Poznávací zájezdy Itálie - Severní Itálie
 
 

Benátky a krásy severní Itálie

Navštivte světoznáme město na laguně  nazývaného velkolepě Serenissima, toulejte se křivolakými uličkami  po kamenných mostech mezi gondolami, projeďte se po Canal Grande, navštivte benátské ostrovy, obdivujte muránské sklo či  krajku z Burana …

Termín: 18.5.2023 - 21.5.2023
Cena: od 3390 Kč

Termín: 7.9.2023 - 10.9.2023
Cena: od 3390 Kč

 

Jezera a města Severní Itálie

Sv. Mořic • Lugano • Locarno • Lago Maggiore • Lago di Garda • Verona

 

Milano, Lago Maggiore,Padova

MILANO -  Milán (italsky Milano, v milánském dialektu Milan) je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milano. Je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. 

Lago Maggiore  je jezero ležící částečně v italských regionech, jeho název znamená velké jezero. Jako ostatní severoitalská jezera vzniklo roztátím ledovců. Je po Gardském jezeře druhé největší v Itálii.

 

 

 

 

rozkvetlá Italská jezera

Cesta do Itálie bez nočního přejezdu, ubytování v hotelu s fantastickou polohou, subtropické zahrady pod alpskými štíty, aristokratické rezidence, malebná městečka. V Itálii se nachází více než tisíc jezer, z nichž každé se vyznačuje odlišným charakterem a jedinečnou krásou. My jsme pro vás vybrali ty nejexkluzivnější. Lago Maggiore i Lago di Como mají největší koncentraci zámeckých zahrad ze všech italských jezer. Oblíbili si je celebrity i běžní turisté. George Clooney se tu rozhodl vychovávat své děti. V jarním období břehy a ostrůvky jezer hýří barvami rozkvetlých azalek, rododendronů, magnólií nebo kamélií. Navštívíme skutečné jezerní "perly", které Goethe, Remarque nebo Hemingway nadšeně vychvalovali. Ale ani jejich slova nevystihují dostatečně jejich skutečnou krásu, lemovanou zasněženými horami.

Lago di Como - Tremezzo - Villa Carlotta - Bellaggio - Como - Lago Maggiore - Arona - Borromejské ostrovy - Stresa

 

Slunnou Itálií od severu k jihu

Vydejte se s námi do Itálie a poznejte tuto jedinečnou kolébku historie. Duch renesance do Vás vstoupí ve Florencii, termály Vás ozdraví na Ischii a krása Vás omámí v Neapoli. Zláká Vás ostrov Capri, vystoupáte na Vesuv a znovuobjevíte antické Pompeje. Po stopách krutých císařů se vydáte v „městě měst“ , v Římě.

 

turistika v Dolomitech

dovolená s turistikou

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel