jezero Bajkal a Transibiřská magistrála
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Jezero Bajkalje největší, nejhlubší (1642m) a nejúžasnější sladkovodní jezero na světě. Vzniklo už před více než 20 miliony let, a je tedy zároveň nejstarším jezerem planety. Transsibiřská magistrálaje nejdelší a nejslavnější železniční trasa na světě – měří 9288 km. My pojedeme celé 2 dny a 2 noci vlakem, asijskou a sibiřskou částí z Irkutska do Jekatěrinburgu (cca 3450 km). Projíždět budeme mnoha známými městy, např. Krasnojarsk, Omsk, Novosibirsk, Ťumeň aj.

Program zájezdu: 

 

1. den: Před polednem odlet z Prahy do Irkutska s 1 mezipřistáním (doba letu cca 6:10 + 2:25 hod.).

 

2. den: Ráno přílet do Irkutska. Příjezd do hotelu, poté vyjížďka lanovkou na Kámen Čerskogo s nádherným výhledem na jezero Bajkal, Šaman kámen – opředený burjackou legendou a na řeku Angaru vytékající z Bajkalu. Poté si prohlédneme Bajkalské muzeum s akvárii bajkalské fauny, kde uvidíme zblízka i živé místní tuleně Něrpy, kteří se nikde jinde nevyskytují. Odpoledne výlet rychlým člunem a návštěva Něrpinária, podvečerní procházka rybářskou vesničkou Listvjanka na břehu Bajkalského jezera.

 

3. den: Jízda unikátní a slavnou Krugobajkalkou (UNESCO) okolo jezera, tunely ve skalách, viadukty a mosty po strmém břehu Bajkalu. Po celou dobu jízdy se budeme kochat nádhernými scenériemi. Toto mistrovské dílo bylo postaveno na počátku 20. století. Československé legie zde v srpnu 1918 vybojovaly jedinou (vítěznou) námořní bitvu v českých dějinách.

 

4. den: V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem, a poté lodí na majestátní ostrov Olchon, po kterém budeme dále cestovat místními terénními vozidly. Ostrov Olchon je kromě nádherné přírody také centrem místních šamanů a jejich rituálů. Dominantu ostrova tvoří posvátná skála „Šamanka“. Místní obyvatelé nám zde ugrilují i velmi chutnou místní rybu Omul. Návrat v pozdních nočních hodinách.

 

5. den:  Prohlídka Irkutska s mnoha sakrálními památkami. Setkáme se s tzv. sibiřským barokem, uvidíme roubené domy děkabristů - carskými vyhnanci z Petrohradu, divadla, univerzitu, všudypřítomný pomník Lenina atd. Navštívíme Znamenský klášter, Kazanskou katedrálu. Na stejné ulici stojí mešita, křesťanský kostel i synagoga. Prozkoumáme nábřeží řeky Angary, jediného odtoku z jezera Bajkal. Nástup do vlaku Transsibiřské magistrály, odjezd.

 

6. den: Jízda vlakem.

 

7. den:  Příjezd do Jekatěrinburgu, přesun na hotel, ubytování, prohlídka osvětleného Chrámu na krvi, který stojí na místě Ipaťjevova domu, v jehož sklepě byl v roce 1918 bolševiky zavražděn car Mikuláš II. s celou rodinou.

 

8. den: Po snídani navštívíme památník, kde je pochováno na 400 padlých českých legionářů z let 1918 – 1919. Projdeme se okolo Sverdlovské filharmonie a  Divadla opery k Byznys centru Vysockij s výškou 188 metrů . Synagoga, Svatotrojický chrám, Chrám svatého Alexandra Něvského, Dům obrany, pravoslavný kostel Velký zlatoústý,  Náměstí roku 1905 se sochou Lenina, nábřežní promenáda  s nultým  kilometrem a kaplí sv. Kateřiny. Poté se přesuneme autobusem na hranici Evropy a Asie.  Individuální volno.

 

9. den: V dopoledních hodinách transfer na letiště, odlet společností Aeroflot s mezipřistáním v Moskvě, přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Cena obsahuje
letecká doprava Praha - Irkutskoletecká doprava Jekatěrinburg - Praha5x ubytování v hotelu s polopenzí2 noci ve vlaku s jedním teplým jídlem denněčeský průvodcepojištění ck proti úpadku
 
Cena neobsahuje
 
vízum 2 500 Kčvstupné do jednotlivých objektůpovinné cest. pojištění léčeb. výloh a storna
Možnost přikoupení kupé ve vlaku pro 2 osoby za 4000 Kč/osobu
Výlet rychlým člunem 300 Kč
Něrpinárium 400 Kč
výlet na ostrov Olchon 2 850 Kč
ck az tour

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel