Severské metropole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

1.den: Odjezd z ČR.

2.den:Ráno vylodění v Trelleborgu. Přejezd do Malmö, výhled na Öresundský most. Zastávka u avantgardní stavby Türing Torsö a prohlídka starého města se zachovalými uličkami: náměstí Stortorget s radnicí, pevnost Malmöhus. Göteborg - druhé největší město Švédska, strategický přístav největší     ve Skandinávii. Procházka starým městem na vodních kanálech. Přes Svinesund do Norska. Nocleh.                                                                                                              

3.den:Oslo – prohlídka hlavního města Norska: hlavní třída Carl-Johanns Gate, královský palác, Národní divadlo, hrad Akerhus. Poloostrov Bygdoy s muzei:Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, vikinských lodí, voru Kon- Tiki příp. Folkemuseum s budovami ze všech koutů Norska. Frognerův park se sochařskou výzdobou nejslavnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda. Hollmenkollen  lyžařský areál se skokanskými můstky a krásným výhledem na město. Noční přejezd bílou nocí do Švédska kolem jezera Vännern.                                                                                                                   

 4.den:Stockholm - hlavní město Švédska, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Zastávka na muzejním ostrově: Skansen, Nordické muzeum a unikátní muzeum Vasa, památník trajektu Estonia. Prohlídka centra: Staré město s labyrintem křivolakých uliček, královský palác, parlament, kostel Storkyrkan, rytířský ostrov, radnice  (udělování Nobelovy ceny), hala Globen. Cesta  kolem Linköpingu a jezera Vättern  do Jönkopingu. Nocleh.

5.den:Trajekt mezi Helsingborgem a Helsingorem s výhledem na zámek Kronborg. Kodaň - prohlídka centra dánské metropole se známou sochou malé mořské víly. Navštívíte také přístav NyHavn s typickými hospůdkami. Večer odjezd                        do přístavu Gedser. Plavba trajektem do Rostocku.

6.den:Zpáteční cesta přes SRN do ČR. 

                                                                                                                                                                    

 

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
411 1   (Út) 19.7.2022 - (Ne) 24.7.2022 8990 Kč 9.990 Kč Doprava Autobus

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, hotel typu Accor F1
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekt, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 2x snídaně 990 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

ODJEZDY:  Bez příplatku:  Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Ústí nad Labem, Teplice. S přípl.100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov. S přípl. 200 Kč: Ostrava, Frýdek-M, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník n.B., Přerov

CK WISNARZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.7.2022 24.7.2022 od 8990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel