To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vídeň nebo Budapešť? Lesk habsburské pompéznosti a chlouba rakouských císařů. Kuchyně vonící kořením a originální čokoládový dezert. Poznáte lákadla rakouské i maďarské metropole a objevíte místa, která znají jen místní. Nevynecháte ani klenotnici Karlskirche, vídeňskou Operu, Matyášův chrám či úchvatný maďarský Parlament. Prožijte Vídeň a Budapešť v jednom – z první ruky! 

 program

 

1.den

Po příjezdu do Budapešti vyrazíme objevovat nejslavnější památky i skrytá zákoutí metropole na Dunaji. Uvidíme Královský palác, Matyášův chrám, Rybářskou baštu i slavný parlament. Večer možnost ochutnat maďarskou kuchyni. Odjezd z Prahy kolem čtvrté hodiny ranní, v dopoledních hodinách příjezd do centra Budapešti. Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Projdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty. V odpoledních hodinách se vydáme na procházku nejkrásnější „pešťskou“ ulicí Vaci a k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu. Večer možná společná večeře, plavba lodí po Dunaji nebo individuální volno. Ubytování v Budapešti. 

 

2.den

 

Po sni?dani přejedeme do Vi?dne?, kde nás čekají největší zajímavosti rakouské metropole od barokního Karlskirche až po dóm sv. Štěpána. Ochutnáme dortík Sacher, nakoukneme do života Habsburků a bude prostor i k návštěvě muzeí a nákupu suvenýrů. Po snídani se vydáme na cestu a do Vídně dorazíme před polednem. Při společné procházce vídeňským okruhem uvidíme ty nejdůležitější a nejkrásnější dominanty. Nevynecháme tak barokní Karlskirche, Státní Operu, hotel Sacher, Albertinu, Augustiánský kostel, Korutanskou třídu, Císařskou hrobku a dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na bezplatnou prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými starověkými uličkami a návštěvě některé z vídeňských kavárniček s ochutnávkou jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher. Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi, až ke komplexu Hofburg. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu a Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice.  V podvečer odjezd z Vídně zpět do ČR. 

 

Co už máte v ceně? doprava autobusem 1x ubytování v hotelu 1x snídaně průvodce pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

 

Co cena nezahrnuje? cestovní pojištění MHD a vstupné do památek příplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč

 

Vstupné na místě Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě. Vstupné do památek pro zájemce: Vídeň Hofburg (Císařské apartmány, Sisi muzeum a Silberkammer): 12,90 EUR, dítě - 7,70 EUR, student - 11,90 EUR - včetně českého audio průvodce Albertina: 12,90 EUR (audioprůvodce v cizím jazyce 4 EUR), senioři - 9,90 EUR, děti do 19 let - zdarma letohrádek Belvedere (dolní + horní + oranžerie): 20 EUR, senioři - 17 EUR, děti do 18 let - zdarma Vídeňská Schatzkammer: 12 EUR, studenti/senioři – 9 EUR Schmetterlinghaus: 6,50 EUR Císařská hrobka: 5,50 EUR Karlskirche: 8 EUR Stephansdom: 4,50 EUR, vstup na věž (schodiště) – 4,50 EUR, výtah – 5,50 EUR Budapešť Věž baziliky sv. Štěpána: 500 HUF Matyášův chrám: 1 500 HUF, senioři/studenti – 1 000 HUF, děti – 200 HUF Rybářská bašta: 800 HUF, studenti – 400 HUF lanovka na hrad: 1 200 HUF/1 cesta, 1 800 HUF/zpáteční 

 

 nástup.místa

 

Praha , Humpolec, BRNO

CK RADY NA CESTUZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.4.2023 16.4.2023 3490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel