Florencie a kouzelné Toskánsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Navštivte  slavnou šikmou věž v Pise!  Užijte si renesanční Florencii prostřednictvím největších pokladů, kterými jsou galerie Uffizi, Palazzo Vecchio, Duomo …a hltejte italské ikony, jakou je socha Davida od Michelangela!  Nechte si rozproudit krev při pohledu na gotickou osvícenost přítomnou v katedrále  v Sieně! Ochutnejte kdysi zakázaný steak a skvělá vína z Chianti ! Toskánsko je totiž výkladní skříní Itálie… Ohromující umění, nádhernou krajinu, vzrušující víno a vynikající kuchyni - to vše můžete najít v Toskánsku, odkud se renesance rozšířila do celé Evropy. V tomto zalíbeném kraji je toho mnohem vice než světové umění a architektura. Naleznete zde kaleidoskop malých městeček na vrcholcích kopců, vinice a olivové háje, zelené horské pastviny…, nemusíte se tísnit mezi davy, abyste objevili to nejlepší z nejlepšího!

 

 • 1. den:

  Odjezd z ČR, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

 • 2. den:

  FLORENCIE – celodenní návštěva kolébky italské renesance, rodiště významných papežů a královen, města, které ovlivnilo dějiny a kulturu Evropy. Prohlédneme si nejznámější památky: Santa Croce s nádhernými freskami, Piazza della Signoria s Palazzo Vecchio s kopií proslulé Michelangelovy sochy Davida, Loggia dei Lanzi, Piazza del Domo s honosným dómem Santa Maria del Fiore s kopulí od Brunelleschiho, se zvonicí a baptiseriem se slavnými bronzovými dveřmi, kaple Medičejských, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, zahrady Boboli.

  Budete mít čas na návštěvu muzeí a galerií dle vlastního výběru a také příležitost ochutnat speciality toskánské kuchyně. V podvečer odjezd na nocleh.

   

 • 3. den:

  Navštívíme nejatraktivnější perly Toskánska. Pojedeme malebnou toskánskou krajinou s oblými pahorky a údolíčky, posetou olivovými háji a vinicemi, kde jsou rozesety typické domy v barvě zralé pšenice. Oblastí, která se pyšní nejproslulejšími italskými víny.

  SAN GIMINAGNO  – jedno z nejpůvabnějších toskánských měst, které si dochovalo ráz středověkého opevněného města s typickými věžemi a úzkými kamennými uličkami plnými paláců, kostelů i kouzelných obchůdků. Uvidíte náměstí Piazza del Duomo, Palazo del Popolo, románský kostel La Collegiata se zajímavými freskami, můžete vystoupit na věž Torre Grossa. Město je postavené na kopci a umožňuje nádherné výhledy do okolní krajiny.

  VOLTERRA je město alabastru s impozantními středověkými paláci a hradbami,  dodávající městu punc hrdosti a nedobytnosti. Zbytky etruských hradeb, římské divadlo, Medičejská pevnost, gotická radnice, nádherné vstupní brány a také katedrála vykládána bílým a černým mramorem, doplněné o tajuplnou změť úzkých uliček, nadchne každého návštěvníka.

  SIENNA jejíž středověké centrum je plné majestátních budov vytvářejících působivý architektonický komplex. Spatříte ohromující dóm Santa Maria Assunta s nádherně zdobeným průčelím, největší gotickou stavbu Toskánska Palazzo Pubblico, půvabné náměstí Piazza del Campo, baziliku San Domenico, hrad ze 13.stol. unikátní svým geometrickým tvarem a další paláce i kostely, které jsou plné drahocenných uměleckých děl. Kouzelná je také procházka jeho půvabnými klikatými uličkami. Večer návrat na nocleh.

 • 4. den:

  Vydáme se do města zázraků – PISA, která jako magnet přitahuje turisty svou proslulou šikmou věží. Prohlédneme si úchvatné Piazza Miracoli s dómem s překrásným průčelím, baptiseriem s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou i impzantní Campanilu.

  Poté se můžete těšit na pobřeží Tyrhénského moře, na oblíbené přímořské letovisko Viareggio, kde okusíte moře a můžete se chvíli oddávat odpočinku na pláži i koupání. Pláž lemuje spousta restaurací, kde si lze dopřát ryby, plody moře i jiné italské speciality. Poté odjezd směr ČR.

  (V případě nepříznivého počasí navštívíme starobylé město Lucca s bohatou historií se spoustu památek, nádhernými kostely, atraktivní směsí náměstí a dlážděných uliček, kde shlédnete rodný dům známého hudebního skladatele Giacoma Pucciniho).

   

 • 5. den:

  Návrat do ČR.

   

   

   

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2Doprava
  340 1   (St) 8.6.2022 - (Ne) 12.6.2022 4.980 Kč 5.190 Kč Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV
  • dopravu moderním klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy.
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

   

   

Popis ubytování

V areálu ubytování se nalézá restaurace s pizzeríí – možnost večeře, obchod, bazén.

Bungalov může být složen ze 2 dvoulůžkových pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
8.6.2022 12.6.2022 od 4980 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel