Pohodový týden pod nejvyšší horou Afriky – Kilimanjaro
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Oblíbenou kategorii „Pohodových týdnů“ rozšiřujeme o opravdovou lahůdku – Kilimanjaro! Naše putování okolo nejvyšší hory Afriky je unikátní kombinací lehké turistiky, proslulého afrického safari a neopakovatelných výhledů na téměř šestitisícového velikána. Těšte se na nezapomenutelný pohled na stáda divoké zvěře, keňskou savanu a zasněžený vrchol Kilimanjara najednou! V Tanzanii zase podnikneme několik procházek ve spodním patře této majestátní hory, kde si kromě výhledů na její vrchol vychutnáme liduprázdné prostředí džungle. Uvidíme nádherné vodopády, projdeme skrz tradiční horské vesnice, kde nám místní připraví oběd a naučí nás pěstovat kávu. Opravdovým zážitkem je i pěší safari pod Mt. Meru s rangerem, kde se můžeme dostat doslova na dosah ruky k žirafám, zebrám či slonům. Samozřejmostí je kvalitní zázemí, o které se v Keni postarají komfortní lodge u NP Amboseli s plnou penzí a bazénem s výhledem na Kilimanjaro, a v Tanzanii 3* hotel s bazénem umístěném na úpatí afrického giganta. 2x je zajištěna plná penze a 2x polopenze. V ceně jsou již veškeré vstupy na atrakce dle programu včetně vstupů do národních parků a safari dle programu! Unikátním zájezdem okolo Kilimanjara Vás v malé skupině (max. 10 klientů) provede Jiří Ježek.

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Vídně do Keni s přestupem. V ceně zájezdu proplacení zpáteční jízdenky vlakem/autobusem z Prahy/Brna/Plzně/Ostravy/Bratislavy (a po trase) na letiště do Vídně (vlak v úseku Brno – Vídeň doprovázený průvodcem, podrobněji viz poznámka).
 • 2. den: přílet do NAIROBI, transfer na ubytování (v případě brzkého příletu je ubytování zajištěno již od ranních hodin), nenáročná procházka centrem NAIROBI – tradiční africké rozvojové metropole a zároveň ekonomického tahouna „černého“ kontinentu. Po zbytek dne odpočinek na hotelu, nocleh.
 • 3. den: snídaně, ráno se vydáme jen pár kilometrů jižně od města do NAIROBI NATIONAL PARK, kde nás čekají první nezapomenutelné zážitky na SAFARI. I přesto, že z povzdáli je ještě možné zahlédnout mrakodrapy, národní park už je plný exotické zvěře. Díky své menší rozloze a omezeným vodním zdrojům tak téměř jistě spatříme z blízka ZEBRY, ŽIRAFY, BUFFALA, GAZELY či ANTILOPY. Opravdovou raritou tohoto parku je velmi vysoká pravděpodobnost spatření LVŮ, kterých zde žije několik desítek. Kromě „krále zvířat“ je pak dalším unikátem výskyt NOSOROŽCŮ. V rámci půldenní návštěvy parku nás v závislosti na aktuálních podmínkách čeká i krátká procházka k „HIPPO POOL“, kde budeme moci zahlédnout HROCHY. Po poledni se vydáme na cestu opuštěnou keňskou krajinou, kterou obývají převážně MASAJOVÉ – tradiční africké etnikum. Čím více se budeme blížit na jih, tím zřetelněji se uprostřed rovinaté SAVANY začne rýsovat majestátní silueta nejvyšší samostatně stojící hora planety a nejvyšší hory Afriky – MT. KILIMANJARO (5 895m). Na večer příjezd na ubytování na hranici NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI, kde se na 3 noci ubytujeme v komfortních lodgích. Komplex je vybaven dvoulůžkovými pokoji s vlastním soc. zařízením a součástí pobytu je i plná penze formou bufetu. Unikátem je však v první řadě vynikající poloha, která nám umožní vychutnat si neopakovatelné výhledy na celý masiv KILIMANJARA z přilehlé zahrady či dokonce přímo z bazénu! Ubytování, večeře.
   
 • 4. den: snídaně, dopoledne odpočinek u bazénu s výhledy na nejvyšší horu Afriky s ikonickým vrcholem pokrytým ledovcem. Po obědě následuje půldenní safari (cca 4-5h) uvnitř proslulého AMBOSELI NATIONAL PARK (jen 15min jízdy od ubytování), kde je mimo jiné k vidění největší populace SLONŮ AFRICKÝCH na světě žijících ve volné přírodě! Samozřejmostí jsou více jak stohlavá stáda i dalších savců včetně ZEBER, ŽIRAF, PAKOŇŮ, GAZEL, ANTILOP, BUVOLŮ, apod. I zde s trochou štěstí zahlédneme HROCHA, LVA či KROKODÝLA. Vodní plochy pak obývá nespočet druhů ptactva. Zejména pozorování stád uvedených živočichů z bezprostřední blízkosti je opravdu mimořádnou podívanou. Se západem slunce návrat na ubytování, večeře.
 • 5. den: snídaně v brzkých hodinách, po východu slunce pokračování v safari v NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI. Absolutním vrcholem keňské části zájezdu je unikátní pohled, který v sobě kombinuje nespočet divoké zvěře, prostředí africké savany a majestátní zasněžený vrchol KILIMANJARA najednou! Právě ráno a dopoledne je minimální oblačnost, která tak umožňuje spatřit horu (jindy často zahalenou v mracích) v celé své kráse, a ve spojení s pozorováním zvířat z bezprostřední blízkosti patří jednoznačně k nejhezčím pohledům, které lze na Zemi spatřit. Po dokončení půldenního safari návrat na ubytování, pozdní oběd a po zbytek odpoledne odpočinek u bazénu. Při západu slunce opět pozorování nejvyšší hory Afriky. Večeře.
 • 6. den: snídaně, přejezd na hranice s TANZÁNIÍ s fakultativní (15-20 USD) návštěvou TRADIČNÍ MASAJSKÉ VESNICE. Po vyřízení formalit následuje průjezd po úpatí KILIMANJARA skrze oblast známou jako KILIMANJARO FOREST. Cestou mineme několik typických tanzanských vesnic, jejichž existenci zajišťuje úrodná oblast pod horským masivem. Postupně se ráz krajiny promění a z vyprahlé keňské savany se dostaneme až do tanzanské džungle, která pokrývá první patra nejvyšší africké hory. Ubytujeme se v oblasti MOSHI (4 noci) přímo v úpatí jižní strany KILIMANJARA, v místě plného bujné vegetace tropického lesa. V případě hladkého průběhu hraniční kontroly využijeme odpoledne k návštěvě asi 1h jízdy vzdálených HORKÝCH PRAMENTŮ, ve kterých se budeme moci vykoupat. Cesta k nim je lemována několika pohádkově fotogenickými BAOBABY! Zpět na ubytování, odkud si opět můžeme vychutnat výhledy na vrchol KILIMANJARA, tentokrát z jižní strany. Večeře.
   
 • 7. den: po snídani vyjedeme po úpatí afrického velikána do výšky 1 800m, kde nás čeká nenáročná procházka k 90m vysokým utajeným VODOPÁDŮM. Pěšina umístěná ve spodní části KILIMANJARA je bez problémů schůdná, lemovaná nádhernými výhledy do místní džungle. Částečně je vedena i podél levády. Až se zájemci pod vodopádem osvěží, navštívíme místní horskou vesničku, jejích existence je založena na pěstování banánů a zejména kávy. Po té, co si vychutnáme tradiční oběd připravený tamními domorodci, navštívíme kávovou plantáž, kde si budeme moci sami vyzkoušet všechny fáze zpracování kávy a na závěr i takto vlastnoručně vyrobenou kávu ochutnat. Návrat na ubytování, večeře.
 • 8. den: snídaně (formou balíčku), odjezd v dřívějších hodinách (cca v 6:00) do oblasti pod horou MT. MERU (4 565m). Dopoledne nás čeká další unikátní zážitek v podobě PĚŠÍHO SAFARI s ozbrojeným rangerem! Ve zcela opuštěné přírodě absolvujeme procházku v místech, kde se bez přítomnosti aut, bezpečně daleko od civilizace a s naprosto minimální přítomností jiných turistů přiblížíme ke zvířatům doslova na dosah ruky. Odvážíte se otočit a udělat si fotku s ŽIRAFOU za zády? Park obývají rovněž ZEBRY, SLONI, BŮVOLI, ANTILOPY, a další. Naopak zde nežijí lvi, což představuje bezpečí nejen pro lidi ale i pro zvířata, která se tak nemají důvod ničeho obávat a nemají tedy strach ani z člověka, který se díky tomu může přiblížit opravdu blízko! Po jednoduchém obědě (možno formou baličku) následuje ještě klasické safari v jeepech podél několika jezer obývaných kromě již zmíněných živočichů také hejny plameňáků. Uvidíme i několik PAVIÁNŮ a OPIC. Večer návrat na ubytování.
 • 9. den: snídaně, dopoledne odpočinek u hotelového bazénu, odpoledne půldenní procházka jen pár km od MACHAME ve svazích KILIMANJARA. Od místního kostela sestoupáme do divokého údolí s říčkou, která tvoří cenný vodní zdroj pro zdejší obyvatele. Překročíme most a krátce vystoupáme k banánovým plantážím, od kterých budeme procházet několika malebnými vesničkami, kde se pozdravíme s místními. Turisticky zcela neobjevená oblast nám umožní poznat skutečný život místních. Chůzi si časově rozvrhneme tak, abychom v pozdním odpoledni – kdy vrchol KILIMANJARA zpravidla vystupuje z mraků – měli bezprostřední výhledy na vrchol nejvyšší hory Afriky jako na dlani. Dech beroucí panorama si užijeme až do západu slunce a posléze jen v krátkosti přejedeme zpět na ubytování. Večeře.
   
 • 10. den: snídaně, transfer na letiště v oblasti Kilimanjaro, odlet do Vídně. V případě pozdějšího odletu ještě dopoledne volno s možností využití hotelového bazénu. V závislosti na letovém řádu možný přílet následující den.
 • Poznámka I: poznámka k jízdence na letiště do Vídně: na základě předložení dokladu bude proplaceno zpáteční jízdné v 2. vozové třídě na letiště do Vídně (z Plzně/Prahy/Brna/Bratislavy a po trase). Proplaceno bude i jízdné na vlaky i autobusy. Pro zájemce o vlastní dopravu bude místo jízdného proplaceno parkovné na letišti (pouze po předchozím objednání přes CK!). Upozorňujeme, že čas odletu z Vídně a čas příletu do Vídně je závislý na letovém řádu a může tak být i v brzkých či pozdních hodinách. Čas odletu a příletu bude upřesněn v konečných pokynech k zájezdu nejpozději 30dní před odletem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenku Vídeň – Nairobi/Kilimanjaro – Vídeň (cca 17 000 Kč), proplacení jízdenky na vlak/autobus z Prahy/Brna/Plzně/Ostravy/Bratislavy na letiště do Vídně, 8x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (3x v komfortních lodgích na hranici NP Amboseli s plnou penzí; 4x v hotelu v oblasti Machame s polopenzí; 1x tranzitní ubytování v Nairobi se snídaní), 1x obědový balíček v rámci výletu na pěší safari, 1x tradiční oběd, veškeré vstupy do národních parků, výlety na safari v Keni v minivanech s vysouvací střechou, výlet na safari v Tanzanii v jeepech, místní řidiči/průvodci na safari, pěší safari s rangerem dle programu, vstup na vodopády, koupání v horkých pramenech (v případě dostatku času), veškerou dopravu minivanem dle programu, informační materiály, vedoucí zájezdu.
 •  
 • Cena nezahrnuje: vízum do Keni (50 USD), vízum do Tanzánie (50USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 700 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 550 Kč, do 80 000 Kč za 1 150 Kč, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů 850 Kč

CK PoznáníZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

2.2.2022 11.2.2022 70770 Kčobjednat
16.2.2022 25.2.2022 70770 Kčobjednat
1.9.2022 10.9.2022 70770 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel