Řím,Neapol, Pompeje,Vesuv,Florencie
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

v průběhu zájezdu navštíme spoustu zajímavých, romantických míst Itálie

 

termíny pro rok 2020 již v prodeji za FIRST MINUTE CENY

program:

 

1.den  Odjezd, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

 

2.den  Ráno příjezd do Říma, prohlídka města začne na Piazza di Popolo, kolem Augustova mausoleaa jedné z nejslavnějších památek ve Starém Římě Ara Pacis. Po břehu řeky Tibery kolem Justičního palácedojdete k Andělskému hradu. Poté si prohlédnete Vatikán. Zde v rámci osobního volna budete mít dostatek času k návštěvě Baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kupoli, odkud je nádherný výhled do okolí. Pro milovníky umění bude opravdovým zážitkem návštěva Vatikánského muzease Sixtovou kaplí.Nocleh

 

3.den  Brzy ráno odjezd na jih se zastávkou na snídani. Výjezd na sopku Vesuv, procházka kolem kráteru vulkánu s nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia a Procida. Poté přesun do nedalekých Pompejí,antického města, které bylo r. 79 zasypáno sopečným popelem. Osobní volno na prohlídku tohoto unikátního archeologického areálu. Pak návštěvaNeapole,historické jádro města je zapsáno do UNESCO. Procházka kolem hradu Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo,nejstarší činné operní scény v Evropě. Na Piazza del Plebiscito uvidíte královský palác - Palazzo Realekostel San Francesco di Paolazajímavý tím, že se podobá římskému Pantheonu. Pak vyhlídka Santa Lucia, ze které je pěkný výhled na přístav a hrad Castel dell‘Ovo. Osobní volno. Návrat na nocleh.

 

4.den  Řím- pokračování prohlídky: Piazza EspagnaŠpanělské schody, zde se konají slavné módní přehlídky, kostel Santisima TrinitaFontána La Barccia.Poté proslulá Fontána di Trevi, zde budete mít možnost ochutnat nejlepší zmzlinu v Římě. Přes Piazza Colona, se sloupem Marca AureliaaMontecitorioPantheonu,ohromujícímu chrámu, jedné z nejzachovalejších antických památek. Poté Piazza Navona, která patří k nejkrásnějším náměstím. Zde ve stínu nádherných uměleckých děl budete pozorovat místní malíře, kteří zde nabízí své výtvory a pochutnat si na dobrém jídle. Poté Santa Andrea del ValleTeatro MarcelloKapitol.Z Kapitolu spatříte nádherný výhled na Forum Romanum, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. PakPiazza Venezia, na kterém se nalézá Monument sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. – největší památník v Itálii, vytvořený z bílého mramoru. Nedaleko odtud stojí Trajanovo fórum, VespasianovoAugustovo fórum. Prohlídku zakončíme u architektonické dominanty Říma - Kolosea. Zde osobní volno na prohlídku pamětihodností, či možnost posezení v některé z místních pizzerií nebo nákupy na Via del Corso, kde zažijete pravý ruch Říma. Návrat na nocleh.

 

5.den  Brzy ráno odjezd do Florencie,perly Toskánska. Procházka s průvodcem začne u věhlasné baziliky Santa Maria Novella, povede kolemMedičejských hrobekk bazilice San Lorenzo. Poté dominanta města Santa Maria del Fiore.Tato obrovská, nádherná a honosně zdobená katedrála vás nechá stát s otevřenými ústy. Vedle katedrály stojí kampanila a baptisterium.Nedaleko se nalézá nejkrásnější místo ve Florencii - Piazza della Signoria, kde spatříte slavné sochy např. Davida, Persea, Donatellovo sousoší, či Neptunovu kašnu. Náměstí dominuje Palazo VecchioLoggia dei Lanzia je lemované řadou kaváren. V sousedství se nalézá světoznámá Galerie Uffizi. Procházka pak povede ke kostelu Santa Croces náhrobky slavných Florenťanů (Michelangelo, Galileo Galiei ...). Přes Ponte Vecchio, nejstarší dochovaný most ve městě, známý jako most zlatníků se dostaneme k rozlehlému Paláci Pitti,kde zakončíme prohlídku. Naleznete zde díla Raffaela, Tiziana a bohatě zdobené místnosti s překypujícimi poklady sbírek Medičejských. Volno na prohlídku muzeí, galerií, zahrad Boboli či Bardini. V centru města se tísní celá řada obchodů, kde budete moci nakupovat. Můžete si odpočinout v některé z četných pizzerií, či tratorií. Florencie je známá také svou výbornou zmrzlinou, které jistě neodoláte. Jako suvenýr si můžete dovést některou z toskánských specialit. Odjezd.

 

6.den  přes Rakousko, SRN, návrat do ČR 

 

 

 

First minute do 30.9.2019

 

KódTurnusTermínPokoj 1/4 infoPokoj 1/2 infoDoprava
697 1 5.5.2020 - 10.5.2020 4 640 Kč 5 138 Kč Doprava autokarem
697 2 9.6.2020 - 14.6.2020 4 723 Kč 5 138 Kč Doprava autokarem
697 3 14.7.2020 - 19.7.2020 4 723 Kč 5 221 Kč Doprava autokarem
697 4 23.9.2020 - 28.9.2020 4 723 Kč 5 221 Kč Doprava autokarem

 

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 3x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén), dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy a hromadnou dopravu na přesuny po Římě organizované společně s průvodcem, místní taxy, turistický poplatek spojený s vjezdem na Vesuv. Cena lístků na MHD = cca 3€ na osobu a den.
  • cena lístků MHD do a z Florencie cca 5€
  • výjezd z Herculanea pod kráter Vesuvu 10€, návštěva kráteru Vesuv 10€

Doprava autokarem - odjezdová místa

  • Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
  • Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
  • Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
  • Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
  • CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

 

 Ck: CK WISNARZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.5.2020 10.5.2020 od 4640 Kčobjednat
9.6.2020 14.6.2020 od 4723 Kčobjednat
14.7.2020 19.7.2020 od 4723 Kčobjednat
23.9.2020 28.9.2020 od 4723 Kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel