějin: Osvětim (variantně zámek Pszczynaa Krakov
Odjezd v nočních hodinách z Prahy (z dalších nástupních míst v časných ranních hodinách) nám umožní už od rána začít objevovat krásy Polska.
Navštívíme OSVĚTIM (AUSCHWITZ-BIRKENAU) místo, které se stalo symbolem holokaustu a druhé světové války. V doprovodu místního průvodce projdeme autentickými budovami, uvidíme expozice věnované životu vězňů a vyslechneme jejich příběhy. Návštěva tohoto místa je silným a hlubokým zážitkem.
Variantně – zámek Pszczyna:
Ti, kteří dávají přednost lehčímu a kulturně laděnému programu, se vydají na prohlídku nedalekého pohádkového zámku PSZCZYNA, kam vás odveze náš autobus. Tato perla slezských zámků vás okouzlí honosnými sály s původním mobiliářem a rozsáhlým zámeckým parkem, ideálním pro krátkou procházku a fotografování.
Následně se všichni přesuneme do KRAKOVA, bývalého hlavního města Polska a památky UNESCO. Projdeme se částí Královské cesty, podíváme se na Hlavní náměstí – Rynek Główny s historickou tržnicí Sukiennice a uvidíme Mariánský kostel s proslulým vyřezávaným oltářem. Projdeme se také k Floriánské bráně a kolem Jagellonské univerzity.

2. den zájezdu:
Královská cesta a podzemní zázrak Wieliczka
Po snídani dokončíme prohlídku KRAKOVA – procházka zajímavou židovskou čtvrtí KAZIMĚŘ, kde se odehrávaly události zachycené ve filmu Stevena Spielberga – Schindlerův seznam. Navštívíme pahorek WAWEL s majestátním Královským zámkem a katedrálou sv. Stanislava a Václava, místem korunovace polských králů. Nahlédneme do podzemních krypt a vystoupáme k největšímu polskému zvonu Zikmund.
Odpoledne nás čeká jedinečný zážitek – solný důl Wieliczka (UNESCO). V doprovodu průvodce sestoupíme do magického podzemního světa chodeb, sálů, soch a kaplí vytesaných ze soli. Vrcholem bude návštěva impozantní kaple sv. Kingy, která je považována za perlu solného umění. Kolem 18:00 hod. následuje odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem (nástupní místa D), 
  • 1x ubytování v hotelu*** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 
  • 1x snídani formou bufetu, 
  • průvodce CK. 

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Na co se můžete těšit

Proč vyrazit právě s námi?
  • Spojení krásy a historie – od královských památek po památníky světového významu
  • Návštěva dvou památek UNESCO během jediného zájezdu
  • Pohodlný dvoudenní program s ubytováním v Krakově

Nástupní místa

16.05. - 17.05. odjezd D
 
Odjezd D
Praha, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Olomouc, Ostrava, Brno (+400)  
ck redok

 

 



Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

25.4.2026 20.12.2026 2990 Kčobjednat
16.5.2026 17.5.2026 3375 kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel