To nejlepší z Vídně a Budapešti
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vídeň nebo Budapešť? Lesk habsburské pompéznosti a chlouba rakouských císařů. Kuchyně vonící kořením a originální čokoládový dezert. Poznáte lákadla rakouské i maďarské metropole a objevíte místa, která znají jen místní. Nevynecháte ani klenotnici Karlskirche, vídeňskou Operu, Matyášův chrám či úchvatný maďarský Parlament. Prožijte Vídeň a Budapešť v jednom – z první ruky!

 

Praha

Popis: Praha, parkoviště u autobusové stanice Wilsonova (NE na straně budovy ČD)

Parkoviště NAPROTI budovy hlavního vlakového nádraží v Praze.

Humpolec

Popis: Humpolec, Benzina Humpolec, Vystrkov, 396 01

Brno

Popis: Brno, u Janáčkova divadla, ul. Rooseveltova

 

 

program:

 

1.den

 • Po příjezdu do Budapešti vyrazíme objevovat nejslavnější památky i skrytá zákoutí metropole na Dunaji. Uvidíme Královský palác, Matyášův chrám, Rybářskou baštu i slavný parlament. Večer možnost ochutnat maďarskou kuchyni.

  Odjezd z Prahy kolem čtvrté hodiny ranní, v dopoledních hodinách příjezd do centra Budapešti.

  Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Projdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty.

  V odpoledních hodinách se vydáme na procházku nejkrásnější „pešťskou“ ulicí Vaci a k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu.

  Večer možná společná večeře, plavba lodí po Dunaji nebo individuální volno. Ubytování v Budapešti.

2.den

 

Po sni?dani přejedeme do Vi?dne?, kde nás čekají největší zajímavosti rakouské metropole od barokního Karlskirche až po dóm sv. Štěpána. Ochutnáme dortík Sacher, nakoukneme do života Habsburků a bude prostor i k návštěvě muzeí a nákupu suvenýrů.

Po snídani se vydáme na cestu a do Vídně dorazíme před polednem.

Při společné procházce vídeňským okruhem uvidíme ty nejdůležitější a nejkrásnější dominanty. Nevynecháme tak barokní KarlskircheStátní Operuhotel SacherAlbertinuAugustiánský kostelKorutanskou tříduCísařskou hrobku a dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na bezplatnou prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku.

Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými starověkými uličkami a návštěvě některé z vídeňských kavárniček s ochutnávkou jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher.

Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi, až ke komplexu Hofburg. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu a Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice. 

V podvečer odjezd z Vídně zpět do ČR.

 

 

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem
 • 1x ubytování v hotelu
 • 1x snídaně
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • MHD a vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč
 • ck rady na cestu

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

23.4.2022 24.4.2022 2990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel