Norsko – velký okruh krajem fjordů
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se s námi do Norského království, které patří rozlohou k největším zemím v Evropě. Nechte se okouzlit jeho úchvatnou krajinou a divokou přírodou! Uvidíte horami lemované nádherné fjordy, zalesněná údolí, nad kterými se zvedají horské štíty, průzračná jezera a divoké vodopády. Historická města, vikinské památky, starobylé mohyly či proslulá lyžařská střediska a muzea.

Program

 
 • 1. den:

  Odjezd z ČR, přejezd Německem, večer trajekt do Švédska.

   

 • 2. den:

  Vylodění v Trelleborgu, přejezd do Norska. Pojedeme kolem největšího norského jezera Mjosa, které měří až 100 km a prostírá se v srdci zemědělské oblasti. Zastavíme se u Hamarské olympijské haly, která svým tvarem připomíná převrácenou loď. Tato architektonicky zajímavá rychlo bruslařská hala se zrodila jako kluziště pro zimní olympijské hry. Poté navštívíme Lillehammer – lyžař nad městem v erbu naznačuje, že je město již odedávna oblíbeným střediskem zimních sportů. V roce 1994 se ocitl v centru pozornosti celého světa, neboť hostil XVII. zimní olympijské hry. Projdeme se centrem města, kde budete mít možnost nakoupit suvenýry a občerstvit se. Spatříme také olympijskou halu a skokanské můstky. Zajímavá zastávka bude u vesnice Ringeb, která proslula Ringeb Stavkirke – roubeným kostelem a portálem s dračími motivy. Dále nás čeká cesta krajem Dovrefjell, přes Dombas. Nocleh.

   

 • 3. den:

  Pojedeme, hlubokým a úzkým údolím Romsdalen vytvořeným řekou Rauma. Cesta vede úzkou soutěskou s kolmými skalními stěnami. Údolí je dlouhé přes 60 km a okolní stěny dosahují výšku téměř 2000 m. Zastávka pod Trollveggen – vyhlášenou Stěnou Trolů v národním parku Reinheimen, která je oblíbeným cílem nejen adrenalinových šílenců ale i fotografů. Je nejvyšší kolmou skalní stěnou v Evropě, od úpatí k vrcholu měří 1100 m. Nezapomenutelným zážitkem bude výjezd věhlasnou Trolí cestou, která je součástí Zlaté cesty severu. Klikatí se od mořské hladiny Isfjordu u ?ndalsnes jedenácti serpentýnami a podél jednoho z nejkrásnějších vodopádů Stigfossen překoná převýšení přes 800 m. Na vrcholu Trollího stoupání vás čeká naprosto úchvatný a dech beroucí pohled z vyhlídky, která je vystrčena nad příkrém skalním srázu do údolí Isterdalen. Jedna z nejpopulárnějších atrakcí v Norsku si vás nepochybně získá a snímky z Trolí stezky se určitě stanou chloubou vašeho cestovatelského archívu.

  Pak přijde na řadu horská Orlí cesta, která nás přivede k nejznámějšímu norskému fjordu Geirangerfjord. Turistům zde nabízí specialitu, a to plavbu lodí po jednom z nejatraktivnějších míst v Norsku. Během plavby se můžete kochat vysokými vodopády Sedm sester, Nápadník, Závoj, díky, kterým získává Geiranger dramatický vzhled. Poté výjezd nekonečnými serpentinami na horu Dalsnibba, odkud se nabízí panoramatický rozhled na hory středního Norska i jedinečná vyhlídka na okolní ledovce a fjord, která patří k nezapomenutelným zážitkům. Nocleh.

   

 • 4. den:

  Čeká nás ledovcový splaz Nigardsbreen vybíhající z ledovce Jostedalsbreen a mířící do údolí Jostedalen. Zajímavým zážitkem bude asi 20minutová procházka ke splazu. Poté průjezd horami, serpentinami a údolími k Sognefjordu, který vyniká tím, že je nejdelším fjordem v Norsku a druhým nejdelším fjordem na světě. Velmi oblíbené jsou zde vyhlídkové plavby s pohledem na majestátní útesy. Krajem hor a fjordů budeme poté pokračovat do oblasti Hallingdallu – dlouhé úzké údolí se strmě se zvedajícími horskými úbočími, které přechází v zemědělskou krajinu. Nocleh.

   

 • 5. den:

  Vydáme se do Oslo a prohlédneme si centrum této životem pulzující metropole, která se pyšní  nepřekonatelnou polohou. Je soustředěno kolem přístavu střežené mohutným hadem Akershus. Charakteristická je různorodá architektura s tradičními dřevěnými domy, honosnými neklasicistními budovami i moderní zástavbou. V centru se nacházejí muzea a galerie, královský palác, parky i veřejné instituce. Projdeme se po hlavní tepně Kars Johans Gate a prohlédneme si nejvýznamnější památky. Nedaleko centra se prostírá poloostrov Bygdoy a jak jeho název vypovídá „neosídlený ostrov“ byl ostrovem do 19.stol. Dnes je vyhledávaným cílem turistů, nachází se zde skupina muzeí, které osvětlují dějiny země a život jejich obyvatel ale i norské námořní tradice a objevné plavby.   Můžete navštívit Frammuseet, kterého hlavním magnetem je zrekonstruovaná plachetnice Fram. Dalším lákadlem je muzeum Kon-Tiki, které vystavuje vor z balzového dřeva, na kterém se legendární badatel Heyerdahl vydal přes Tichý oceán a zdolal přes 8000 km z Peru do Polynésie. Muzeum Vikingskipshuset vystavuje vikinská plavidla z 9.stol. Zájemci o starou architekturu se mohou podívat do Norsk Folkemuseum, je to skanzen s více než 150 budovami ze všech koutů Norska, které poodhaluje tajemství každodenního života obyvatel fjordových a rybářských komunit. Poté se přesuneme na okraj Osla a navštívíme Vigelandspark, který je jakousi výstavní skříní soch Gustava Vigelanda, jehož sochy znázorňují lidské emoce.

  Vyjedeme také k působivému lyžařskému můstku na Hollmenkollen – lyžařský areál, který byl považován za nejvěhlasnější arénu severského lyžování. Každoročně se zde konají závody v běhu na lyžích a ve skocích a je největší turistickou atrakcí Norska, jež přiláká více než milion návštěvníků ročně. Odjezd do Švédska.

   

 • 6. den:

  Příjezd do Trelleborgu, dle zájmu procházka městem. Nalodění na trajekt, přesun do Německa, přejezd Německem.

   

 • 7. den:

  Návrat do ČR v ranních hodinách dle nástupních míst.

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2Doprava
  421 1   (Út) 26.7.2022 - (Po) 1.8.2022 10.990 Kč 12.490 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, bungalow
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • trajekty
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • povlečení
  • 3x snídaně: 1290 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

   

  ODJEZDY:  Bez příplatku:  Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Ústí nad Labem, Teplice. S přípl.100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov. S přípl. 200 Kč: Ostrava, Frýdek-M, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník n.B., Přerov

  • ck wisnar


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.7.2022 1.8.2022 od 10990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel