SINGAPUR A KUALA LUMPUR
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

 

 • Poznejte s námi  SINGAPUR  – „Lví město“, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí a                                objevte KUALA LUMPUR – hlavní a největší město Malajsie! 

  SINGAPUR– unikátní město v jihovýchodní Asii, kterému se díky zdejším milionářům a miliardářům říká Monaco Asie, pro jeho kulinářské zázemí Paříž Asie a pro jeho kosmopolitní atmosféru New York Asie. Přirovnání je hodně, protože Singapur je unikátní, dynamický, plný kontrastů a svou specifickou krásou omámí každého. Indicko – čínsko – malajská kultura se zde mísí v pestrých stavbách a kombinace klasické i moderní architektury vytváří výjimečné spojení. Celým městem se prolínají okouzlující tropické parky. 

  KUALA LUMPUR –  je směsí rozličných kultur a náboženství, kterému se pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, vyrovná jen málo měst. Představte si zářivou metropoli v kombinaci s Pohádkami tisíce a jedné noci, město, v němž se mísí čínské, indické i malajské stavby s moderními budovami jež vytvářejí fascinující celek. V Malajsii budete mít možnost poznat také  vyhlášené chrámové jeskyně Batu, město Malacca, tropickou džungli a Národní park Taman Negara, či typickou vesnici Orang Asli.                     

Program

 

 

 • 1. den:

  Odlet z Prahy s přestupem.

 • 2. den:

  Přílet do SINGAPURu, transfer na hotel, ubytování. Seznámení se s okolím hotelu. Nocleh.

 • 3. den:

  Seznámíme se s moderní částí Downtown a Colonial District. Uvidíte symbol Singapuru Merlion, mýtické zvýře s hlavou lva a tělem ryby, z jehož úst tryská voda.  Projdeme se kolem slavného koloniálního hotelu Raffles, City Hall i katedrály St. Andrews. Poté shlédnete futuristickou stavbu Theatre on the Bay připomínající Durian. Po promenádě Esplenade jež nabízí úžasné výhledy na panorama města se dostaneme na unikátní Helix Bridge a přejdeme zátoku k velkolepému stavitelskému dílu Marina Bay Sands. Naskytne se vám také pohled na Singapore Flyer i Artscience Muzeum, které svým tvarem připomíná květ lotosu. Můžete se těšit na Gardens by the Bay – zahradu budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně. Unikátní Supertrees and Scuptures představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářejících neuvěřitelný vizuální zážitek. Vycházková cesta OCBC Skyway vede 22 m nad zemí a nabízí dech beroucí pohledy na tropické zahrady. Ve skleněném dómu Cloud Forest je uměle vybudovaný skalnatý útes představující deštný prales s vegetací horských tropických oblastí a ve Flower dome pestrobarevné květy středomoří a tropů.  Poté osobní volno.

  Večer se můžete těšit na světelnou a hudební show Garden Rhapsody. Nocleh.

 • 4. den:

  Poznáme Chinatown – čtvrť pestré architektury kloubící tradici s moderností. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů i alchimistických produktů. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, navštívíte pestrý chrám Sri Mariamman Temple, budete obdivovat majestátní Chrám budhova zubu – Buddha Tooth Relic Temple, který vám přiblíží krásu čínské budhistické architektury. Okouzlí vás také Tian Hock Keng – Chrám nebeského štěstí, jehož střechu zdobí dvojice draků, jež zasvěcen bohyni moře Ma CHo Po. Užijete si Chinatown street food a také Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge center s čínskými specialitami, kde budete moci nakoupit suvenýry za příznivé ceny a ochutnat místní jídlo.

  Poté se vydáme do Little India – je plná barev, koření i orientálních vůní. Čeká vás procházka kolem obchůdků plných indického zboží, ovoce, a květinových ozdob – girland. Navštívíte hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvěcen bohyni Kálí. Poté osobní volno, odpočinek.

  Večer se vydáme na Kam-pong Glam a pestrobarevnou Arab Street lemovanou palmami s tradičními arabskými obchody a restauracemi. Za obdiv stojí impozantní Sultan Mosque se zlatou kupolí, jež je největší a nejkrásnější mešitou ve městě. Večer tyto místa připomínají scény z pohádek Tisíc a jedné noci. Užijete si také barevný street-art v Haji Lane plný barů a restaurací. Nocleh.

 • 5. den:

  Navštívíme National Botanic Garden, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí. Poté se přesuneme na pulzující Orchard Road – poznáte ultramoderní svět obchodní architektury, kde naleznete excelentní výběr vysoce kvalitního zboží světově proslulých značek, obchody, butiky, ale také kavárny, restaurace a food courty. V kontrastu s moderními budovami uvidíte koloniální domky na Emerald Hil Road. Osobní volno vám umožní vrhnout se do světa nakupování, jelikož Orchad Road je rájem pro shopholiky.

  Večer shlédnete hudebně světelnou show Spectra v oblasti Marina Bay Sands. Byl by hřích nedát si drink v 57. patře Marina Bay Sands a z vyhlídkové terasy Sands Skypark si vychutnat impozantní výhled na tmou zahalený Singapur z výšky 200 m nad zemí. Nocleh.

 • 6. den:

  Čeká nás SENTOSA Island – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Užijete si lenošení na plážích a koupání. Zájemci mohou navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě. Je to také místo zábavních parků jako jsou UNIVERSAL Studios. Můžete také prozkoumat pevnost Siloso a projít se po Dragon Trail. Zajímavá je také projížďka lanovkou na návrší Mont Farber, odkud se otvírají výhledy na celý ostrov a okolní krajinu.

  Večer se zájemci mohou vydat na romantickou procházku do oblasti zátoky Marina Bay, se spoustou restaurací, barů a krásných výhledů. Nocleh

 • 7. den:

  Osobní volno dle časových dispozic před odletem (relax na plážích Sentosy nákupy, muzea).  Podvečer transfer na letiště, večerní přelet do MALAJSIE do Kuala Lumpur. Transfer na hotel, nocleh.

 • 8. den:

  KUALA LUMPUR – prohlídka oblasti Golden Triangle, hlavní obchodní, nákupní a zábavní čtvri KL. Uvidíte Bukit Bintang  – obrovskou nákupní meku KL. Projdeme se po Bintang Walk kolem moderních staveb, jejichž reklamy připomínají Times Square v New Yorku či Piccadily Circus v Londýně. Náměstí Berjaya Times Square je jednou z největších nákupních a zábavních zón na světě.

  Můžete se těšit na návštěvu kultovní stavby dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers (452 m), která si několik let držela světový primát jako nejvyšší budova světa. Mrakodrapy jsou navzájem propojené mezi 41. a 42. poschodím. Procházka po tomto 58 metrů dlouhém mostě s výstižným názvem Sky Bridge ve výšce 170 m poskytuje zajímavé výhledy na malajskou metropoli. Projdeme se obřím městským komplexem KL City Centre jehož součástí je kouzelný park s umělým jezerem. Shlédnete také mešitu As Syakirin.

  Zájemci se mohou vydat do nejvyššího bodu lesní rezervace Bukit Nanas Forest Reserve, jež je zbytkem dešťového pralesa k Menara Tower (421m). Tato telekomunikační věž a zábavní centrum v jednom svým tvarem připomíná květ cibule a stojí za návštěvu. Nabízí nezapomenutelné pohledy na celý Kuala Lumpur. Zájemci se mohou projít také po vysutých stezkách Canopy Walk nad korunami deštného pralesa. Poté osobní volno.

  Večer se můžete těšit na show Symphony Fountain, do které jsou zakomponovány osvětlené výškové stavby KLCC. Nocleh.

 • 9. den:

  Začneme u LaLaport BBCC, uvidíte  Merdeka 118 Tower (678,9m) jež je druhým nejvyšším mrakodrapem na světě. Projdeme se po Petaling Street Market  s desítkami restaurací, stánků s jídlem, kde budete moci ochutnat „Hokkien mee“, grilovanou rybu“ Ikan Bakar“ nebo „Asam laksa „. Tato ulice je známá i svými obchůdky s nejrůznějším zbožím.

  Zážitkem bude návštěva mešity Masjid Jamek Sultan Abdul Samad nalézající se na soutoku řek Klang a Gombak. Má unikátní architekturu a připomíná stavby z pohádek Tisíce a jedné noci. Poté navštívíme koloniální srdce města Merdeka Square, kde byla vyhlášena nezávislost Malajsie. Je lemováno  zajímavými budovami jako jsou Royal Selangor Club, Kalab Diraja Selangor i pohádkově vypadající Sultan Abdul Samad Building s kouzelnými měděnými kupolemi.

  Projdeme čtvrtí Chinatown  se spoustou obchůdků. Obdivovat budete nádherně zdobený hinduistický chrám Sri Mahamariamman. Navštívíme vyhlášený Central Market – trh s řemeslnými výrobky a uměleckými díly. Shlédnete budhistický chrám Guan di Temple s typickou červenou barvou a vyřezávanými ornamenty.

  Navštívíme rušný Brickfields jež je domovem Little India. Zažijete pestrý labyrint ulic s atmosférou pouličních prodavačů sladkostí i květinových girland. Projdeme se po malebné ulici Jalan Tun Sambathan a uvidíte známou Sloní fontánu. V okolí je spousta stánků se sárí, šátky i zlatnictví. Dle časových možností shlédnete hinduistický chrám Kuli Sri Krischna a budhistický chrám Maha Vihara.

  Navštívíme také vyhledávaný Jalan Alor Food Street – místo kde se můžete oddávat jídlu.  Poté osobní volno . Nocleh.

 • 10. den:

  Půldenní fakultativní výlet cca 13 km na sever od KL k vápencovému masivu s působivou jeskyní BATU. Shlédnete vyhlášený hinduistický chrám a 43 m vysokou pozlacenou sochu boha Murugana stojící u úpatí schodiště s 272 schody, které vedou ke chrámové jeskyni. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy a stánky se suvenýry, kolem svatyní poskakují opičky. V rámci výletu si prohlédnete zajímavý budhistický chrám Thean Hou Temple, kde si sami  můžete předpovědět svou budoucnost. Zastávka u Národní mešity – Masjid Negara, jejíž celkový vzhled byl inspirován Velkou mešitou v Mekce a  Cestou zastávka v manufaktuře a muzeu na zpracování cínu. Odpoledne návrat do KL, osobní volno.

  Večer se zájemci mohou projít do čínské čtvrti Jalan Petaling  jež je jednou z nejrušnějších nákupních tříd v KL, která rozkvétá hlavně v noci. Užijete si Street Market známý svou noční atmosférou. Nocleh.

 • 11. den:

  Fakultativní výlet do MALACCA (UNESCO). Toto šarmantní město se nalézá na pobřeží důležité námořní cesty vedoucí kolem úžiny Malaca jež založili Portugalci, po kterých město získalo svůj vyhlášený pitoreskní vzhled.  Navštívíte známé červené náměstí, čínský chrám Cheng Hoon Teng, kostel Sain-Paul, A Famosa, projdete se po vyhlášené Jonker Street i Malacca River Walk. Během cesty budete moci obdivovat krásy Malajského vnitrozemí.

  Pokud preferujete přírodu a poznání tropické džungle, alternativou je fakultativní výlet do národního parku TAMAN NEGARA. Projdete se po závěsných lávkách nad pravou džunglí a můžete se těšit na projížďku lodí po řece Tembeling protékající tropickým deštným pralesem. Zahrnuje také návštěvu typické vesnice původních obyvatel Orang Asli. Návrat na nocleh.

 • 12. den:

  Osobní volno dle časových dispozic před odletem, transfer na letiště, odlet zpět s přestupem do Prahy.

 • 13. den:

  Návrat do Prahy

Cestovní doklady, víza, informace

Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

VÍZA, REŽIM VSTUPU

Občané ČR mohou cestovat do Singapuru a Malajsie bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation / Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru a Kuala Lumpuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

Ceny v Singapuru

Orientační kurz Singapurského dolaru:EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

Orientační vstupy: The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25, Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20, Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

Ceny v Kuala Lumpuru

Malajsie – měna: Malajsijský ringgit (MYR) se dělí na 100 senů. 1 MYR en USD = 0,230420, 1MYR = 5,77 Kč

Ceny v Kuala Lumpuru: MHD + transfer z a na letiště = cca 55 USD, výlet do  jeskyní Batu 40 USD, výlet do Malacca 80 USD,  výlet do národního parku Taman Negara 150 USD, Petronas Tover cca 14,5 USD, Kl Tower cca 12 USD

Jídlo: levná restaurace 2.52 USD, jídlo pro dva, středně drahá restaurace 14.60 USD, Fastfood (McDonalds) 3.75 USD, Místní pivo od 3.09 USD,Cappuccin o2.50 USD, Cola/Pepsi láhev 0,33 l 0.65 USD, voda láhev 1,5 l 0.75 USD, láhev vína (střední kvalita) 15.32 USD

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
820 1   (St) 21.2.2024 - (Po) 4.3.2024 59.990 Kč 64.990 Kč Doprava Letecky

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Singapur - Kuala Lumpur - Praha
 • Letištní taxy a poplatky
 • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
 • 10x ubytování hotel ***/****
 • Česky mluvící průvodce
 • Zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru a Kuala Lumpurutipy, vstupy
 • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 35$ (Singapurský dolar) a 150 MYR Kuala Lumpur
 • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (Singapurský dolar) a 170 MYR Kuala Lumpur
 • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
 • Vstupy do památek a na atrakce
 • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
 • Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu, Mallacy nebo národního parku Taman Negara
 • Odbavené zavazadlo do 20 kg cca 4.600 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
21.2.2024 4.3.2024 od 59990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel