Barokní Drážďany, královský Berlín a ostrov Rujána
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Trasa

DRÁŽĎANY – BERLÍN - POSTUPIM - RUJÁNA - SANSSOUCI

1. den

 

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naší první zastávkou budou DRÁŽĎANY – „Labská Florencie“. Zde budeme obdivovat vrcholy barokní architektury – obrazárnu Zwinger, Semperovu operu, Nymphenbad, Residenzschloss, katolický dóm Nejsvětější Trojice a evangelický dóm Panny Marie, jenž byl za 2. sv. války zničen a nyní je zrestaurován do své původní krásy. Projdeme se po „Balkónu Evropy“ – vskutku nevšedních a jedinečných terasách. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování v blízkosti Berlína.

 

2. den

 

Po snídani odjedeme do BERLÍNA (UNESCO). Naše trasa povede bulvárem Karla Marxe s pompézní stalinistickou architekturou, zamíříme do bývalé americké zóny, pojedeme kolem bývalé berlínské zdi s grafity, přejedeme novogotický most Oberbaumbrücke se starou linkou metra ze začátku 20. století a dostaneme se až k přechodu do bývalého východního Berlína Checkpoint Charlie. Vydáme se k Braniborské bráně, kde nás přivítá atrakce v podobě skleněné kopule Říšského sněmu. Okružní jízda bude pokračovat parkem Tiergarten, kolem zámku Bellevue, kulturního fora a největší zvonkohry světa. Projedeme novou diplomatickou čtvrť s velvyslanectvími z celého světa, na Potsdamer a Leipziger Platz, kde se projdeme místem s nejmodernější architekturou v Evropě. Dále navštívíme Pergamon muzeum a návštěvu Berlína ukončíme procházkou z proslulé třídy Unter den Linden na Alexanderplatz s 365m vysokou vyhlídkovou televizní věží. Ve večerních hodinách přejedeme na ubytování.

 

3. den

 

Po snídani se vydáme za relaxací na největší německý ostrov – RUJÁNU. Na ostrov se dostaneme 3 km dlouhým mostem. Zastavíme se ve známém rujánském letovisku SELLIN a poté přejedeme do největšího přímořského letoviska na Rujáně BINZU. V tomto „německém St. Tropez“ si dává dostaveníčko německá smetánka. Budeme mít volný program ke koupání a procházkách. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování. 

 

4. den

 

Ráno se vydáme do nedaleké POSTUPIMI, která se skrývá mezi jezery a lesy na řece Havel a je známá především rozsáhlým komplexem zámků, parků a zahrad ve svém okolí. My navštívíme park SANSSOUCI (UNESCO) s mnoha pohádkovými pavilony, patřící k nejkrásnějším zámeckým komplexům v Evropě. Zájemci mohou navštívit individuálně zámek Sanssouci. Odpoledne se projedeme lodí po jezerech na řece Havel. Během plavby uvidíme zámky a parky Babelsberg, Glienicke, Pflaueninsel a Cecilienhof, kde byla podepsaná Postupimská konference. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 3× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vyhlídkovou plavbu, pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 100 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (2 890 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 06:00, předpokládaný příjezd do Brna 23:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

ck čsad tišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.8.2024 4.8.2024 8990 Kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel