Spojené Arabské Emiráty
 
Způsob dopravy:

Dubaj se připravuje na světové Expo. Nenechte si ujít nejočekávanější světovou výstavu roku - EXPO 2020, kterou bude hostit právě luxusní Dubaj a navíc vám ukážeme, co znamená dovolená v Spojených Arabských Emirátech. Navštívíme emirát Dubaj – to jsou mrakodrapy, umělé ostrovy ve tvaru palem, nejluxusnější hotely světa, luxusní obchody, ale také prosluněné pláže s bílým horkým pískem, desítky nádherných mešit a emirát Abú Dhabí - největší, nejbohatší a nejoblíbenější s proslulou závodní dráhou Marina Yas, Prezidentským palácem a především mešitou šejka Zayeeda. Samotná výstava pak bude nezapomenutelným zážitkem ve městě luxusu a světových nej. Kombinace poznání a odpočinku to je poznávací zájezd do Dubaje a Abú Dhabí.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem do Dubaje.

2. den zájezdu
Transfer na hotel, ubytování, snídaně. Po zbytek dne odpočinek, pobyt u moře a relaxace na pláži hotelového resortu.

3. den zájezdu
Návštěva DUBAJE. Prohlídka staré části - palác vládnoucího šejka, Dubajské muzeum a pevnost Al Fahidi ze 17. stol., historické centrum Bastakia s unikátními větrnými věžemi, pokračujeme k zátoce Dubai Creek, přeplavíme se dřevěnou lodí "Abra" do části Deira, navštívíme největší arabský trh s výběrem zlata, perel i tradičních výrobků a koření. Po návratu pobyt u moře.

4. den zájezdu
Návštěva světové výstavy EXPO v DUBAJI, která se koná v regionu Blízkého východu poprvé a dle dubajského vládce šejka Mohammeda bin Rašída Al-Maktúma je v dnešním silně propojeném světě klíčová vize pokroku a rozvoje, založená na společném záměru a odhodlání. Dubaj si zvolila téma „Spojení myšlenek, vytváření budoucnosti“.
Případně volba individuálního pobytu u moře, vlastní program pro odpočinek, nákupy v Dubaji.

5. den zájezdu
Výlet do největšího, nejbohatšího a nejoblíbenějšího emirátu ABÚ DHABÍ, hlavní město SAE. Projížďka po ostrově Yas, zde se nachází proslulá závodní dráha Marina Yas a slavný zábavní park Ferrari World. Prohlídka Abú Dhabí se všemi nejzajímavějšími místy - nábřeží „Corniche“ - 8 km dlouhá ulice na pobřeží, nádherná bílá pevnost, poloostrov Breakwater s fotogenickým pohledem na celé Abú Dhabí, luxusní hotel Emirates PalacePrezidentský palác aj. Největším zážitkem bude návštěva obrovské mešity šejka Zayeeda, jejíž interiéry jsou zdobené krásnými lustry, drahými kameny i koberci, a které se díky jejímu vzhledu přezdívá „Tadž Mahal“.

6. den zájezdu
Druhá část návštěvy světové výstavy EXPO v Dubaji, rozkládající se na ploše 4,4 km2. Své zastoupení zde bude mít i Česká republika. Jádrem národní expozice bude systém S.A.W.E.R. vyrábějící samostatně vodu i ze suchého vzduchu. Pavilon se bude nacházet v zóně „Sustainability“ na pozemku s plochou 2200 m2 a bude první u jednoho z hlavních vstupů na výstaviště.
Případně volba individuálního pobytu u moře, vlastní program pro odpočinek, nákupy.

7. den zájezdu
Druhá část programu v DUBAJI. Navštívíme všechna nejzajímavější místa moderní Dubaje – centrum Sheikh Zayed Road s nejslavnějšími mrakodrapy, vč. nejvyšší stavby světa – věže Burj Khalifa - možnost vyhlídky ze 124. patra, nádherný panoramatický výhled na celou Dubaj. Zastavíme se na nákupy v obchodním centru Mall of the Emirates, kde uvidíme a můžeme si i zalyžovat ve slavném lyžařském centru Ski Dubai. Vlakem projedeme až na konec uměle vybudovaného palmového ostrova Palm Jumeirah s výhledem na slavný hotel Atlantis. Nevynecháme ani zastávku u symbolu města, proslulého „sedmi hvězdičkového“ hotelu Burj al Arab. Jako v pohádkách tisíce a jedné noci se budeme cítit během procházky hotelovým komplexem Madinat Jumeirah, kterému se díky jeho nádherným zahradám protkanými kanály přezdívá „dubajské Benátky“. Krátká zastávka v rezidenční čtvrti Dubai Marina se stovkami rozmanitých mrakodrapů či u mešity Blue Mosque. Zbytek odpoledne strávíme v největším obchodním domě světa Dubai Mall s obřím akváriem i slavnou fontánou a po setmění absolvujeme projížďku osvětleným městem.

8. den zájezdu
Individuální volno, pobyt u moře a dle let. řádu transfer na letiště, odlet z Dubaje do Prahy.

Cena zahrnuje

 • let. přepravu do Dubaje a zpět,
 • let. taxy,
 • transfery z/na hotel,
 • dopravu minibusem na výlety,
 • 6x ubytování v hotelu 4* u moře - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a s balkonem
 • pobytovou taxu,
 • 7x snídani,
 • místního průvodce,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 8900 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 6x večeře v hotelu 2490 Kč,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 650 Kč,
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění – rozšířená ochrana) Svět - 60 Kč/den,
 • vstupenka Expo na 1 den 800 Kč,  na 2 dny 1600 Kč,
 • vyhlídka Burj Al Khalifa ze 124 patra 1700 Kč,
 • Poznámka: u všech fakult. příplatků je nutná rezervace předem v CK

 

Vstupní vízum

 • bezvízový styk pro občany ČR

Ubytování

 • Lux. hotel Occidental Grand Sharjah**** u pláže ve městě Šardžá se soukromou písečnou pláží (lehátka a slunečníky zdarma), tenisový kurt, masáže, vířivka, fitness centrum, velký venkovní bazén se skluzavkou, výhledy na Arabský záliv.
 • ck redok

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

za poklady EMIRÁTŮ

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet ve večerních hodinách z Prahy do Emirátů (21:05 - 06:05). Přímý let trvá cca 6 hodin.
2. den: V ranních hodinách přílet do Emirátů.  Transfer do hotelu a uložení zavazadel. Dále dopoledne prohlídka Dubaje. Postupně si prohlédnete nebo navštívíte: hotel ve tvaru plachetnice Burj Al Arabpalmový ostrov Jumeirah, největší mešitu ve městě - Jumeirah Mosque vyobrazenou na bankovce v hodnotě 500 dirhamů, ultramoderní obytnou dubajskou čtvrť Dubai MarinaDubai Mall - největší obchodní centrum na světě s akváriem a ledovou plochou.
3.den: Fakultativní výlet ABU DHABI nebo relaxace u moře a nákupy.
Dopoledne odjezd autokarem do cca 100 km vzdáleného Abu Dhabi. Okružní jízda městem se zastávkami: Velká mešita šejka Zayeda - pojme asi 40 tisíc věřících, patří k největším na světě, je postavena z bílého mramoru, zdobena barevnými kamínky a 24 karátovým zlatem. Palác Al-Husn - pro čistě bílou barvu se mu říká Bílá pevnost. Dále po pobřežní promenádě Corniche s hotelem Hilton k nákupnímu středisku Marina Mall připomínající svým tvarem stan, kde budete mít individuální volno na oběd či nákupy. Dále zastávka u nejnovějšího muzea Louvre v Emirátech. Při zpáteční cestě se pak zastavíme na polostrově  Yas, kde se od roku 2009 jezdí Velká cena Formule 1, součástí je i Ferrari World - zábavní park ve stylu automobilového průmyslu. Večer návrat do hotelu v Dubai.
4.den: Tento den bude věnovaný historické části Dubaje a typickým místním trhům. V dopoledních hodinách přejedete do "historické" části města - do čtvrti Bastakyia a k Dubai Creeku, kde se projdete starou částí Dubaie. Budete mít možnost navštívit i místní muzeum vybudované v bývalé obranné věži, které se věnuje původnímu životu i obrovskému rozmachu Dubaje. Poté nastoupíme na typický dopravní prostředek po creeku - dřevěné lodičky a necháte se přepravit na typická arabská tržiště - souky. Ve staré části zvané Deira můžete okusit tu pravou orientální atmosféru arabského světa v uličkách s kořením a zlatem.  Navštívit můžeme Gold Souk (trh se zlatem), Spice Souk (s kořením) apod. Později odpoledne pak zamíříte k nejvyšší budově světa - Burj Khalifa, která měří 828 metrů a má 163 pater. Fakultativně mohou zájemci vyjet na vyhlídkovou plošinu ve 124. patře nebo dokonce ve 148. patře. Celý den zakončíte večerní podívanou na Dubai Fountain, která je dlouhá přes 250 metrů. Jedná se o jedinečnou světelnou a hudební show, kdy voda stříká až do výšky 150 metrů a osvětluje ji několik tisíc reflektorů.
5.den: Dopoledne volno, možnosti individuálních nákupů v největších obchodních centrech na světě nebo koupání. Případně můžete volno využít k návštěvě Dubai Frame, což je 150 m vysoká rozhledna ve tvaru rámu, která byla dostavěna v roce 2018. Největším lákadlem je částečně prosklená podlaha v horní části rámu. Ve spodní části se nachází muzeum ukazující jak historii Dubaje, tak prezentaci, jak by mohla Dubaj vypadat za 50 let  V odpoledních hodinách transfer na letiště. Odlet do Prahy, přílet do Prahy ve večerních hodinách (15:30 - 19:20).

TERMÍNY A CENY

Termín zájezducena zájezdu 
08.05. - 12.05.2022 
23990 Kč  
19.09. - 23.09.2022 
23990 Kč  

 

PODROBNÝ POPIS

 

Pobyt v Dubaji si můžete zpestřit několika dalšími fakultativními výlety:

 

Večerní projížďka lodí s večeří - projížďka typickou arabskou lodí, tzv. dhow, po creeku (mořské kanály) kolem staré Dubaje.  

 

Pouštní safari s večeří - vyjížďka džípy 4x4 do pouště.

 

(Tyto výlety nejsou doprovázeny průvodcem CK.)

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 

 • letenku z Prahy do Emirátů a zpět, včetně palubního zavazadla
 • 3x nocleh v hotelu 3* v Dubaji
 • 3x snídani
 • transfery z letiště do hotelu
 • služby průvodce CK

 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 

 • vstupné do objektů
 • pojištění
 • pobytová taxa (splatná na recepci hotelu)
 • místní dopravu
 • místní spropitné (bakšiš)
 • zavazadlo k odbavení

 

POZNÁMKY

 

 

 

INFO k cestovnímu dokladu: Upozorňujeme na skutečnost, že izraelské razítko v cestovním pase je pro vstup do SAE nežádoucí !

 

Prohlídka Dubaje počítá s využitím místní dopravy (metro).

 

 

 

V případě zájmu o návštěvu vyhlídkové plošiny na Burj Khalifa doporučujeme včasnou rezervaci. Počet osob, které mohou navštívit tuto plošinu je limitován a časové vstupenky mohou být vyprodány i několik týdnů předem
CK Slantour
 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
26.2.2022 2.3.2022 33090 kčobjednat
8.5.2022 12.5.2022 23990 kčobjednat
19.9.2022 23.9.2022 23990 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel