Budapešť, dunajský klenot




 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Budapešť, perla na Dunaji, to je romantika na hradním návrší s kouzelnými výhledy a sklenkou horké pálenky. To jsou nevšední nákupy ve Velké tržnici a nekonečný relax v horkých termálech lázní Széchényi. Ba co víc, projedete se lodí po Dunaji až do malebného Szentendre. Objevíte kouzlo vznešeného Visegrádu a zatouláte se do posvátné Ostřihomi. Jedinečný dunajský víkend Vás osvěží, potěší a rozšíří Vaše obzory.

 

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna v ranních hodinách(předpokládaný odjezd Brno 07:00, Břeclav 07:45, Bratislava 08:45). v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti (UNESCO). Naše poznávání zahájíme na vyhlídce pod citadelou, odkud budeme moci obdivovat panorama tohoto kouzelného města. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, spatříme známou Gerbeaudovu cukrárnu a také městskou tržnici, kde nahlédneme pod pokličku maďarské kuchyně. Odpoledne strávíme v termálních lázních secesního hotelu Gellért – jedné z pých Budapešti, kde je kromě termálních bazénů s teplotou vody 36–38 °C a sauny také plavecký bazén v římském stylu s umělým vlnobitím. Večer se ubytujeme v hotelu na okraji města.

2. den

Po snídani prohlídku začneme v Pešti s neogotickou stavbou Parlamentu, jenž je mladším „kolegou“ londýnského parlamentu. Jde o nejrozlehlejší budovu Maďarska s 691 místnostmi a délkou 268 metrů, přičemž jen výška samotné kupole je 96 m. Budova je jedním z národních symbolů Maďarska a patří mezi nejstarší vládní budovy v Evropě. Poté se přesuneme do Budy, kde si prohlédneme novogotický Matyášuv chrám s ohromujícím interiérem. Z Rybářské Bašty se otevírá působivý výhled přes Dunaj. Procházkou půjdeme k hradnímu divadlu, Sándorovu paláci a k vyhlídkové terase před Maďarskou národní galerií. Odpoledne strávíme koupáním v pusobivých tureckých lázních Széhenyi. Jde o jeden z největších termálních komplexů v Evropě s termálnímí bazény s teplotou vody 30-38 °C. Najdeme v nich tři venkovní bazény a přes deset vnitřních, disponují také plaveckým bazénem, ponornými lázněmi i saunou. Po případné večeři v hotelu se zájemci mohou vrátit zpět do centra města na večerní vyhlídkovou plavbu po Dunaji nasvícenou Budapeští nebo procházku večerní Peští. Zpět do hotelu se vrátíme pozdě večer.

3. den:

Dopoledne si prohlédneme náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů, a Městský park Városliget.Až do odpoledního odjezdu můžeme relaxovat v lázních Széchenyi. Odjezd do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách (cca 21:30).

 

cena zahrnuje

dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

 

cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj termín 1 790 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 22 000 HUF

ck emma

 

 



Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.4.2023 1.5.2023 4503 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel