To nejlepší z Dubaje a Abu Dhabí
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Objevte to nejlepší z Dubaje! Luxus, dech beroucí mrakodrapy, megalomanská nákupní centra, moře i exotiku!

Vyjeďte na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, shlédněte nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab, zažijte velkolepé výhledy na ikonický The Palm Jumeriah z prosklené vyhlídkové plošiny The View. Pokochejte se pohledem na panorama mrakodrapů z největšího rámu světa Dubai Frame, užijte si největší nákupní centrum světa Dubaj Mall, navštivte futuristické muzeum budoucnosti v nekrásnější budově světa. Vychutnejte si jízdu džípy do pouště a dopřejte si odpočinek u moře. Vydejte se do hlavního města Abu Dhabi a shlédněte mramorovou mešitu šejka Zayeda.

Poznejte, co činí Dubaj Dubají a zažijte její jedinečné kouzlo a atmosféru v malé skupině s českým průvodcem.

program:

 

7.2.-11.2.2024

21.2.-25.2.2024

28.2.-3.3.2024

6.3.-10.3.2024

28.3.-1.4.2024

17.4.-21.4.2024

27.4.-1.5.2024

 

cena 35990 kč

 

1.den  Odlet z Prahy , Ostravy v dopoledních hodinách, přílet do Dubaje, objednaným autobusem transfer na hotel, ubytování.

 

2.den  Dopoledne budeme obdivovat moderní díla arabských architektů, odpoledne bude patřit nejen nákupům a vyhlídce z budovy Burj Khalifa.

Místním metrem se přesuneme do ultramoderní obytné dubajské čtvrti Dubai Marina, kde budeme obdivovat díla, která je schopen vytvořit člověk. Uvidíte moderní výškové budovy v místech, kde bývala ještě před 60 lety poušť. Dále se projedeme tramvají, která byla v Dubaji zprovozněna v listopadu 2014. 

Odpoledne návštěva nákupního centra Dubai Mall, největšího nákupního střediska ve Spojených arabských emirátech. Najdete zde přes 1 200 obchodů, několik kin, obří akvárium, bruslařský stadion atd. Symbolem této čtvrti je nejvyšší budova na světě - Burj Khalifa, která měří 828 metrů a má 163 pater. Možnost vyjet na vyhlídkovou plošinu ve 124. patře.  

Celý den zakončíme podvečerní podívanou na Dubai Fountain, která je dlouhá přes 250 metrů. Jedná se o jedinečnou show, kdy voda stříká až do výšky 150 metrů a osvětluje ji několik tisíc reflektorů. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

 

3.den  Během dnešního dne uvidíte samá nej - nejluxusnější hotel Burj Al Arab i další skvosty města.

Ráno přejezd objednaným autobusem k jednomu ze symbolů Dubaje - uměle vytvořené palmě Palm Jumeirah. Na její konec dojedete jednokolejovým vláčkem a uvidíte zde luxusní hotel Atlantis, v němž se nachází aquapark. 

Poté přejezd ke druhému největšímu nákupnímu centru Dubaje Mall of the Emirates, kde se nachází místní rarita - krytá lyžařská sjezdovka, na které si můžete zalyžovat i vy. Osobní volno k nákupům a obědu. Poté přejezd po hlavní tříde Jumeirah Road k dalšímu dubajskému symbolu - nejluxusnějšímu hotelu na světě Burj Al Arab. Procházka po krytém souku (tržišti), odkud jsou na hotel nádherné výhledy a fotostop na veřejné pláži vedle hotelu. Budete mít možnost navštívit i nově otevřenou promenádu Jumeirah Promenade, v případě zájmu je možné se zde i vykoupat.

Při cestě zpět na hotel zastávka u mešity Jumeirah Mosque, která byla jako první v Dubaji zpřístupněna nemuslimům.

 

4.den  Dnes nás čeká celodenní fakultativní výlet do Abú Dhabí. Popřípadě individuální program v Dubaji.

Celodenní fakultativní výlet s průvodcem do hlavního města Spojených arabských emirátů Abú Dhabí: uvidíte zde největší mešitu islámského světamešitu šejka Zayeda, která je jednou z mála mešit v celých Emirátech, které jsou volně přístupné pro cizince. Dle možností zhlédnete část závodní dráhy pro Formuli 1 a pro zájemce možnost návštěvy "zábavního parku" Ferrari World (vstupné 250 AED), který je největším krytým zábavním parkem na světě a dokonce je zde umístěna i nejrychlejší horská dráha na světě Ferrari Rossa. Uvidíte i palác šejka (prezidenta SAE) Khalify bin Zayeda

Nebo individuální program v Dubaji.

 

5.den  Poslední den bude věnovaný historické části Dubaje a typickým místním trhům.

V dopoledních hodinách objednaným autobusem přejezd do "historické" části města - do čtvrti Bastakyia a k Dubai Creeku, kde uvidíme domy původních obyvatel s větracími komíny a divan vládnoucí rodiny Maktoumů. Bude možnost navštívit i místní muzeum vybudované v bývalé obranné věži, které se věnuje původnímu životu i obrovskému rozmachu Dubaje.

Poté nastoupíme na typický dopravní prostředek do Creeku - dřevěné lodičky a necháme se přepravit na typická arabská tržiště - souky. Navštívit můžeme Gold Souk (trh se zlatem), Spice Souk (s kořením) apod.

V odpoledních hodinách transfer na letiště. Odlet do Prahy,Ostravy přílet do České republiky v nočních hodinách.

 

Co už máte v ceně? letenka Praha - Dubaj - Praha se všemi poplatky kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže transfer letiště - hotel – letiště 4x ubytování v Dubaji v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením 4x snídani pobytovou taxu průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě) pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

Co cena nezahrnuje? vstupné na místě a fakultativní výlet do Abú Dhabí bakšišné cestovní pojištění příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč Vstupné Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem: Burj Khalifa – vyhlídka ze 124. a 125. patra: dospělý 1 750 Kč, dítě 1 400 Kč Burj Khalifa – vyhlídka ze 148. patra (+ 124. a 125. patra): dospělý 4 000 Kč

Fakultativní výlet Abú Dhabí: dospělý 1 860 Kč, dítě 1 670 Kč, senior 1 670 Kč Podrobnosti ke vstupnému Vstupné na místě Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě. Vstupné do památek pro zájemce: lyžování v Mall of the Emirates (2hodinový vstup): 250 AED vláček na Palm Jumeirah: 20 AED (jednosměrná jízdenka) aquapark v hotelu Atlantis na Palm Jumeirah: 315 AED Ferrari world (základní vstupné): 345 AED

Kde budete ubytováni? Hotel v dosahu místního MHD. Možnost občerstvení a nákupů v okolí hotelu.

Jak je to s jídlem? Snídaně v hotelu formou bufetu. 

 

 • CK RADY NA CESTU

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DUBAJ A ABU DHABI PRO NÁROČNÉ

 

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Pokoj 1/2Doprava
885 2   (Čt) 14.3.2024 - (Čt) 21.3.2024 32.990 Kč 34.990 Kč 36.990 Kč Doprava Letecky
885 3   (Čt) 14.11.2024 - (Čt) 21.11.2024 32.990 Kč 34.990 Kč 36.990 Kč Doprava Letecky

 


 

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Dubaj - Praha
 • letištní poplatky
 • kabinová zavazadla
 • 7x ubytování v hotelu*** nebo ****
 • 7x snídani
 • českého průvodce
 • pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • vstupy do památek a objektů
 • místní taxy
 • transfer z letiště na hotel 20 EUR
 • místní dopravu
 • Možnost prodloužit pobyt o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****
 • fakultativní výlety do Abu Dhabi a do pouště

 

 

 

 
 • 1. den:

  Odlet z Prahy dle letového řádu, obvykle dopoledne. Přílet do Dubaje, transfer na hotel, ubytování, volno, nocleh.

 • 2. den:

  Poznávání Dubaje začneme u The Palm Jumeirah. Pojedeme vláčkem napříč  The Palm až na jeho konec, kde vás na ohromí ikonický hotel Atlantis. Jedinečný zážitek velkolepých výhledů na ostrovy ve tvaru palmy si můžete užít z  The Palm View. Z výšky 240 m Palm Tower a jeho 360stupňové prosklené plošiny můžete obdivovat tyto ostrovy uprostřed třpytivých vod Arabského zálivu. Uvidíte také panorama města s mrakodrapy.

  Poté se projedeme ultramoderní mrakodrapovou čtvrtí Dowtntown se scenérií úchvatných mrakodrapů a moderních staveb.

  Následovat bude Dubaj Marina – umělý záliv, kde se zrcadlí impozantní stavby, mezi nimi i mešita Al Rahim. Projdeme se částí promenády The Walk jež je plná života, protkaná kavárnami, restauracemi i obchody. Zde volno na oběd, či  osvěžující koktail.

  Pak navštívíme největší nákupní centrum světa Dubaj Mall a shlédnete jeho atrakce  – Akvárium se žraločím tunelem, kluziště a vodopád. Pokocháte se nejvyšší budova světa Burj Khalifa (828 m, 163 pater) jež je korunou velkolepé architektury Dubaje. Zájemci mohou vyjet výtahem  do 124. patra na „At the top“ a z vyhlídky 456m shlédnout    výhledy na panorama města. Náročnější zájemci mohou vyjet až do 148. patra.

  Den zakončíme shlédnutím hudebně světelné show působivé fontány Dubaj Fountain. Nocleh.

 • 3. den:

  Zastavíme se u futuristické stavby Museum of the Future,  jež je považována za nejkrásnější budovu světa. Je pokryta arabskou kaligrafií s verši Šejka Zayeda.

  Pak přesun do Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je celoročně otevřená krytá lyžařská sjezdovka, kde oceníte možnost oběda.

  V Madinat Jumeirah – okouzlí vás luxus přepychového světa jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Prohlédnete si zajímavý orientální súk a užijete si výhled na nejznámější ikonu města Burj al Arab – nejluxusnější hotel světa. Cestou shlédnete četné mrakodrapy v Business Bay, Finantial Center, World Trade Centre, mrakodrap Emirates Tower i univerzitní čtvrť.

  V pozdní odpoledne volno na koupání na plážích JBR, kde okusíte moře Perského zálivu. Nocleh.

 • 4. den:

  ABU DHABI – celodenní fakultativní výlet do nejbohatšího emirátu a hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíte uměle vytvořený přístav Jabel Ali, pobřežní promenádu Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy města. Shlédnete impozantní mramorovou Mešitu šejka Zayeda, jež vyniká krásou a přepychem. Uvidíte také palác šejka, luxusní hotel Emirates Palace  i budovu Ferrari World. Návrat na nocleh.

  Alternativou je individuální volno v DubajiMůžete se věnovat koupání a odpočinku na krásné pláži La Mer s bílým pískem, spoustou restaurací, kaváren a butiků ve westernovém městečku.

  Případně navštívit Dubai Miracle Garden, které stojí za to vidět. Na 72.000 m2 naleznete 45 miliónů květin, ze kterých jsou postavené nejrůznější objekty jako zámky, zvířata, postavy, srdce, Airbas A380 či květinová vesnička. Jsou zde jezírka, fontány a spousta občerstvovacích možností.

  Nebo v nejoblíbenějším vodním parku Aquaventure Waterpark na Plamovém ostrově, jež je součástí ikonického hotelu Atlantis si můžete užít adrenalin i zdejší obrovské podmořské akvárium.

 • 5. den:

  Stará čtvrť Bur Dubaj – seznámíte s částí Bastakiya, kterou založili perští obchodníci. Spatříte pevnost Al Fahidi i část Al Seef jež vás přenese o staletí zpět. Úzké hliněné ulice, větrné věže Badghíry, honosné brány i zdobené dveře modelují představu starého Dubaje. Kdysi zde měli základnu legendární lovci perel, dnes jsou zde muzea, restaurace a kavárny.

  Zážitkem je návštěva Grand Souk s obchůdky kvalitních látek a textilu. Zažijete nakupování v orientální atmosféře, kde je smlouvání nákupním zážitkem. Poté romantická plavba dřevěnou lodičkou Abra, která nás dopraví na druhý břeh zálivu Dubai Creek do čtvrti Deira na další arabská tržiště s typickou atmosférou. Navštívíme vyhlášený Golden Souk s obchod se šperky, zlatem, stříbrem a diamanty. Nemineme Spice Souk provoněný kořením i atraktivní Paffum Souk s voňavkami.

  Odpoledne osobní volno, možnost koupání. Zájemci se mohou podívat k  ikonické stavbě Dubaj Frame jež připomíná nepřehlédnutelný zlatý rám obrazu. Je nejvyšším monumentem svého druhu na světě. Součástí je prosklená vyhlídka ve výšce 150 m, můžete zde shlédnout zajímavé muzeum dokumentující  jak se původní rybářská vesnice proměnila ve světoznámou metropoli. Z vyhlídky lze obdivovat panorama mrakodrapů i starou část města. Odvážnější se mohou projít po 50 m dlouhém skleněném průhledném chodníku. Ve Future Zone se vám naskytne dech beroucí pohled do budoucnosti a seznámíte se jak bude Dubaj vypadat za 50 let. Nocleh.

 • 6. den:

  Celodenní volno k odpočinku, koupání a slunění na plážích La Mer. 2,5 km dlouhé pláže nabízí jemný písek, akvapark, umělecké galerie i širokou škálu obchodů, kavárniček a restaurací, nebo na kouzelných plážích lemovaných palmami s pozvolným vstupem do moře Al Mamzar. Nocleh.

  Zájemci mohou vydat na fakultativní výlet džípy do pouště a do beduínské vesnice s  tradiční arabskou večeří a s programem břišních tanečnic. Vychutnáte si jízdu po písečných dunách i jízdu na velbloudovi (*nutno rezervovat v CK před odjezdem). Návrat na nocleh.

 • 7. den:

  Velkým zážitkem je plavba lodí (fakultativně) po zátoce a kolem palmových ostrovů, kdy z paluby lodě uvidíte Dubaj z úplně jiné perspektivy.

  Odpoledne volno ke koupání a slunění na kouzelných plážích lemovaných palmami s pozvolným vstupem do moře Al Mamzar. Nocleh.

  Večer si zájemci mohou užít  jízdu na nepřehlédnutelném Ain Dubai – největším ruském kole světa. Nalézá se na Bluewaters Island, poskytuje výhled nejen na čtvrť Bluewaters, Dubaj Marina, Palm Jumeriah ale i na  Atlantis, Burj Al Arab či burj Khalifa. Alternativou je možnost návštěvy místa kde se setkává architektura, kultura, gastronomie celého světa “ Global Village„.

 • 8. den:

  Dle časových možností individuální volno před odletem. Zájemci mohou navštívit např. Museum of the Future, kterou Shejk Zayed nazval nekrásnější budovou planety. Toto muzeum budoucnosti se nalézá se přímo na hlavní třídě Shejkh Zayedd Road a dle National Geographic patří mezi 14 nejkrásnějších muzeí na světě. Budova vyniká arabskou kaligrafií, jež tvoří verše poezie vyjadřující vizi města. To, co skrývá pod povrchem je však ještě působivější. Představuje zajímavé expozice věnované proměnám technologie v následujících 20 letech.

  Odpoledne návrat na hotel. Transfer na letiště, odlet do Prahy dle letového řádu obvykle večer.

Vstupy

Vstupy orientačně (nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu):

Burj Khalifa 124. a 125. patro 149 – 224 AED dle času návštěvy

Burj Khalifa + SKY 148.patro patro 379 – 533 AED dle času návštěvy

Burj Khalifa 148.patro SKY +The Lounge + skleněná podlaha 749 AED

Dubaj Mall Akvarium 169 – 254 AED

Abu Dhabi 325 AED

Dubai Frame 50 AED

Výlet Džípy do pouště 220 AED

Dubaj muzeum 3 AED

Dubai Miracle Garden 55 AED

AIN DUBAI 130 AED

Aquaventure Waterpark včetně Akvária 299 AED

SKI DUBAJ  2 hodiny 220 AED

Monorail 20 AED na den

Abra 1 AED

Abra 1 AED

Prodloužení pobytu

Zájezd a pobyt lze na vyžádání prodloužit o libovolný počet nocí od 2.200 Kč na osobu noc u hotelu *** a 2.600 Kč na osobu a noc u hotelu ****

ck wisnar

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
14.3.2024 21.3.2024 od 32990 kčobjednat
14.11.2024 24.11.2019 od 32990 kčobjednat

5 dní/4 noci

7.2.2024 1.5.2024 35990 kčobjednat
29.1.2020 2.2.2020 22990 Kčobjednat
12.2.2020 16.2.2020 22990 Kčobjednat
11.3.2020 15.3.2020 22990 Kčobjednat
24.3.2020 28.3.2020 22990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel