Baltské moře a Pomořansko - písek, slunce, folklór a památky
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

6 denní pobytově - poznávací zájezd do oblasti baltského pobřeží, regionu, kde severská architektura, připomínající spíš skandinávská města, stojí v sousedství ohromných písečných dun podobných těm saharským. Všudypřítomné hrázděné domy rybářů, cihlové gotické kostely, hrázděné statky pojí tuto část Polska se středověkým obchodně politickým spolkem Hanza a Řádem německých rytířů.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z prvních nástupních míst v pozdních nočních hodinách.


2.den: Cesta Polskem k Baltskému moři. GRUDZIĄDZ (město nad řekou Vislou s obrovským komplexem přístavních sýpek, městské hradby, Vodní brána, obranná a vyhlídková věž Klimek s krásnými pohledy na řeku). Lázeňské město a město slavných hudebních festivalů SOPOTY (spojené s Helenou Vondráčkovou, mořská promenáda, procházka po věhlasném dřevěném molu, slavná pěší zóna Monciak, Křivý dům). Přejezd na ubytování k Baltskému moři. Večeře a nocleh.


3.den: Ráno po snídani přejezd na poloostrov HELSKÁ KOSA s písečnými dunami a nádhernými plážemi. Malebné město HEL (Maják, socha Neptuna, Muzeum rybolovu, záchranná stanice Fokarium s tuleni, vojenské stavby). Nádherné písečné duny, možnost koupání na pláži. Elegantní středisko JURATA (se sochou pohanské bohyně moře Juraty, molem a nádhernými plážemi). Odpoledne návštěva města GDYNIA (největší polský námořní přístav, projížďka lodí po přístavu, procházka po jižním molu, torpédoborec Blyskawica, školící plachetnice Dar Pomorza, možnost návštěvy mořského akvária se žraloky a chobotnicemi, nebo nákupu jantaru). Odjezd na hotel. Večeře a nocleh.


4.den: Snídaně, cesta do KAŠUBSKA (národopisná a chráněná krajinná oblast s nádhernými ledovcovými jezery a lesy). KARTUZY (Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie s originální střechou ve tvaru rakve, který založili kartuziáni z Prahy, klášterní jezero), CHMIELNO (typická kašubská vesnice s dílnami vyrábějícími kašubskou keramiku, prohlídka muzea spojená s ukázkou výroby a možností jejího nákupu), WDZYDZE KISZEWSKIE (Kašubský etnografický park - nejstarší polský skanzen s větrným mlýnem, statky, historickými budovami, kostelem). JEZERO GOŁUŃ s vyhlídkovou věží nad jezerem. Cesta na ubytování. Večeře a nocleh.


5.den: Po snídani cesta k BALTSKÉMU MOŘI - SŁOWIŃSKÝ NÁRODNÍ PARK (přímořské jezero Łebsko, přejezd lodí k věhlasným až 40 metrů pohyblivým písečným dunám s vyhlídkami, polská Sahara, procházka národním parkem). Možnost koupání a slunění na nádherných baltských plážích. ŁEBA (nádherné přímořské středisko s jachetním přístavem, rybářským kostelem s hrázděnou věží). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.


6.den: Po snídani pokračování cesty Polskem do ČR. Zastávka v CHEŁMNO (středověké město nad řekou Vislou, s cihlovými hradbami, branami, kostely a malebným náměstím s renesanční radnicí). Návrat do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v Polsku v hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů je polopenze (večeře - snídaně).

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 4x nocleh v Polsku s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 300,- PLN.

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Valašské Meziřičí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Jednotlivé termíny   ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
POL-41/21 26.7.2021 31.7.2021

Cena: 8 990,- Kč

Cena pro nového klienta: 8440,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 8290,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

Objednat
POL-42/21 30.8.2021 4.9.2021

Cena: 8 990,- Kč

Cena pro nového klienta: 8440,- Kč *

Cena pro stálého klienta: 8290,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel