Thajsko
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

POHODA NA TŘECH OSTROVECH A BANGKOK

Úžasné pobřeží Thajského zálivu nám nabízí nejoblíbenější thajskou ostrovní trojici – Ko Pha Ngan, Ko Tao, Ko Samui. Ostrovy s plážemi s jemným pískem, smaragdovým mořem a vynikající thajskou kuchyni. Každý ostrov je však odlišný od toho dalšího. Ko Pha Ngan nám nabídne hornatou krajinu obklopenou úžasnými plážemi, ve dne klid a v noci nekonečné možnosti zábavy, Ko Tao se snaží stále uchovat ráz ojedinělého ostrova, který je oblíben u turistů vyznávajících zdravý životní styl, milujících jógu

 1. - 2. den zájezdu 
Odlet z Prahy, přílet do BANGKOKU, přejezd na ubytování v srdci Bangkoku. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů Khao San, kde se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, kdo bude mít odvahu, může ochutnat. A ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.


3. den zájezdu 
Celodenní prohlídka Bangkoku. Velkolepý, bohatě zdobený Královský palác s nejposvátnějším chrám Thajska Wat Phra Kaew - Chrám smaragdového Buddhy, palác je zdoben nástěnnými malbami znázorňujícími Ramayanu. Nejstarší chrám v Bangkoku Wat Pho s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí. Po řece Chao Phraya River přejedeme k romantickému chrámu Wat Arun - Chrám úsvitu, z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok (pokud bude již dokončena rekonstrukce). Dále po řece budeme pokračovat do Čínského města, nejstarší čtvrti v Bangkoku protkané úzkými uličkami, kde se občerstvíme v některém z místních stánků, a pokud budeme mít odvahu, ochutnáme i jídla, která nejsou běžně dostupná jinde v Bangkoku. Den zakončíme prohlídkou Chrámu zlatého Buddhy - Wat Traimit a ve čtvrti Patpong, známa jako red-light district s barevnými neony a nočními bary a která ožívá pouze v noci.

4. den zájezdu 
Ráno odletíme z Bangkoku do SURAT THANI, odkud pojedeme autobusem do přístavu a přeplujeme na první z trojice ostrovů v Thajském zálivu KO PHA NGAN, který je ideální pro začátek plážového relaxu. Vychutnáme si klidnou atmosféru ostrova porostlého vlhkou džunglí, čeká nás první koupání v tyrkysovém moři, první zkouška vyhřátého písku.

5. den zájezdu 
Poznávání kopcovitého vnitrozemí ostrova, které je plné vodopádů a vrcholků se senzačními výhledy. Uprostřed národního parku navštívíme vodopád PHAENG, ke kterému se dostaneme krátkým strmým výstupem. Koupání ve vodopádu pak bude příjemnou odměnou. Poté se vydáme na horu KHAO RA (625 m) s úžasnými výhledy, za dobré viditelnosti až na ostrov Ko Tao. Cestou na jednu z nejkrásnějších pláží ostrova BOTTLE BEACH (HAAD KHUAT) se zastavíme na prohlídku Čínského chrámu, který přináší svým návštěvníkům štěstí. Volné odpoledne na malebné pláži, která je stále ještě ukryta před většinou turistů.

6. den zájezdu 
Dobrodružství v podobě návštěvy sloní farmy, kde budeme mít příležitost slony nakrmit nebo se na nich svézt. Návrat do hotelu, odpočinek na pláži nebo při thajské masáži. Večer odjedeme na večeři a nákupy do THONG SALA na noční trh PHANTIP. Pro milovníky tance se nabízí možnost zúčastnit se celosvětově známé Full Moon Party na proslulé pláži HAAD RIN.

7. den zájezdu
Dopoledne volno na pláži, odpoledne odplujeme lodí na ŽELVÍ OSTROV, oblíbený úkryt pirátů, kouzelný ostrov KO TAO, osobitá atmosféra, kterou si ostrov stále zachovává v důsledku své odlehlejší polohy od pobřeží.

8. den zájezdu 
Průzkum zdejších atraktivních mořských mělčin, které nám umožní nahlédnout do mnohobarevného království mořských rybek. Vystoupáme na vrcholek JOHN SUWAN VIEWPOINT, nejlepší vyhlídka na celém ostrově. Pod námi uvidíme doslova tropickou zahradu, která obklopuje pláž FREEDOM BEACH a další zátoky zbarvené do několika odstínů tyrkysově modré. Sejdeme zpět dolů na již zmíněnou Freedom Beach, kde se posadíme pod kokosovou palmu a s nápojem z tropického ovoce si budeme užívat klid a pohodu, kterou nám tento ostrov nabízí.

9. den zájezdu 
Celodenní výlet se šnorchlováním či koupáním, při kterém navštívíme pláže, které jsou zařazeny na seznam top nejlepších pláží světa - AOW LUEK, ŽRALOČÍ ZÁTOKA, ZÁTOKA MANGO BAY, OSTROV KO NANG YUAN se třemi vrcholky spojenými pásem písečného nánosu. Součástí výletu je oběd a zapůjčení šnorchlovacího vybavení.

10. den zájezdu 
Pobyt u moře
, možnost návštěvy hodiny jógy, která je typická pro tento ostrov.


11. den zájezdu  
Odplujeme na největší z navštívených ostrovů KO SAMUI, v minulosti osídlen čínskými kupci. Vliv čínské kultury je tu patrný dodnes. Ubytujeme se nedaleko proslulých pláží Chaweng a Lamai. Večer si užijeme bohatý noční život, který ostrov nabízí.

12. den zájezdu
Jeden z posledních dnů naší cesty věnujeme prozkoumání severní části ostrova, kde na skalnatém ostrůvku spojeném s hlavním ostrovem stojí Chrám Velkého Buddhy z r. 1972 a chrám Wat Plai Laem, kde je k vidění obrovský Buddha s osmnácti rukama. Uprostřed ostrova se osvěžíme ve vodách nejvyššího vodopádu ostrova NA MUANG (30 m), který se valí přes purpurové skály a dole tvoří malebné jezírko. Na blízké kokosové farmě si nakoupíme produkty místní výroby z kokosu a blíže se seznámíme s jeho zpracováním. Nesmí nás překvapit, že kolem se mohou procházet buvoli, které tu místní pouští volně na pastvu. Večer zakončíme večeří v rybářské vesničce BOPHUT s množstvím čínských krámků.

13. den zájezdu
Volný den na pláži, a večer odlet domů.

14. den zájezdu
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Bangkok, Bangkok-Surat Thani a Ko Samui-Praha vč. let. tax a poplatků
 • lodní lístky
 • místní dopravu v rámci programu
 • lodní výlet kolem ostrova Ko Tao a po řece Chao Praya
 • 2x ubytování v turist. hotelu v Bangkoku
 • 9x ubytování v hotelech*** na ostrovech
 • 11x snídani
 • 2x večeři
 • 1x oběd
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • ostatní stravu, vstupné, bakšišné, fakul. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 7000 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1060 Kč
 • CK Redok

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
16.3.2019 29.3.2019 45400 Kčobjednat
11.7.2019 24.7.2019 47400 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel