Velký polární okruh
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznáte čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými rybářskými vesniškami, přírodní krásy Norska, Zlatou cestu Severu i věhlasná muzea.

 
 
 
 
Popis
13denní zájezd
 
1. den
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Krátkým trajektem z Německa do Dánska a novým Öresundským mostem z Kodaně do Malmö ve Švédsku.
 
2. den
Lund – významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie.
3. den
Zastávka u hraničního fjordu Iddefjord. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera Mjösa. Návštěva městečka Lillehammer – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen.
4. den
Průjezd nejdelším norským údolím Gudbrandsdalen, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem Dovrefjell s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka Trondheimu třetího největšího města Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.
5. den
Souostroví Lofoty, kde strávíme 2 dny.
6. den
Souostroví Lofoty patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město Svolvaer, UNESCEM chráněný fjord Nusfjord, městečko Sund známé kovářskou výrobou, městečko Reine vyhlášené nejkrásnějším místem Norska a městečko A na nejjižnějším cípu Lofot.
7. den
Přejezd silnicí s mnoha dlouhými tunely a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou Nordlandu podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago a městečko Fauske.
8. den
Zastávka na polárním kruhu – prohlídka návštěvního centra Svartisen, výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce a městečko Mo i Rana na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.
9. den
Procházka tundrou v Dovrefjellu v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Ubytování.
10. den
Zlatá cesta severu – začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí Trollstigveien s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k Norddalsfjordu a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím Ottadalen se zastávkou v městečku Lom s kostelíkem a dřevěnou architekturou. Nocleh.
11. den
Prohlídka Oslo - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Nocleh.
12. den
Prohlídka švédského Malmö – třetího největšího město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do Čech.
13. den
Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Minimální výměna na vstupy
1250 NOK, 50 SEK.
 
ck inex


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

30.6.2022 12.7.2022 15291 kčobjednat
28.7.2022 9.8.2022 15021 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel