Jáva a Bali
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Vydejte se s námi na zájezd do Indonésie, největšího souostroví světa, které jako řada barevných korálků svými ostrovy obepíná rovník. A každý z těchto ostrovů a ostrůvků představuje malý kousek tvořící pestrou mozaiku kultur, jazyků a etnik Indonéské republiky.

Vaši pouť začnete na ostrově Jáva, nejlidnatějším ostrově světa – historickém, kulturním i ekonomickém srdci souostroví. Poté budete pokračovat na ostrov Bali, kde si vychutnáte jeho pestré tradice, skvělou kuchyni a hlavně pohodovou atmosféru. Na závěr cesty vás čeká zasloužený odpočinek u moře v balijském letovisku Seminyak.

Program zájezdu

 

1. den – ODLET PRAHA - JAKARTA

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s jedním přestupem do hlavního města Indonésie – Jakarty.

 

2. den – PŘÍLET, JAKARTA

Přílet do Jakarty, transfer do hotelu a ubytování. Po krátkém odpočinku se zúčastníte uvítací  večeře zaměřené na indonéské speciality, poté vás čeká již jen osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.

 

3. den – JAKARTA

Poznávání Indonésie začnete v samém srdci země – megapoli Jakartě. Po snídani se vydáte na celodenní prohlídku města. Vedle pozorování neutichajícího ruchu tohoto velkoměsta si prohlédnete také monumentální památník Monas, připomínající indonéský boj o nezávislost. Dále to bude největší mešita v jihovýchodní Asii Istiqlal a historický přístav Sunda Kelapa se slavnou kavárnou Batavia.

Projedete i kolem prezidentského paláce a nevynecháte ani muzeum wayangu – stínového divadla, které je pro Indonésii typické.

 

4. den – JAKARTA - YOGYAKARTA, CHRÁM PRAMBANAN

Dnes vás čeká ranní přelet na střední Jávu, do kulturního centra Indonésie – sultánského města Yogykakarta. Po příletu se vydáte na výlet k úchvatnému hinduistickému chrámu Prambanan z 9. století. Poté bude následovat přejezd na hotel, ubytování a osobní volno.

Večer můžete fakultativně navštívit kulturní představení eposu Rámajána, jež zásadním způsobem formoval kulturu Jávy a jihovýchodní Asie obecně.

 

5. den – YOGYAKARTA, SULTÁNSKÝ PALÁC

Po snídani se vydáte na návštěvu sultánského paláce (tzv. kraton). Ten dodnes tvoří samotné centrum moci a autority yogyakartských sultánů. Ačkoliv je dnes Indonésie republikou, sultáni se doposud těší obrovské prestiži. Po dokončení prohlídky kratonu bude následovat prohlídka místního trhu, návštěva batikové manufaktury a stříbrnické dílny.

Zájemci se mohou zúčastnit fakultativní večeře v sultánské restauraci poblíž paláce, zaměřené na speciality oblíbené zdejšími sultány.

 

6. den – CHRÁM BOROBUDUR (UNESCO)

Časně ráno se přesunete k monumentálnímu chrámu Borobudur. Při dobrém počasí budete odměnění mystickou atmosférou chrámu krátce po východu slunce. Prohlédnete si hlavní chrám, symbolizující buddhistický vesmír, i menší chrámy v okolí. Milovníci kávy pak zajisté rádi ochutnají věhlasnou „cibetkovou kávu“. 

Odpoledne vás čeká možnost nákupů na zdejší nejznámější nákupní třídě Malioboro. Nabídka zboží je zde opravdu bohatá – suvenýry připomínající kulturu Jávy, káva, koření nebo batika. Rozloučení se střední Jávou pak můžete uskutečnit během návštěvy fakultativního představení věhlasného stínového divadla.

 

7. den – YOGYAKARTA - SURABAYA

Ráno se rozloučíte  se sultánským městem Yogyakarta a budete pokračovat přes centrální Jávu do přístavního města Surabaya. Cestou vás čeká návštěva unikátního chrámu Candi Sukuh, připomínajícího mayské památky a zastávka u čajových plantáží.

 

8. den – SURABAYA, TOVÁRNA SAMPOERNA, HOTEL MAJAPAHIT

Během dopoledního programu v Surabayi se můžete těšit například na prohlídku nejznámější indonéské tabákové továrny Sampoerna vyrábějící proslulé hřebíčkové cigarety. Dále si prohlédnete koloniální hotel Majapahit připomínající dny slávy někdejší Nizozemské východní Indie. 

Poté bude následovat přejezd dále na východní Jávu do oblasti Bromo.

 

9. den – NÁRODNÍ PARK BROMO - UBUD

Opět vás čeká brzký start do nového dne. Ráno vyrazíte ještě za tmy džípy na vyhlídku nad úchvatnou sopečnou krajinou národního parku Bromo, kde počkáte na východ slunce. V případě dobrého počasí je pohled na sopky vynořující se ze tmy opravdu dechberoucí.

Poté se vrátíte do hotelu na snídani a po krátkém odpočinku se vydáte na letiště. Přeletíte na ostrov Bali, do jeho hlavního města Denpsasar. Odtud přejedete do města Ubud, kulturního srdce ostrova.

 

10. den – ODPOČINKOVÝ PROGRAM V UBUDU

Po náročnějších dnech si nyní trochu oddechnete v Ubudu a blízkém okolí. Dnešní program bude sice odpočinkový, nudit se ale určitě nebudete. Nejdříve vás čeká nenáročná procházka mezi rýžovými políčky, poté návštěva někdejšího královského paláce a na závěr volno v centru města s možností nákupu suvenýrů.

Odpoledne si užijete podle svých představ. Můžete odpočívat, nebo navštívit balijské masáže či některou z četných místních galerií. Večer se mohou zájemci fakultativně zúčastnit představení balijského tance legong, jednoho z kulturních pokladů Bali.

 

11. den – OKRUH STŘEDNÍM BALI

Po volnějším dni vás opět čeká den nabitý poznáváním. Nejdříve navštívíte zajímavý trh v Giyanyaru plný prodejců květů a ovoce, následovat bude soudní síň Kertha Gosa s krásně zdobenými stropy. Těšit se můžete také na nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí hory Agung. Zde podle balijských legend přebývají bohové.

Během přejezdu oblasti Kintamani, známé svou úrodnou sopečnou půdou, vás čeká návštěva zahrad koření s ochutnávkou nápojů místní produkce. Na závěr dne navštívíte chrám Tirtha Empul, kde místní očišťují svá těla v ledové vodě.

 

12. den – UBUD - SEMINYAK, CHRÁMY TAMAN AYUN A TANAH LOT

Dopoledne si užijete poslední okamžiky v Ubudu, poté vás čeká přejezd na jih ostrova. Cestou navštívíte ikonický chrám Taman Ayun s typickými stupňovitými střechami.

Západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot krásně zakončí poznávací část zájezdu. Ubytování v Seminyaku.

 

13.-14. den – SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Na závěr zájezdu vás čeká odpočinek u moře v letovisku Seminyak. I zde vám nabídneme možnost dalších fakultativních výletů (bližší informace vám podá na místě průvodce).

 

15. den – SEMINYAK, TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘ, ODLET

Váš čas v Indonésii se chýlí ke konci. Poslední okamžiky na Bali můžete prožít odpočinkem na pláži nebo nákupy suvenýrů. V podvečer se můžete těšit na rozlučkovou večeři s tanečním představením (z provozních důvodů může být zařazena i 14. den programu), poté bude následovat přesun na letiště a odlet domů.

 

16. den – PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Václava Havla.

 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Jakarta/Denpasar – Praha včetně všech poplatků
 • místní přelet Jakarta – Yogyakarta a Surabaya – Denpasar
 • 13x ubytování v 3* hotelech se snídaní, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 2x večeře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu vč. vstupů
 • služby česky/slovensky mluvícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 900 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • ck delf.travel

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.4.2022 21.4.2022 59990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel