Řím a krásy Neapolského zálivu
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se na poznávací zájezd do Itálie a projděte se ulicemi Říma, Neapole a Pompejí. Během své cesty uvidíte spoustu známých památek jako Koloseum, Andělský hrad nebo Forum Romanum. Zamáváte papeži ve Vatikánu, budete obdivovat krásy Neapole zapsané na seznam UNESCO, projdete se archeologickým areálem Pompejí a také vyjedete na vrchol činné sopky Vesuv a projdete se kolem kráteru. Kromě toho si budete užívat vynikající italskou kuchyni a jistě si neodpustíte sklenku dobrého vína. Dvě noci strávíte ve dvoulůžkových bungalovech v kempu nedaleko stanice římského metra. V centru jste metrem za 20 minut. Po památkách vás provede zkušený průvodce, který vám dá i dostatek osobního volna pro vlastní poznávání a obdivování italských pokladů

termíny pro rok 2020 již v prodeji za FIRST MINUTE CENY

program:

 

1.den   Odjezd, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie

 

2.den  Ráno příjezd do Říma, prohlídka města začne na  Piazza Flaminio pod parkem Pincio. Odsud přes historickou bránu a městské hradby na Piazza di Popolo s nádhernými kostely Santa Maria di Popolo, Santa Maria dei Miracoli a Santa Maria in Monte Santo. Poté typickou římskou ulicí Via di Ripetta kolem Augustova mausoleaa jedné z nejslavnějších památek ve Starém Římě Ara Pacis. Po břehu řeky Tibery kolem kostela Sacro Cuore k Justičnímu paláci, Invalidovně a k Andělskému hradu. Poté si prohlédnete Vatikán. Zde v rámci osobního volna budete mít dostatek času k návštěvě Baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kupoli, odkud je nádherný výhled do okolí. Pro milovníky umění bude opravdovým zážitkem návštěva Vatikánského muzea se Sixtovou kaplí.Nocleh

 

3.den Brzy ráno odjezd na jih se zastávkou na snídani. Kolem Montecasina. Projížďka aglomerací Neapole, kolem Herculanea. Výjezd panoramatickou vyhlídkovoucestou na sopku Vesuv, procházka kolem kráteru vulkánu s nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia a Procida. Poté přesun do nedalekých Pompejí,antického města, které bylo r. 79 zasypáno sopečným popelem. Osobní volno na prohlídku tohoto unikátního archeologického areálu, možnost nákupů v místním supermarketu. Pak návštěva Neapole,historické jádro města je zapsáno do UNESCO. Procházka kolem hradu Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo,nejstarší činné operní scény v Evropě. Na Piazza del Plebiscito uvidíte královský palác -Palazzo Realekostel San Francesco di Paolazajímavý tím, že se podobá římskému Pantheonu. Pak vyhlídka Santa Lucia, ze které je pěkný výhled na přístav a hrad Castel dell‘Ovo. Osobní volno. Návrat na nocleh.

 

4.den  Řím, prohlídka začne na Piazza di SpagnaŠpanělských schodů, kde se konají slavné módní přehlídky. Schody vedou ke kostelu Santisima Trinita dei Monti. Nalézá se zde i krásná Fontána La Barcaccia.Poté uvidíte jednu z nejznámějších fontán v Říměfascinující Fontánu di Trevi. Zde budete mít možnost ochutnat nejlepší zmzlinu v Římě. Pak procházka přes Piazza Colonas monumentálním sloupem Marca AureliaMontecitorio, kde se nalézá budova parlamentu a italské vlády. Poté ohromující chrám Pantheon- jedna z nejzachovalejších antických památek, kde si prohlédnete hrobky italských králů a slavných osobností. Pak Piazza Navona,které patří k nejkrásnějším náměstím. Zde kratší osobní volno, ve stínu nádherných uměleckých děl budete moci popíjet aperitiv, pochutnat si na dobrém jídle a pozorovat místní malíře, kteří zde nabízí své výtvory. Pak kolem Santa Andrea del Valle, Teatra MarcellonaKapitolKapitolské náměstíse sochou Marka Aurelia. Zde také uvidíte symbol Říma - vlčici, která kojí Romula a Réma. Z Kapitolu je nádherný výhled na ForumRomanum, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. Rodila se zde politická kultura, či římské právo, přednášely zde slavné osobnosti, shromažďoval se lid a konaly soudy. Nacházely se zde trhy, chrámy a baziliky… Vedle impozantního triumfálního oblouku Septima Severaspatříte místo známé jako Umbiculus urbis - pupek Říma, u kterého se sbíhaly všechny cesty vedoucí do antického Říma. I Vy to vše můžete obdivovat tak jako tisíce turistů z celého světa. Pak Piazza Venezia, na kterém se nalézá Monument sjednocení Itálie Viktora Emanuela II.- největší památník v Itálii, vytvořený z bílého mramoru. Nedaleko odtud stojí Trajanovo fórum,VespasianovoAugustovo fórum.Prohlídku zakončíme u Kolosea,architektonické dominanty Říma. Zde osobní volno na prohlídku pamětihodností, či možnost posezení v některé z vyhlášených místních pizzerií nebo nákupy na Via del Corso, kde zažijete pravý římský ruch. Večer odjezd.

 

5.den  Přes Rakousko, SRN, návrat do ČR.

 

First minute do 30.9.2019

KódTurnusTermínPokoj 1/4 infoPokoj 1/2 infoDoprava
668 1 22.4.2020 - 26.4.2020 4 308 Kč 4 723 Kč Doprava autokarem
668 2 19.8.2020 - 23.8.2020 4 308 Kč 4 723 Kč Doprava autokarem

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 2x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén), dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy a hromadnou dopravu na přesuny po Římě organizované společně s průvodcem, místní taxy, turistický poplatek spojený s vjezdem na Vesuv. Cena lístků na MHD = cca 3€ na osobu a den.
  • výjezd z Herculanea pod kráter Vesuvu 10€, návštěva kráteru Vesuv 10€
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 1.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov

Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov

Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

22.4.2020 26.4.2020 od 4308 Kčobjednat
19.8.2020 23.8.2020 od 4308 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel