To nejkrásnější ze Sardinie
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Výjimečný poznávací zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Sardinie. Ocitnete se v ráji plném překrásných pláží, panenské přírody a historie. Očistíte tělo i duši pobytem u moře a lehkým trekovým výletem. Vychutnáte si kouzelné Alghero či projížďku k mysu Capo Caccia. Zapomeňte na starosti a poznejte exotickou Sardinii!

Jedinný termín v roce

 

program. 

 

1.den Odjezd z Ostravy ve velmi brzkých ranních hodinách (z Ostravy budeme pravděpodobně vyjíždět již před půlnocí tedy ) autobusem Radynacestu dle nástupních míst – Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň. noční přejezd trajektem na Sardinii.

Odjezd  z OstravyOlomouceBrnaPrahy nebo Plzně

 

2.den Připlutí na Sardinii v ranních hodinách, přejezd na hotel a po zbytek dne individuální volno u moře v blízkosti hotelu.

 

3.den Den osobního volna, možnost koupání či odpočinku u moře.

 

4.den  V dopoledních hodinách bude možnost osobního volna, odpoledne se podíváme na památku tzv. nurágů, jehož stáří je odhadováno až na 3 500 let. Jedná se o věžovitou stavbu s kruhovým půdorysem postavené z čedičových či žulových kamenů bez jakéhokoli použití malty nebo jiného pojiva. Postavil je tajemný národ Nuragů a jejich význam není zcela objasněn dodnes.

Zhlédneme kouzelné středověké městečko Castelsardo situované na této skalním ostrohu – Sloní skále. Navštívíme Castel Genovesei, zhlédneme kostel Santa Maria delle Grazie či katedrálu San Antonio Abate.

Poté osobní volno, možnost nákupů.

 

5.den  Ráno se vypravíme na tradiční trhy ve městě Santa Teresa di Gallura – přístavu situovaném na skále cca 40 metrů nad mořem, kde se pokocháme krásným výhledem na Korsiku. Po prohlídce města bude vyhraněn čas k nákupům.

Poté se pojedeme krátce podívat do letoviska Isola Rossa – rybářské vesničky. Procházkou u moře dojdeme ke staré španělské strážní věži.

Návrat na hotel.

 

6.den  Osobní volno a možnost koupání či odpočinku u moře.

 

7.den  Po snídani pojedeme do Alghera – nebo také „malé Barcelony“. Město má značně katalánský vzhled i ducha a místní obyvatelé mluví katalánsky. 

Prohlédneme si nejvýznamnější památky – katedrálu Santa Maria, kostel San Francesco a další historické budovy. Poté budeme mít individuální volno k procházce či na oběd. Se zájemci se vydáme na projížďku lodí pod mys Capo Caccia, kde můžeme vidět překrásnou krápníkovou Neptunovu jeskyni (vstupné se platí na místě), v níž můžeme obdivovat nejen stalagmity a stalaktity, ale také podzemní jezero.

Návrat na hotel v pozdních hodinách.

 

8.den  Po snídani se vydáme na lehké sportovní vyžití ve formě trekingu na Costa Paradiso, přírodní skvost v divokých skalách, kde si přijdou na své všichni milovníci přírody, klidu a pohody. Nenáročná cesta na písčitou pláž, možnost procházek po okolí či koupání na místní pláži. 

Po příjemném dni si můžeme dát večeři na haciendě a ochutnat jednu ze sardinských specialit – například agnello arrosto (jehněčí maso) nebo spaghetti bottarga (těstoviny se sušenými rybími jikrami), tradiční ovčí sýry apod.

Večer návrat na hotel.

 

9.den Po snídani naložíme věci do autobusu a pojedeme pomalu do Olbie.

Poté odjezd na trajekt, noční přejezd lodí do Itálie.

 

10.den  Návrat do ČR v nočních hodinách.

 

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem a přejezdy v rámci programu
 • 7x ubytování v 3* hotelu
 • 7x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě či u moře)
 • trajekt na Sardinii a zpět (standardní – na palubě, bez ubytování v kajutách)
 • přístavní poplatky
 • pobytová taxa
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné na místě
 • lodní výlet pod mys Capo Caccia – návštěva krápníkové jeskyně Grotta di Nettuno: cca 28 EUR
 • ochutnávka místních specialit a vín: cca 40 EUR
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • na trajektu je možno lehnout si téměř kdekoliv, pro náročnější nabízíme možnost objednání vícelůžkové kajuty za 2300 Kč/osoba
 • ochutnávky
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 200 Kč

CK RADY NA CESTU

Copyright © 2017  VARIETA Travel